Skocz do zawartości

Czy żarówki D2S 8000 vs4300 swiecąc tzn nie męczą oczu nocą


Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar zmienić moje standardowe Philips D2S 4300K na 8000K.

Mam pytanko , wiadomo 8000K mają ekstra poświatę niegieską ale światło w nocy jest niebieskie z białym. Czy 8000K nie świecą gorzej w nocy tzn długość promienia i czy nie męczą oczu niż fabryczne 4300

Dziękuję za opinię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety (lub nie) 8000K bardzo zwraca uwagę. Nie żałuję jednak tego zestawu gdyż zastanawiałem się nad 10000K ale to już czysty szpan i prowokowanie policji.

///M3T: 545KM 671Nm


Moje zabawki ;)

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=26716

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat koloru światła xenonu jest równie kontrowersyjny jak przerabianie reflektorów na xenon które go nie miały i wielokrotnie poruszany na forum. Moim zdaniem najlepiej świecą 4300K a 6000K to już wystarczająco dużo niebieskiego światła żeby ładniej wyglądało a jeszcze w miarę dobra widoczność. Natomiast 8000K to już szpan na całego kosztem widoczności zwłaszcza przy mokrej nawierzchni a barwy światła powyżej 8000K to nie wiem po co w ogóle produkują i kto to wogóle kupuje. Te barwy o najwyższych wartościach to swiecą jak kończący żywot palnik 4300K i zakładanie takich to szukanie na siłę problemów z policją.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie mam panowie pytanko jakie sa orginalne żarniki w e39, bo własnie wczoraj mi sie jeden sjarał nie wiem dlaczego ale :( I mysle jaki kupic bo szykuje samochód do sprzedania i chce kupic tylko jeden jak sie da, jesli nie to komplecik :(

NAPRAWA STEROWNIKÓW ABS BOSCH-a

Promocja dla klubowiczów 200zł :)



gg 2921736

602 888 262

LUBESLKIE okolice Łukowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

wznowie temat by nie zakladać nowego

wiele się zmieniło w oświetleniu , ja natomiast potrzebuje d2s do e60 rocznik 04 , jedna już kiedyś wymieniałem ( różniły się niestety barwą , nieznacznie ale zawsze) , tym razem chciałbym wymienić dwie i tu pytanie jakiej firmy osram czy philipsa i jaka temp. barwy wybrać 4300K ( która zapewne była w orginale) czy 5000K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.