Skocz do zawartości

Przeplywomierz jaki i czy mozna zregenerowac?


maxman

Rekomendowane odpowiedzi

witam

wymontowalem przeplywomierz i zrobilem zdjecia, ktore mozna obejrzec pod adresem:

 

http://195.26.78.146/foto/przeplywomierz/

 

mam pytanie jaki to typ przeplywomierza oraz czy nadaje sie do regenercji i jak ja przeprowadzic bo w ASO cenia za niego 1600.-

i czy moze ktos wie jakie to sruby sa i czym sie odkreca?

 

 

dziekuje i pozdrawiam

Edytowane przez maxman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie obfotografowałeś ten przepływomierz tak że nie ma watpliwości jak on wygląda. Mam u siebie taki sam ale mam lekko uszkodzoną obudowę i jakiś czas temu chciałem kupic używkę i najtańsze Bosche'155' zaczynały się od 200-220zł ale trzeba szukac na allegro. Jest ich trochę bo były stosowane w E36 325 vanos oraz E34 i chyba jeszcze w innych modelach. W razie czego jakbyś kupił inny to będziesz miał taniej bo mogę od ciebie odkupić ten uszkodzony bo potrzebuję obudowę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to przeplywomierz masowy, jesli element pomiarowy traci swoje wlasciwosci elektryczne to sie go wymienia, takich rzeczy sie nie naprawia, chyba ze ktos preferuje za przeproszeniem krutkodystansowe rzezbienie w gownie.

 

troche niemieckich aut posada takie przeplywomierze, miedzy inymi starsze ople, no calibra, trzeba by tylko sprawdzic, czy parametry sa te same. najlepiej kupic uzywany z gwarancja rozruchowa i zaryzykowac, ze sie nie popsuje rowniez, tudziez nowy, ceny w ciagu ostatnich 2 lat bardzo spadly, a nowy to nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1600.- w ASO od takiej ceny sie zaczyna, jeszcze pracownicy serwisu nie wiedza na jakiej cenie sie konczy, taka suma to 1/5 wartosci samochodu, cena jest zabojcza i maksymalnie zaporowa :shock:

 

jest moze osoba, ktora podpowie gdzie w bialymstoku mozna znalesc uzywane przeplywomierze bo kupno z wysylka jest za bardzo ryzykowne :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja dalej nie moge dojsć do tego czy to przepływomierz czy coś innego. jak odłącze przepływomierz, to na chwile zgłupieje, po czym obroty wracają do tego jak przed odpiećiem. troszkę ciężej na obroty wchodzi, ale jedzie jak szalony. a obrotów jak nie miał, tak nie ma. i co to może być????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.