Skocz do zawartości

BMW, Audi, Volkswagen, czy inna marka?


shagy

Rekomendowane odpowiedzi

Może i nie tu gdzie potrzeba umieściłem temat, jeśli źle proszę o przeniesienie go.

 

Mój Ojciec chce kupic samochód... Jest strasznie niezdecydowany... Przedstawię teraz mniej więcej jego wymaganie:

 

W grę wchodzą samochody około 30-35tys. zł. Interesują go samochody typu Audi A6, BMW 530d, Volkswagen Passat lub Golf IV Kombi...

 

Autko to ma byc z silnikiem Diesla. Samochód ma palic do 8 litrów ropy na trasie. Nie ma różnicy czy kombi, sedan bądź hatchback.

 

Proszę o opinie dotyczące tych 4 samochodów, ewentualnie swoje propozycje takich samochodów o zbliżonych parametrach. Autko ma byc najmniej awaryjne...

 

Ps. Bez pomocy fachowców nadal będzie myślał nad zakupem autka... i tak do późnej starości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym forum odpowiedz może być tylko jedna- BMW. Porównanie audi a6 z BMW 530d już jest na forum z korzyścią dla Bmw. Ja na pewno wybrałbym BMW choć A6 też mi się podoba. Znajdz ten temat i poczytaj. Passat pewnie będzie tańszym autem ale to zawsze tylko passat. A golf to już inna klasa samochodów i ja bym go nawet nie brał pod uwagę. O spalaniu, osiągach itp. jest na forum duzo :search:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam passata i muszę powiedziec że auto jest dobre , nigdy mnie nie zawodzi osobiscie nazekam na przeguby ( choc niektorzy twierdza ze i to jest dobre)

Gdybym ja był na twojim miejscu napewno wybral bym 530d (silniczek jest switny jak zreszta cale autko )

Pozdrawiam i zycze udanych zakupow

:twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście bym sobie odpuścił grupę VAG. O silniku 2,5 TDI Vw było na forum dużo i jest to padaka.Przednie zawieszenie w Audi jest skomplikowane ( 4 wachaczowe) i w przypadku wymiany będzie sporo kosztować ( nawet kupując nie oryginaly koszt na kolo 800-1000 zł ) a bardzo trwale nie jest.Dodatkowo Audi kurczowo trzyma się wzdłużnie umieszczonego silnika i skrzyni,co w napędzie na przednią oś powoduje przesunięcie sporego ciężaru na przód.W efekcie pod maską jest sporo miej miejsca niż w BMW czy MB.Jeżdzę Passatem 2,5 TDI i powiem,że zawieszenie nie radzi sobie z bujaniem przy większych prędkościach.A6 jest większe i problem może być mniejszy ale tego osobiście nie sprawdziłem.Rozmawiałem z kolegą i mówił,że przy prędkościach okolo 180-200 km/h na autostradzie BMW 530D wciąga średnio 8 l. Ponadto Audi jest droższe w częściach niż BMW czy MB (oryginalnych). Audi jeżeli chodzi estetykę robi auta ładne, ale technicznie nie nadążają. W ogóle to jest to bardzo dziwne, gdyż koncern VAG wydaję na nowe technologie najwięcej a efektów nie ma.Tej technologii nie widać w autach. Wystarczy porównać wyniki testów. Jak się popatrzy na parametry silnika to Audi ma najmocniejsze (wg danych) a i tak w testach dostają baty. Nawet w napędzie Quattro już nie są tak mocni jak by się wydawalo.Jakiś rok temu widziałem test Audi A6 Quattro i 530 xi i BMW wygrało. A co do Passata ( konstrukcyjnie od Audi A4 nie wiele odbiega) to jest to dosyć fajne auto ale z silnikiem 1.9 TDi, tylko brakuje mu prestiżu. Jak sama nazwa wskazuje auto dla Ludu ( bez obrazy oczywiście). Już szybciej kupiłbym Mercedesa jak Audi oczywiście gdybym nie mógł nabyć BMW.

 

Jeżeli chodzi o bezawaryjność to pooglądaj testy ADAC i wtedy wybierz auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak czytam, ze auto przy 200 na godzine pali 8 litrow to przewijam forum na kolejnego posta

 

buahahahaha :D

 

A jechales kiedys nowoczesnym Dieslem taka predkoscia na autostradzie??? Ja jechalem octavia 1.9 tdi z taka predkoscia i spalala ponizej 6 litrow, wiec w spalanie BMW wierze jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak czytam, ze auto przy 200 na godzine pali 8 litrow to przewijam forum na kolejnego posta

Prze kilka oststnich lat miałem VW Passata i musze potwierdzićtaką wartość spalania, powiem wiecej, niestety w naszych warunkach raczej brak jejst miejsca do podrózowania z takimi predkościami, wiec moja srednia na trasie wynosiła ok 4,5- 5 litrów, a w mieście 6-7 litrów/100 km to w zalezności od fantazji.

Wszystkie samochody są prawie jak BMW... prawie robi wielką różnicę:))


Więcej mocy:

http://img61.imageshack.us/img61/1872/doladowanie3kk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak czytam, ze auto przy 200 na godzine pali 8 litrow to przewijam forum na kolejnego posta

 

buahahahaha :D

 

Taa. I do tego ma 120 tyś przebiegu przez 8 lat :P .

 

Nie rozumiem jednej rzeczy. Jeżeli moja sztuka pali po mieście 16-20 to z jakiego powodu mam pisać że 11-12???? Pali tyle ile musi a "gentelmanów" o spalanie się nie pyta. :P :P :P

"Aerodynamika jest dla tych, którzy nie potrafią budować silników" - Enzo Ferrari
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca się wraziłem jasno, przy prędkościach 180-200 km/h.To jest tylko informacja od mojego kolegi i jestem w stanie w to uwierzyć.Mi Passat przy 180 wciąga okolo 8,5-9l ropy. Bartek twój model spalił mi na autostradzie przy sredniej 120 km/h 8,5 l. Oczywiście jest możliwe zrobienie 120 tyś w 8 lat ale ja z takimi cudami jeszcze się nie spotkałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek twój model spalił mi na autostradzie przy sredniej 120 km/h 8,5 l.

Tu się mogę zgodzić. Jednak jazda po 1 pasmówce to zupełnie inna bajka (chyba, że ktoś wyprzedza "na dziadka"). Ja jak wyprzedzam to robię redukcję i prawy pedał jest w podłodze (niezależnie od sytuacji na przeciwnym pasie). Taka jazda (140-180km/h) kosztuje 11-14l/100km.

Po mieście nie wychodzi mniej niż 17 przy normalnej jeździe.

 

Inna sprawa, że kiedyś w 325i wyszło mi w trasie 6,8l/100km. Jechałem za "sprawnym inaczej" PF 126p kumpla...

"Aerodynamika jest dla tych, którzy nie potrafią budować silników" - Enzo Ferrari
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja cały czas mówię o Niemieckich autostradach. Na naszych drogach nie ma szans na ekonomiczną jazdę dlatego jak mogę jeżdże w nocy. Na trasię Ełk- Świdnica (ponad 600km) późnym wieczorem przy średniej 85km/h spaliłem 7,5 l/100 km (dieslem).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już taka uroda dużych pojemności. Różnica trasa/miasto może wyjść i 100%. W małolitrażowych to jest 20%. 540 to nie jest aż taki smok. Stara Corvette nie paliła mniej niż 28 po Wawie a S600 W140 wychodziło równiutko 40 - 300km na zbiorniku :P . Oczywiście jak ktoś lubi wolną jazdę to oszczędzi 30-40% z tych wyników (tylko wtedy lepiej lupić Polo TDI).
"Aerodynamika jest dla tych, którzy nie potrafią budować silników" - Enzo Ferrari
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.