Skocz do zawartości

Amortyzatory przód jak to jest?


mayer4

Rekomendowane odpowiedzi

WItam. Przymierzałem już się do wymiany amorków z przodu mam auto z 91 roku czrewiec czyli z długim łacznikiem stabilizatora. Powiem jak było od początku. :? Kolega ma 318i rozbita boczne uderzenie pezód cały i nówki były są nawet amory przód. wyciągnąłem je bo też ma z długim łacznikiem a kiedy w garażu wyciągnąłem swój i stosując przekładkę okazało się że na moim amorze jest więcej tego gwintu u góry do przykręcenia łożyskowania amortyzatora a niego było o 2cm krócej i nie pasuje. Moje łożyskowanie górne jest o wiele masywniejsze niż z 318i teraz chcąc kupić to szukać do 325i z 91roku i dodatkowo aby tego gwintu było więcej?? Ktoś mi mówił przełóż to całe mocowanie łożyska od tamtej i będzie dobrze ale mi się to nie widzi bo jakieś delikatne to tamto było. :mad2: Czy Trzeba szukać tych z dłuższym gwintem czy jak czy przełożyć tamte od jego auta?? :| MOJE AUTO e36 325i z 91 czerwca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe zamierzam oszczędzać na bezpieczeństwie :nienie: poszukam popytam w sklepach jak to się ma. i nie wiem czemu ale amory z długim łącznikiem są droższe od tych z krótkim. :|
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... jeżeli będziesz szukał amorów to zawsze podaj : miesiąc i rok i poj silnika , w E 36 zmieniali amory właśnie na te z krótkim gwintem w zależności od wersji : w 10'91 06'92 , 09'93 roku / dlatego ważne jest podanie m-ca i roku / i poduszki amortyzatorów na te " cieńsze " Ty potrzebujesz z długim gwintem - pewnie że można przełożyć poduszki ale U Ciebie jest cięższy silnik i dlatego amory mają inne oznaczenie niż 318i
* - w zależności od typu i wyposażenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ja w zeszłym roku to przerabiałem i po zmianie amorków na te od nowszej wersji oraz poduszki z łożyskiem zawieszenie podniosło mi się o ok. 5cm a i tak było seryjnie wysoko. Samochód wygląda troche jak starujący samolot, wiec musze cos z tym zrobić. Najchętniej zamieniłbym sie z kimś na amortyzatory, bo zakładnie do tego sportowych sprężyn mi sie niebardzo widzi.

Pozdrawiam

 

p.s. może ktoś odkupi ode mnie amortyzatory Bilstein'a na przód do wersji po 94? z pewnością sie dogamy jeżeli chodzi o cene, przejechaly ok 5tys km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.