Skocz do zawartości

Umowa sprzedaży samochodu i problem w urzędzie komunikacji


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

... trafiłem ostatnio na ciekawą zagwostkę, otóż kupując samochód na umowie sprzedaży wpisane zostały aktualne dane sprzedającego spisane z jego dowodu osobistego i nic w tym nie byłoby dziwnego, gdyby nie to że w dowodzie rejestracyjnym widniał jego poprzedni adres zameldowania (no cóż każdy ma prawo do przeprowadzki :wink: ) i teraz urząd komunikacji w Siedlcach odmawia wydania dowodu rejestracyjnego twierdząc że umowa jest źle sporządzona, gdyż na umowie nigdzie nie ma informacji o tym że sprzedający jest powiązany z adresem w dowodzie rejestracyjnym.

 

Na koniec stwierdzono że teraz potrzeba dostarczyć jakiegoś potwierdzenia że sprzedający na prawdę zmienił miejsce zamieszkania i najlepszym wyjściem z sytuacji jest dostarczenie kopii dowodu osobistego sprzedającego :mad2:, gdyż oni nie są w stanie sprawdzić ich poprawności :mad2: .

 

... czasami to odechciewa mi się żyć w tym kraju :(

marzenie : E34 M5

http://img266.imageshack.us/img266/9927/540podpisnj4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem przy składaniu papierów urzędniczka dopatrzyła się że adres w karcie pojazdu jest inny niż na umowie tzn było dwóch właścicieli i adres jednego był ok a drugi się różnił pospisałem papier że przyniosę aneks do umowy z potwierdzonym adresem drugiego właściciela i oddam przy odbiorze dowodu ale jakoś później tego nie chcieli zresztą i tak by nie dostali bo poprzedni właściciele wyjechali do Anglii... Musisz pogadaz z urzędnikami albo zrobic aneks do umowy z odpowiednim adresem i podpisem porzedniego właściela, zadzwoń do niego i poproś go żeby przesłał ci taki aneks ! Powodzenia !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dlatego ja zawsze piszę w umowie adres taki jak w dowodzie rejestracyjnym (nawet jak jest inny niż w dowodzie osobistym sprzedającego). Nigdy nie miałem problemów.

Z punktu widzenia WK polecam na przyszłośc własnie tą metodę, będzie to napewno bardziej korzystniejsze dla kupującego jak i dla urzedu :D

ZAWIOZĘ NA ŚLUB !!!!


%5B640%3A129%5Dhttp%3A//xenonis.whitestarprogramming.de/save_the_e36/img/pics/banner.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoria i prawo jest takie, że właściciel ma obowiązek aktualizacji danych do 30 dni od zmiany, więc takie sytuacje nie powinny mieć miejsca.

 

To na tyle teorii :) W praktyce należy pisać nie to, co jest prawdą, ale to, co będzie pasować odpowiedniemu urzędnikowi :)

Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoria i prawo jest takie, że właściciel ma obowiązek aktualizacji danych do 30 dni od zmiany

już zmienili, teraz dowdy rejestracynje, prawa jazdy itp "powinno się niezwłocznie wymienić w przypadku zmiany jakichkolwiek danych zawartych w tym dokumencie" , teraz pytanie może ktoś zmierzy ile to jest "niezwłocznie :?: :mrgreen:

ZAWIOZĘ NA ŚLUB !!!!


%5B640%3A129%5Dhttp%3A//xenonis.whitestarprogramming.de/save_the_e36/img/pics/banner.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez to przerabialem - w moim wypadku wystarczylo oswiadczenie sprzedajacego, ze 'w dniu tym i tym zmienilem adres zamieszkania z takiego a takiego na taki a taki'.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem podobną sytuacje, że wpisałem na umowie kupna adres zamiaszkania właściciela auta , który różnił się od adresu zameldowania. Oczywiście problem w okienku, ale niestety trafiła kosa na kamień. Postawiłem się, poprosiłem o kierownika i zacząłem z nim dyskusje, podpierając się następującymi przepisami:

Ustawa Kodeks Postępowania Administracyjnego :

 

Art. 77. § 1. Organ administracji publicznej jest obowiązany w sposób wyczerpujący zebrać i rozpatrzyć cały materiał dowodowy.

Art.75 par. 2. Jeżeli przepis prawa nie wymaga urzędowego potwierdzenia określonych faktów lub stanu prawnego w drodze zaświadczenia właściwego organu administracji, organ administracji publicznej odbiera od strony, na jej wniosek, oświadczenie złożone pod rygorem odpowiedzialności za fałszywe zeznania.

 

I wyszło na moje. Obowiązek zebrania dowodów ciąży na organie administracyjnym, więc jeżeli uważają że w umowie jest błąd niech przedstawią ci argumenty w postaci przepisu prawa lub innego pisma mającego charakter dokumentu organu administracji publicznej. Z mojej wiedzy wynika że adresy stron mogą sobie wpisać dowolny (czy to zamieszkania czy zameldowania), gdyż nie jest to zeznanie podatkowe i żaden przepis nie precyzuje jaki adres powinien być podany w umowie kupna-sprzedaży rzeczy ruchomej. Jeżeli jest indywidualizacja stron, przedmiot sprzedaży, kwota i podpisy stron, wara urzędnikom od treści !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.