Skocz do zawartości

Jaki olej?


yeahman

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę, że są raczej zbieżne opinie o oleju Liqui Moly z moją opinią. Chociaż koleszka zalał nim swoje Audi 80 B4 i mówi że zaczął mu olej brać :shock: Ale o niezadowolonym z LM użytkowniku BMW jeszcze nie słyszałem. Ja ze swojej strony polecam.

Witam. Mam pytanko jesli mam zalać swoją betke LM to który model i zalać lepiej syntetyk czy pół-syntetyk aktualnie mam zalany Mobil S 10W-40 i przy starcie rano czesto słychać chydraulike przez jakieś 2 sec. więc juz sam niewiem jaki olej lac żeby wyciszyć tą chydraulike jedni mi mówią żeby zalać syntetyk 5W-40 drudzy zaś mówią ze jak zmnienie z pół-sytetyku na syntetyk to mi sie silnik rozszczelni a ja osobiśćie miałem taki plan chciałem zalać go: Liqui Moly SYNTHOIL HIGH TECH 5W40

tylko najpierw chciałem użyć taki środek do czyszczenia silnika może słyszałeś otym:ENGINE FLUSH - DODATEK CZYSZCZĄCY SILNIK ZE SZKODLIWYCH OSADÓW również od Liqui Moly lejesz przed wymianą oleju auto ma natym pochodzić ok 10 min tylko ze niewiem czy właśnie to niepogorszy sprawy ztym rozszczelniniem. no więc daj znać jak sie orientujeż coś wtym temacie dzieki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że ten preparat do czyszczenia silnika nie powinien zaszkodzić. Tym bardziej że nie jest produkowany przez firmę "krzak" a przez LM - mam do niej pełne zaufanie. Co do tego czy zalać półsyntetykiem czy pełnym to niestety nie chcę wyrażać opinii na ślepo ponieważ ja zalewałem tylko 10W40. Dla utwierdzenia Cię w przekonaniu że LM to świetny olej do BMW napiszę Ci tak. Jestem 5 tys po wymianie (wymieniam co 10) ostatnio sprawdzałem stan oleju i na bagnecie nie zauważyłem praktycznie ubytku. Już drugi raz zalałem silnik tym olejem ( 3,5l z pojemnika 4l ). I teraz mam litr zapasu tego oleju bo po 15 nie robiłem dolewki. Jak kupiłem Betkę była zalana Mobilem 10W40 i raz też taki zalałem i przez 10 tys dolałem 0,3l... Wniosek prosty!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że ten preparat do czyszczenia silnika nie powinien zaszkodzić. Tym bardziej że nie jest produkowany przez firmę "krzak" a przez LM - mam do niej pełne zaufanie. Co do tego czy zalać półsyntetykiem czy pełnym to niestety nie chcę wyrażać opinii na ślepo ponieważ ja zalewałem tylko 10W40. Dla utwierdzenia Cię w przekonaniu że LM to świetny olej do BMW napiszę Ci tak. Jestem 5 tys po wymianie (wymieniam co 10) ostatnio sprawdzałem stan oleju i na bagnecie nie zauważyłem praktycznie ubytku. Już drugi raz zalałem silnik tym olejem ( 3,5l z pojemnika 4l ). I teraz mam litr zapasu tego oleju bo po 15 nie robiłem dolewki. Jak kupiłem Betkę była zalana Mobilem 10W40 i raz też taki zalałem i przez 10 tys dolałem 0,3l... Wniosek prosty!
Witam. Dzięki za odpowiedz i pomoc :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam

Zamierzam wymienić olej w 318i i po lekturze tematu zdecydowałem się na valvoline maxlife 10w40. Mam tylko pytanie po jakiej cenie ten olej gonią w sklepach? Na aukcji jest 81zł/5l + przesyłka (20) to dobra cena?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witam

Zamierzam wymienić olej w 318i i po lekturze tematu zdecydowałem się na valvoline maxlife 10w40. Mam tylko pytanie po jakiej cenie ten olej gonią w sklepach? Na aukcji jest 81zł/5l + przesyłka (20) to dobra cena?

Cena ok :cool2: Tez leje valvoline maxlife10/40 jest :cool2:Tobie wystarczy 4l wchodzi 3.9l zawsze troche taniej :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
koledzy mam zalany elf 10w40 polsyntetyk teraz chce juz wymienic olej i tu moje pytanie czy przy przebiegu 228 tys zalac jeszcze polsyntetyk czy wlac mu juz mineralny? silnik jak widac 2.0 m52 mechanik radzi mineral bo mowi ze jeszcze bardziej mi uszczelni bo ostatnio mialem maly wyciek ale juz jest ok.

Moje Coupe------------------> http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=134&t=160279


Potrzebujesz nowych części ? Dobrych znanych marek ?lub tańszych zamienników? pisz na pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się :D jak sprawdzić jaki olej mam w silniku ? Bo po kupnie nie było żadnej karteczki itp. i nie wiem na jaki olej teraz wymienić :( chodzi dokładnie o e36 compact 95r.
Obecnie BMW E36 Compact 96r M43B16 -> M50B25 <- w dążeniu do ideału
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rok temu w maju zmienilem na polsyntetyk bo byl mineraly ,niewiem jak dlugo jezdzil na tym mineralnym.tak wiec jezdzi juz ponad rok na 10w40.a dlaczego pytasz??

Moje Coupe------------------> http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=134&t=160279


Potrzebujesz nowych części ? Dobrych znanych marek ?lub tańszych zamienników? pisz na pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jeśli to była tylko jedna zmiana na półsyntetyk (przykładowo parę tyg. temu), to bym bardzo szybko wrócił do pełnego. U mnie w m40 jest już za późno na to, no i w sumie nie ma to już chyba sensu ale ja bym przemyślał przejście na full. Tylko i wyłącznie po zaznajomieniu się z kondycją silnika. :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kondycja silnika jest dobra wszystko ladnie chodzi,tylko niewiem jak dlugo jezdzil na tym mineralnym,a slyszalem ze nie zaleca sie zmiane oleju z gorszego na lepszy co idzie w tym przypadku.mysle ze na pelen synt. jest juz za pozno za duzo zmian oleju w ciagu roku by bylo ale polsyntetyk to teraz moje minimum i chyba tak zostane. a jaki olej polecasz?jakiej firmy?

Moje Coupe------------------> http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=134&t=160279


Potrzebujesz nowych części ? Dobrych znanych marek ?lub tańszych zamienników? pisz na pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie tak powinno być. Ale... zmiana jak najbardziej wchodzi w rachubę. Tylko może zacząć ciec lub barć oliwę, a w tym monecie uszczelniacze, itp. rzeczy będą do wymiany a to znowu wiąże się z kosztami i czasem bez auta. Niestety, to jest powód 10w40 w moim aucie. Ale latam tak już od paru lat. Ale mój i twój silnik, to z deka różne rozwiązania. ;)

 

"Magiczna moc"... tak były mody!! Remont (kapitalny) głowicy i przepalony wydech. ;) :mrgreen: :mrgreen: Ale o dziwo odkąd mam to autko, to zawsze fajnie się odpychało - pomimo tych katalogowych 113 kucy. Druga sprawa, to że ciekawi mnie ile jest teraz. Może kiedyś sprawdzę.

 

a jaki olej polecasz?jakiej firmy?
Heh, czort go wie. Na pewno firmowy i nie z biedronki, czy lidla, czy z tesco. ;) A olej to temat rzeka. Poczytaj forum, weź pod uwagę jaka firma podchodzi Ci pod gust i wybierz. Wbrew pozorom wybrać markę oleju, to dylemat. :norty: :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Oleju mineralnego się nie leje. Zmień go jak najszybciej bo szkodzi hydraulice silnika.Półsyntetyk będzie dobry polecam valvoline 10/40 maxlive na takim śmigam.Na pewno silnik będzie miał lżej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze
mam 338 kkm, nie wiem jaki olej był wlany, czas na zmianę, na co zmienić? półsyntetyk czy mineralny?

 

Kolego mineralnego to nawet do malucha bym nie wlał, takie coś się wlewa kiedy silnik jest w agonii :) zalej dobrym pół syntetykiem 10W40 z gamy Motul, Valvoline, Liqui Moly a będziesz zadowolony Ty i twój silnik :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam, od 6/7 lat smigam na CASTROL 10w40, przebieg 270kkm, czy zmiana na MOBIL1 10w40 lub Valvoline Maxlife 10w40 bedzie dobrym posunieciem? Jezeli tak to ktory wybrac?

Bo naczytalem juz sie tylu wypowiedzi ze po prostu mam metlik w glowie :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam, od 6/7 lat smigam na CASTROL 10w40, przebieg 270kkm, czy zmiana na MOBIL1 10w40 lub Valvoline Maxlife 10w40 bedzie dobrym posunieciem? Jezeli tak to ktory wybrac?

Bo naczytalem juz sie tylu wypowiedzi ze po prostu mam metlik w glowie :shock:

 

Nie masz się czego obawiać bo praktycznie to żadna zmiana nie jest, tylko producent i polecam valvoline.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
a ja z niewielkiego kilku letniego doświadczenia poleciłbym ci motula badz liqui moly z dwusiarczanem molibdenu,zmiejsza tarcie.ewentualnie jak koledzy mowie valvo, tez jeden z lepszych olejów.zrobisz jak chcesz ale mobila nie lej.to juz nie ten mobil co kiedys.

Moje Coupe------------------> http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=134&t=160279


Potrzebujesz nowych części ? Dobrych znanych marek ?lub tańszych zamienników? pisz na pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.