Skocz do zawartości

zawór powietrza dodatkowego M10 - zerknijcie chociaż


PIORO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

Mam problem, nie mogę dojść do ładu z "fuel preparation system". Od jakiegoś czasu staram się uszczegółowić co brakuje w moim silniku. Doszedłem do tego, że brakuje mi zaworu dodatkowego powietrza. Tylko teraz pytanie jakiego. Czy były różne wersje takich zaworów w M10? Chodzi mi o to:

 

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=1331&mospid=47271&btnr=13_0272&hg=13&fg=15

 

część nr 10 - co to jest, czy jest to inny rodzaj zaworu? Rurki idą u mnie tak jak na rysunku, tyle, że zamias nr 10 mam tam wstawione ręczne pokrętło, jak mniemam do regulacji przepływu powietrza.

 

bo jest jeszcze coś takiego:

 

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=1331&mospid=47271&btnr=13_0272&hg=13&fg=15

 

nr 11 - to zawór, taki dostałem ale nie da się go umieścić. U mnie rurki idą inaczej.

 

Prosze Was bardzo serdecznie o opinię, bo nie odpala bez dodania gazu. Jak się nagrzeje - jest ok. Chciałbym to uzupełnić/naprawić.

 

BMW e30, 318i, silnik m10, wtrysk

 

Pozdrawiam!

 

P.S. Może ktoś wie, gdzie dostać ewentualnie coś takiego? Byłbym zobowiązany!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nr.10 to nic innego jak silnik krokowy jego zadaniem jest regulacja dopływu powierza do silnika przy całkowicie zamkniętej przepustnicy tym samym reguluje wolne obroty. Masz tam wstawione pokrętło ręczne pewnie takie jak w instalacjach gazowych (tańsze rozwiązanie) które ma ustawiony na sztywno dany przepływ dla wolnych obrotów. Silnik krokowy możesz kupić na allegro pełno jest tego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Jesli ktoś jeszcze obserwuje ten temat, to mam parę aktualności:

 

1. To na pewno nie krokowiec.

2. Jest to, jak napisałem, zawór powietrza dodatkowego.

3. Wtyczka do niego idzie 2-pinowa.

4. Na wtyczce jest napięcie 12V po przekręceniu kluczyka.

5. Napięcie znika po nagrzaniu silnika do odpowiedniej temperatury.

 

wnioski:

 

1. Potrzebuję taki zawór.

2. W ASO zaśpiewali 1118 PLN.

3. Niech się...

4. Aktualnie szukam zaworu do powietrza. Pracuje on w układzie otwarty/zamknięty. Z zasileniem - ma być otwarty. Bez zasilania - zamknięty.

 

A wogóle to mam wersję silnika nieziemską. Podobno niewiele z takim układem wyszło M10. Sam nie wiem czy się cieszyć czy płakać.

 

Pozdrawiam wszystkich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item147507532_zawor_dodatkowego_powietrza_ke_jetronic_scirocco.html

Można na przykład dobrać z innego samochodu, a jak będzie miał odwrotne działanie to zastosuj przekaźnik. Pozdro.

Ps. Jakie mają być średnice króćców na przewody w mm. Może coś znajde.

Bayerische Motoren Werke AG Munchen


http://img201.imageshack.us/img201/1251/333lr9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew!

 

To na allegro to dokładnie to co zakupiłem wcześniej i co nie za bardzo dostosuję. Jest to zawór rzeczywiście z m10 ale ten, który zamyka się powoli i nie domyka się całkowicie, puszczając część powietrza gdzieś bokiem (pomimo zamkniętej przesłony, no, chyba, że mam uszkodzony ;-).

 

To dokładnie taki zawór jaki byl stosowany w większości m10 ale nie w mojej wersji...

 

Ja potrzebuję elektrozawór (króćce w okolicach 1cm) otwierający się pod napięciem, a zamykający na amen w przypadku braku zasilania. Obojętnie jaki byle na 12V.

 

Dzięki raz jeszcze i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

To u mnie wygląda inaczej! :norty:

 

Już wyżej napisałem, że mam inny niż "dyskowy". W mojej wersji jest taki sam jak w 325e. Mam nadzieję, że taki własnie do mnie dotrze niedługo.

 

Ale dzięki za odzew, pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.