Skocz do zawartości

opony popękane


fender

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem dlaczego ale mam popekane opony ale tylko z tylu i sa to takie drobne pekniecia i jest tego mnostwo praktycznie na calej powierzchni opon.Co to moze byc?Czy sa to moze efekty bieznikowania czy oponki te dlugo gdzies lezaly i ta guma tak truchleje.Nie wiem czy wymienic te opony czy to moze tak byc,bieznika jest jeszcze sporo tak z 5 mm bedzie.Jak kupilem autko tak jeszcze opon nie wymienialem.
bede mogl wyprzedzac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
nie wiem dlaczego ale mam popekane opony [...] czy oponki te dlugo gdzies lezaly i ta guma tak truchleje...

Sprawdź jaką mają datę produkcji. Na każdej oponie z boku powinien być wytłoczony taki kwadracik z datą produkcji. Zazwyczaj są to trzy cyfry. Np. 258 oznacza że zostały wyprodukowane w 25 tygodniu 1998 roku. Jeśli u Ciebie data produkcji jest starsza niż 5-7 lat to opony mogą wyglądać nie za ciekawie, nawet jeśli mają dużo bieżnika. Po takim czasie guma traci dużą część swoich właściwości, nie trzyma się już tak drogi jak powinna... Wtedy trzeba zmienić... Chyba że lubisz mocne wrażenia na które nie zawsze masz wpływ :twisted:

Pozdrawiam

Bastek

Kiedyś: E21 315 '83, E34 520i '90, E34 525iA '92, E36 316i '95, E30 318iT '93, E46 325xi Touring, E91 325i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=58280062

 

Co sadzicie o siedmioletnich oponach :?: :?: :?:

 

Potrzebuje kupic do 735 :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem dlaczego ale mam popekane opony ale tylko z tylu i sa to takie drobne pekniecia i jest tego mnostwo praktycznie na calej powierzchni opon.Co to moze byc?Czy sa to moze efekty bieznikowania czy oponki te dlugo gdzies lezaly i ta guma tak truchleje.Nie wiem czy wymienic te opony czy to moze tak byc,bieznika jest jeszcze sporo tak z 5 mm bedzie.Jak kupilem autko tak jeszcze opon nie wymienialem.

 

Guma sie zestarzala i zaczyna pekac - to znak ze opony powinny zostac

wymienione ASAP.

 

Znajdz na boku opony (powinien byc w takim owalnym dymku) znak

informujacy o dacie produkcji opony, typowo wyglada tak

DOT2404 - oznacza ze opone wyprodukowano w 24 tygodniu roku 2004.

 

Jesli guma ma wiecej niz 5 lat, bedzie pekac i w zasadzie nawet jesli

bieznik jest dobry to i tak powinny byc wymienione.

Punto75>BravoGT>MB260E>MBC280>*PuntoHLX>MBC320>MBE50AMG>VectraC>BMW528 . it's nice to be important but it's more important to be nice

>>> psychop's lab mike.xray.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie. To samo sie tyczy opon o przebiegu większym niż 100 tyś.

 

Masz racje z tym ze tutaj trudno o watpliwosci bo chociazby nie wiem

jak ostroznie jezdzic to po stu tysiacach bieznik bedzie juz powaznie

zuzyty. Z reszta tak naprawde nie wiem o czym mowisz, bo mi typowo

na mocnym, tylkonapedowym, aucie komplet opon starcza na maksimum

20-25 tys km (wliczajac w to przekladki tyl-przod). ;-)

Punto75>BravoGT>MB260E>MBC280>*PuntoHLX>MBC320>MBE50AMG>VectraC>BMW528 . it's nice to be important but it's more important to be nice

>>> psychop's lab mike.xray.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem bodaj na TVN TURBO, ale nie jestem pewien program gdzie byli z wizytą - znów użyje słowa bodaj, u MICHELINA. Gość opowiadał jak je tam robią i takie tam, na koniec dodał właśnie że producenci przewidują eksploatacje do 100tyś km, potem może nastąpić zmęczenie materiału i opona ma prawo zrobić puff. Mało kto robi 100tyś na komplecie, dlatego tam wlaśnie jest ta granica. Ganiając po autostradach myśle że taki wynik jest do osiągnięcia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.