Skocz do zawartości

Wymiana olei

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Tydzień temu kupiłem samochodzik i chcę wymienić w nim wszystkie oleje przebieg 230tkm i moje pytanie jaki olej proponujecie do silnika skrzyni(tiptronik) i czy w tylnym moście się wymienia olej czy tylko dolewa i jaki.

 

Pozdrawiam

Opublikowano

Podczas uzywania wyszukiwarki uzyte slowa kluczowe maja duzy wplyw na wyniki poszukiwan. Warto zaznaczyc "szukaj wszystkich slow".

 

 

Do silnika polecam olej mobil1 0W-40 , do tylnego mostu oryginalny olej taki jaki stosuje BMW.

Jezeli chodzi o skrzynie steptronic to dobrze jest zastosowac taki sam jakim jest zalana w chwili obecnej. Aby sie dowiedziec jaki rodzaj oleju posiadasz musisz niestety odczytac symbol z tabliczki znamionowej znajdujacej sie bezposrednio na skrzyni.

 

DIY jak wymienic olej w dyfrze.

 

DIY jak wymienic olej w transmisji stepronic

Opublikowano
LukaszPL dzięki za odpowiedz i czy 0W-40 nie zaszkodzi przy tym przebiegu.

 

Pozdrawiam

 

Absolutnie nie. :cool2:

 

Nie planujesz chyba wedlug krazacych opini wyciszyc swojego silnika jakims polsyntetykiem albo mineralem prawda? :norty:

Opublikowano
  • Autor
Jak na diesla z tym przebiegiem to chodzi bardzo cicho w porównaniu do WV no chyba że ma zalany półsyntetyk, nawet do swojego cossiego też leję Mobile 1
Opublikowano
zaraz , w tiptroniku i dyfrze sięcoś wymienia ?? ja nic tam nie robiłem a w instrukcji mi pisze - nie ma wycieków ? to nie ruszać i tak sobie kulam na Castrol LongLife IV od zawsze do obecnych 245tyśkm - a może już czas zajżeć do dyfra ??
Opublikowano
Jeszcze raz przeleciałem całą książkę obsługi i pisze wyrażnie że ręczna/automatyczna skrzynia biegów jak i dyfer - olej wlany na stałe , nie wymienia się
Opublikowano
sobie kulam na Castrol LongLife IV od zawsze do obecnych 245tyśkm - a może już czas zajżeć do dyfra ??

 

IHMO olej w dyfrze przy przebiegu 245tys nalezy wymienic.

Opublikowano
Tak zrobię, bo mimo że auto było non stop serwisowane nie ma wzmianki o tym , dzieki
Opublikowano
  • Autor
Też się zastanawiam czy wymieniać w skrzyni biegów bo chodzi bardzo ładnie przy przebiegu 235kkm nawet nie wiem kiedy biegi zmienia więc chyba sobie odpuszczę.
Opublikowano
U mnie też idealnie i płynnie a przebieg mamy podobny , ja zmienię tylko na pewno nie kupięgo w ASO - cena , a 8 litrów kosztuje

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.