Skocz do zawartości

wymiana tulueji przdniego wahacza


badziewiarz

Rekomendowane odpowiedzi

przy tulejce sa 2 sruby, i pokazdej na sworzniu.wyamienialem ostatnio sworznie i sadze ze nie ma szans na wymiane tulejki bez zdejmowania calego elelntu.NIE da sie

 

http://img314.imageshack.us/img314/9448/pawlazdjecia012fa6.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jak sie nie da? zdjac jest prze.....ale sie da.Trzeba ją naciąć i zejdzie.Nasmarowac trzpień wahacza i wcisnąć jak wskoczy to ok!jak nie to bania bo zdjac :oops: jeszcze bardziej prze...........Owszem przy wymianie sworzonka trzeba wahaczyk zdemontowaś ale tulejki da sie zrobic na aucie owiele szybciej niz demontowac wahacz.Powodzenia jak coś kumasz to dasz rade.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się wydaje, że warto spróbować. Wiertara w ruch i z wahacza zdejmiesz. Później na prasę nowe wciśniesz w takiej samej pozycji. Następnie namydlisz dobrze i powinieneś wbić je na miejsce.

Nigdy tak nie robiłem, ale myślę że jest to wykonalne.

http://www.dami.pl/~wiktorc/BMW/tuning.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego omęczysz sie przy zdejmowaniu ale sie da bo robiłem to osobiście w swojej E30 a potem w E36.Jes to szybciej do zrobiena niz wahacz wyjmować.Jak masz sprzęt to ok.ale odkrecic sworzeń tylny to zycze szczescia jak tego nie robiłes.Normalnie na aucie i jest ok.Tylko nie tnij obejmymetalowej.Musisz ją wyszarpac z tulejki a samą tuleje natnij izbijz wahacza,potem jednym strzałem wsiśnij na wahacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da sie na 100% bo robiłem to jakieś 3 m-ce temu. Zeby ją zdjąć to wycinałem ją nożem z obudowy po odkręceniu dwóch srub trzymających do nadwozia. to co zostaje na wachaczu przecinasz brzeszczotem lub szlifierką kątowąi wachacz masz już przygotowany. Następnie musisz uzbroić w nową tuleję uchyt który trzyma ją do nadwozia za pomocą jakiejś prasy lub mocnego imadła i pozostaje to wszystko zmontować co jest najwiekszym problemem :lol: ile 44#$4$$VXX#$$@ tam poleciało :lol: ok ale poważnie muszisz ja dokladnie wcisnąc na to miejsce gdzie była (zaznaczasz sobie na wachaczu gdzie powinna byc strzałka wytłoczona na nowej tuleji), smarujesz króciec wachacza dobrym smarem i ostro wciskasz (musisz mieć dużo siły), przykręcasz wszystko i gotowe :lol:
e46 318d M47N
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.