Skocz do zawartości

Źle pracuje na benzynie


mariuszm82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.Mam mały problem i proszę o pomoc.Mam Bmw 318i E36 z 91 roku.Jest zasilana gazem.Dłuższy czas mnie nie było i autko 2 miesiące stało.Gdy wróciłem to po odpaleniu na benzynie dziwnie chodzi.Odpalać odpala ale za 2 lub 3 przekręceniem kluczyka a wcześniej palił od razu.Gdy mu chce przygazować to czasami strzeli i strasznie wchodzi na obroty tak jak by go dławiło.Nawet podczas jazdy odczuwa się to bo rwie i nie chce jechać tak jak powinien.Paliwo w baku miałem wiec pompa paliwowa powinna być dobra.Myślałem że to wtryski wiec kupiłem środek do czyszczenia wtrysków ale po dłuższej jeździe na benzynie dale jest tak samo.Proszę o pomoc!Z góry dzięki

Dodam jeszcze że jak się nagrzeje silnik to dobrze pali na benzynie - od razu ale dalej silnik pracuje źle.Na gazie jak przełączę to wszystko jest ok.

Filter paliwa wymieniłem i lewego powietrza też nie ma.Niestety dalej tak samo pali.Sprawdzałem świece wszystkie są czarne.Ale niedawno kupowałem nowe i przewody też wymieniałem.Czy to może być wina kopułki.Bo kilka dni po przyjeździe jak wróciłem ściągnąłem i zobaczyłem że są te styki delikatnie nadpalone wiec przetarłem je drobnym papierem ściernym.Czy przez to może być gorsza iskra i dlatego źle silnik pracuje na benzynie? :modlitwa: :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze identyczny mam problem :( to samo co opisujesz tylko dzis wpadlem na pomysl ze moze mam wilgoc w ukladie paliwowym albo gdzies w baku troche wody ?? jak to usunac lac bez problemu denaturat?? czy mzoe specjalny plyn kupic do usuwania wody ?? jednak uwazam ze te wszystkie specjalne plyny sa na bazie denaturatu a kosztuja X razy tyle...wiec jezeli ktos wie niech sie pochwali ile wlac denaturatu dzis zatankowalem do pelna 65L Pb :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w układzie paliwowym nie mam wody nawet wcześniej bak miałem wydzierany i pompę paliwową i też nie zaobserwowałem żeby była woda w benzynie.Sam nie wiem juz co robić.Jak Ci się uda dojść końca daj znać

 

no ja jutro zakupie denaturat kolega mi powiedzial ze lal 150ml na 40l benzyny dobra proporcja ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sie konczy jak oszczedzasz na paliwie kup sobie preparat do czyszczenia wtryskow zamiast denaturatu i wlej do paliwa moze jeszcze niejest za pozno,jak pracuje na gazie to pompa paliwowa nie podaje paliwa i wtryski pracuja na sucho, albo listwa do wymiany?

tak to jest z gazem :nienie: :nienie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Środek do czyszczenia wtrysków już miałem i jeździłem dłuższy czas na benzynie choć to było męczenie silnika a nie jazda.Nic niestety to nie pomogło.Z tego co napisałeś to jednak pewnie nie będzie kopułka tylko wtryski.No cóż trzeba spróbować, może to coś pomoże.Dzięki za radę.Spróbuję zobaczę.Ale wcześniej podmienię jeszcze kopułkę.Oby się udało i wszystko było ok.Pozdrowienia dla wszystkich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha a co do paliwa to nie oszczędzałem zawsze dbałem o to żeby mi nie świeciła rezerwa wiec pompa jest ok.Jeździłem na gazie ale zawsze jak odpalałem to odpalałem na benzynie i dopiero później na gaz przełączałem.Ale mam nadzieję że wszystko wróci do normy.Jeszcze raz dzięki za radę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak pracuje na gazie to pompa paliwowa nie podaje paliwa i wtryski pracuja na sucho, albo listwa do wymiany?

 

Skoro jedzie na gazie, to jak mają pracować wtryski benzynowe "na sucho", skoro w ogóle nie pracują?

Ponadto tylko kaszaniarze, a nie gazownicy, odłączają pompę przy pracy na gazie.

Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:( Witam Wszystkich. Mam E30 1.8i na gazie. Od jakiegoś czasu auto źle przacuje na benzynie, szarpie gdy dodaje gazu. Na wolnych obrotach pracuje dobrze.Po przełączeniu na gaz silnik jeśli jest zimny zgaśnie,a gdy jest rozgrzany to na biegu jałowym obroty są w granicach 1500-2000. Po wymianie filtrów,świec i regulacji gazu dalej jest to samo. Znajomy mechanik polecił sprawdzić silnik krokowy, gdyż w tym tkwi problem. Proszę o pomoc... Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wlasnie juz jest...

 

obroty na biegu jalowym po pewnym czasie nie spadaja do normalnego poziomu?

 

Ze gasnie na zimnym to standard, ale tylko za pomoca zmiany tzw. przyciskowej. Po przegazowaniu powinien zmieniac normalnie.

 

wiec dalej.. Gazownik tlumaczyl mi to tak, ze gdyby gaz II gen byl jeszcze dodatkowo z kompem, obroty na luzie byly by od razu w porzadku...

Breast. Mouth. Waist.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz mieć problemy z silnikiem krokowym albo z przepływomierzem.

Znajomy mechanik stwierdził u mnie w e30 brudny i uszkodzony silnik krokowy. może spróbuj wymontować silnik krokowy i przemyć go benzyną ekstrakcyjną,może pomoże a jak nie to już tylko zostaje wymiana silnika krokowego na nowy albo używany.ale z tym drugim nie ma gwarancji.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jeżeli mam popsuty ten silniczek krokowy to nie powinien też silnik źle pracować na gazie a nie tylko na benzynie.Chyba że tylko benzyna.Ale ok w wolnym czasie wyciągnę i przepłukam i wyczyszczę go.Może to też być wina silnika krokowego że świece palą mi na czarno?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.