Skocz do zawartości

635csi Kręci super, słabo odpala.


KotSylwester

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Kręci super

Nie odpala

Dopiero po 4 kiiiiilku sekundowych próbach odpala.

Jak zgaszę, ponownie odpala od razu. Po przestoju kilku minut już z problemami.

Po jeździe jak zgaszę to również odpala z problemami.

 

Po odpaleniu bardzo równo pracuje, nie dymi, zawory nie klekoczą.

Przyspieszenie i płynność pracy - 100%

 

Przed wymianą świec i kabli WN zdarzyło się że podczas wolnej jazdy (ok 1500obr) nagle zgasł, raz odpalił po niciśnięciu pedału gazu, drugi raz na postoju - od pierwszego razu.

 

Auto świeżo sprowadzone i OC tylko do czwartku mam, było mało jeżdżone (15 miesięcy - ok 2,5tys km)

 

 

Wymieniłem:

Świece - NGK

Kable WN - NGK (BMW)

 

Sprawdziłem:

Kopułka jest ładna,

Palec jest ładny

Świece (stare) bez oleju, niepokojących nalotów.

Silnik bez przedmuchów (po wyjęciu bagnetu prawie gaśnie)

 

Z góry dzięki za odp

Edytowane przez KotSylwester
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... oraz regulator ciśnienia paliwa i wtryski. no i czy filtfy nie pozapychane.

 

ale ja bym stawiał na troszkę inną usterkę. miałem to kiedyś w aucie innej marki. wytarty wałek rozrządu. objawy jak u Ciebie, Szanowny Kocie, a z czasem doszło jeszcze to, że z trudem odpalał nawet jak był cieply. nie chcę się ośmieszyć, ale przed rozbieraniem auta do najmniejszej śróbki moze warto by było wziąść to pod uwagę. może okaże się pomocne. z drugiej jednak strony mam nadzieję, ze to jakaś duperelka :cool2: jak np. czujnik temp. silnika.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomości z dzisiaj:

 

Wymieniłem filtr paliwa, poprawiłem masę aku- błotnik i dodałem nawet drugą, wtyk do sensora TBC (czy jakoś tak) na foto pierwszy z prawej z szarym kabelkiem miał wątpliwe połączenie z kostką (lutowane coś) więc zrobiłem to na nowo po swojemu.

 

 

Odapaliła. Potem znowu odpaliła i znowu... i znowu... Ale po odpięciu tego czujnika też odpaliła, to myśleliśmy że zwarcie było na nim....i pojeździliśmy i na ciepłym pod domem raz odpaliła od razu raz nie, potem znowu odpaliła i znowu nie (męczyliśmy ją z Zuberem). Zjechałem do garażu i już nie odlaiła po trzykrotnym kręceniu.

 

Natomiat wydaję mi się że ona odpala jak przestaję kręcić (czasem jak kręcę), tzn odpuszczam kluczyk i zaskakuje... może to stacyjka? Ale czy wtedy zgasłaby podczas jazdy??

 

Sam już nie wiem.

 

Paliwo sika, bo odpiąłem przewód paliwowy z listwy.

Sam już nie wiem

 

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//img486.imageshack.us/img486/1850/czujnikibl9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tu jest problem?

 

http://img118.imageshack.us/img118/9493/kompzq0.th.jpg

 

 

Kabelek nr 20 od kompa jest odcięty i jest na nim wyłącznik.

Wydaję mi się że jak go włączę po stacyjce na chwilkę lub również podczas kręcenia to lepiej odpala. Ale jak nie wyłączę lub włączę podczas jazdy to gaśnie.

 

Przypominam że podczas kręcenia, tuż przed odpaleniem zawsze słychać serię cyknięć wtrysków...

 

Wg Haynesa pin 20 idzie do RELAY 1 , czyli przekaźnik, ale nie mam pojęcia który...

 

 

Ma ktoś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli samochód długo stał to może być zasyfiony układ paliwowy, dolewaj do paliwa jakieś dodatki czyszczące. Swiecy zapłonowej po wyglądzie dokładnie nie sprawdzisz, załóż nowe. Najlepiej, jakbyś skombinował lampę stroboskopową do zapłonu. Po podłączeniu będziesz wiedział czy jest iskra przy kręceniu rozrusznikiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szpieg z Krainy Deszczowców donosi, że sprawcą zamieszania był ECU, czyli komputerek sterujący wtryskiem / zapłonem.

 

Pozwoliłem sobie przesunąć wątek do bardziej stosownego działu...

- No, stał tutaj! Był! Patrzył na swoje paznokcie! Rozpłynął się! Nie ma go!

(Bogumił Kobiela we "Wszystko na sprzedaż". Rok później rozbił się na amen swoim białym BMW).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.