Skocz do zawartości

Zmiana koloru rekina?


radosc

<t>Zmieniać kolor czy zostawić jak jest?</t>  

40 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie lub wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Tak się właśnie zastanawiam coraz mocniej nad zmianą koloru mojego auta. Autko to e24 635CSi Highline Shadowline z 89r oryginalnie z kierownicą po prawej stronie, teraz będzie przekładana na lewą.

 

http://img152.imageshack.us/img152/841/szadowsixyq0.jpg

(więcej o moich zmaganiach w blogu - http://legendarne.com/forum/viewtopic.php?t=164)

 

Auto miało ciężki żywot a ja jestem 9 właścicielem. Było już spisane na straty przez firmę ubezpieczeniową w 92 roku ale generalnie jest w naprawdę przyjemnym stanie. Oczywiście angielska rdza liznęła ją na tyle że konieczna jest wymiana błotników, maski, części tyłu (tam gdzie światło), malowania szyberdachu. W sumie to połowa auta a nawet więcej więc już sens chyba wsyztsko pomalować. W sumie w komorze silnika też coś tam trzeba zrobić więc wyciągnąć silnik również mogę. Pozostaje więc decyzja czy trzymać się tego miłego koloru Delphin-Mettalic a wnętrze SILVER Highline czy pójść po całości i zmienić z zewnątrz na Zinnobarrot i Lotoswhite Highline:

 

http://img206.imageshack.us/img206/7563/red1qz4.jpg

 

http://img141.imageshack.us/img141/6655/red3qq4.jpg

 

lub czarną:

 

http://img141.imageshack.us/img141/4222/blackmg2.jpg

 

Wchodziło by w grę również lakierowanie skóry co i tak chce zrobić jeśli się zdecyduje zostawić jak jest (taki sam kolor - odświeżenie)

 

Co wy na to? Ja jestem zwolennikiem oryginału ale tu juz tak daleko jest to od "oryginału" przez te wszystkie wydarzenia w życiu tego auta że mógłbym się skusić na t globalny remont.

Edytowane przez radosc

BMW 2800 csa 70 Nachtblau

BMW 628CSi 85 Karminrot

BMW 635CSiA 89 Shadowline Highline Motorsport

[ Currently: Motorsport na tapecie ]

[ WSZYSTKIE CZĘŚĆI DO E24 = tel 510635633 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czerwona jest cudowan szczegolnie w chromach i w czarnej skorze :8)

zaglosowalem na czerwona jesli jzu chcesz zminiac to tylko na taki kolor choc z 2 strony chyba zostalbym przy orginale :wink:

 

ps. najwazniejsze to zrezygnuj z lpg wez lepiej kup cos malolitrazowego zamiast pakowac lpg...

moje modele
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zostaw (wg mnie swietny kolor). albo jesli zmienisz to na

balticblau metallic lub dolphinblau (czy jakos tak)

 

czerwone to ja lubie ferrari a nie bmw, ale to moja opinia

czarny zawsze ladny ale banalny imo, lepiej trzymaj ciemny elegancki kolor niz przemalowywac na czarny jakich wiele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie delphin. Probelem z tym kolorem jest taki że wyglada fajnie ale jest bardzo szary. Cale auto jest najszarsze z najszarszczych, powiedział bym że to jest szaroline :) W srodku i na zewnątrz. Troche mnie to martwi i troche nie pasuje mi. Dlatego pytam o rade:) Co do lpg to coraz mniej jestem przekonany, może lepiej CNG :twisted:

BMW 2800 csa 70 Nachtblau

BMW 628CSi 85 Karminrot

BMW 635CSiA 89 Shadowline Highline Motorsport

[ Currently: Motorsport na tapecie ]

[ WSZYSTKIE CZĘŚĆI DO E24 = tel 510635633 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według mnie zostawić - delphin metalic to jedyny słuszny kolor dla tej epoki BMW .

Poza tym to juz nie będzie org i tym samym straci na wartości . Jeżeli drazni fakt że autko i zewnątrz i wsrodku jest szare to szybciej bym pokombinował ze srodkiem .

 

EDIT jakie sa koszty takiej przekładki kierownicy i reszty ustrojstwa ?

marnujesz życie jeżeli nie jesteś dobry w tym co robisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie delphin. Probelem z tym kolorem jest taki że wyglada fajnie ale jest bardzo szary. Cale auto jest najszarsze z najszarszczych, powiedział bym że to jest szaroline :) W srodku i na zewnątrz. Troche mnie to martwi i troche nie pasuje mi. Dlatego pytam o rade:) Co do lpg to coraz mniej jestem przekonany, może lepiej CNG :twisted:

stary, zostaw ten samochod z takim paliwem jak ma :)

 

co do kolory to szare mi sie podobaja... mam balticblau (na zywo to szary grafit wpadajacy polyskiem w niebieska skale), w srodku pacific w materiale (kolor pomiedzy niebieskim a szarym) i zamierzam go w srodku na szara albo tez taka pacific skore zrobic wiec z szarosci nie wychodze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekładka to koszt 1500zł - części są dość trudno dostępne. Potrzeba wózek, przekładnie kierowniczą, deskę, konsole, check panel, mocowanie pedałów, sam pedał gazu jest trochę inny, wykładzinę i pewnie milion drobiazgów. Dobrze mieć auto dawce w takim wypadku.

 

stary, zostaw ten samochód z takim paliwem jak ma :)

 

Niestety :twisted: Moje marzenie to BMW 635 CSS czyli Coupe Sport Steam wedle pomysłu braci Doble :) Lejesz wodę, naftę, rozpalasz i 1200nM w od 0 obrotów :twisted:

BMW 2800 csa 70 Nachtblau

BMW 628CSi 85 Karminrot

BMW 635CSiA 89 Shadowline Highline Motorsport

[ Currently: Motorsport na tapecie ]

[ WSZYSTKIE CZĘŚĆI DO E24 = tel 510635633 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary, zostaw ten samochód z takim paliwem jak ma :)

 

Niestety :twisted: Moje marzenie to BMW 635 CSS czyli Coupe Sport Steam wedle pomysłu braci Doble :) Lejesz wodę, naftę, rozpalasz i 1200nM w od 0 obrotów :twisted:

i w zwiazku z tym planujesz zalpgowac ta powyzej :)? to zrob ta nafte a nie lpg :)

 

cng fajna sprawa, jak sie ma przerobka 3.5i na g? btw probowalem z ciekawosci keidys znalezc e34 518g i e36 316g i nie widzialem nigdzie do kupna :) ale 2 sa w polsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary, zostaw ten samochód z takim paliwem jak ma :)

 

Niestety :twisted: Moje marzenie to BMW 635 CSS czyli Coupe Sport Steam wedle pomysłu braci Doble :) Lejesz wodę, naftę, rozpalasz i 1200nM w od 0 obrotów :twisted:

i w zwiazku z tym planujesz zalpgowac ta powyzej :)? to zrob ta nafte a nie lpg :)

 

cng fajna sprawa, jak sie ma przerobka 3.5i na g? btw probowalem z ciekawosci keidys znalezc e34 518g i e36 316g i nie widzialem nigdzie do kupna :) ale 2 sa w polsce

 

Hmm... To też jest pomysł. 624TDCSi ;) Niestety narastająca miłość do auta powoduje logarytmiczny spadek poparcia dla gazu wiec im dalej tym.. dalej. Poza tym ani mru mru o gazie bo nie o tym topic a ja nie chce kolejnej wojny choć prowokować lubie ;)

BMW 2800 csa 70 Nachtblau

BMW 628CSi 85 Karminrot

BMW 635CSiA 89 Shadowline Highline Motorsport

[ Currently: Motorsport na tapecie ]

[ WSZYSTKIE CZĘŚĆI DO E24 = tel 510635633 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też jest pomysł. 624TDCSi ;) Niestety narastająca miłość do auta powoduje logarytmiczny spadek poparcia dla gazu wiec im dalej tym.. dalej. Poza tym ani mru mru o gazie bo nie o tym topic a ja nie chce kolejnej wojny choć prowokować lubie ;)

hehehe

 

e23 724td ponoc bylo i zdychlo mu sie, adam cos wie wiecej, keidys opowiadal.. ale no tak, to nie ten temat.. a co do koloru to zeby bylo prosciej juz podjalem za ciebie decyzje ze zostawiasz wiec tez tematu nie ma :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to bardzo podoba mi się czerwona. Jakiś sentyment mam do czerwonej. Zawsze jednak byłem zwolennikiem zachowywania "tak jak z fabryki wyjechało" i zabijałem się za jakimiś drobiazgami byle były zgodne "fabryczne". Ten egzemplarz jednak, to już w pewnym sensie drugie życie. Gdybym zalicytował mniej kupił by ją koleś który je na części rozbiera, zakończyła by żywot jako dawca. Przekładanie kierownicy i wszystkie te naprawy, i fakt że jestem ósmym właścicielem (!!) a auto miało jednak jakiś wypadek kiedyś i je spisano jako strata całkowita, jakby mnie w pewnym sensie zwalniają z obowiązku zachowania oryginalności. Z kolejnej jednak strony, auto jest naprawdę w doskonałym stanie jak na tak burzliwą historię! I tu się zaczynają rozterki.. Jestem 50 na 50 albo idę na całość i zmieniam kolorystykę albo zostawiam tak jak jest. I z stąd pytanie do was:)

BMW 2800 csa 70 Nachtblau

BMW 628CSi 85 Karminrot

BMW 635CSiA 89 Shadowline Highline Motorsport

[ Currently: Motorsport na tapecie ]

[ WSZYSTKIE CZĘŚĆI DO E24 = tel 510635633 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor oczywiście zostawić, taka zmiana koloru jest zbyt radykalna i nie sądzę żeby wyszła na dobre.

Nie będę się rozwodził na temat słuszności montowania gazu. To indywidualna sprawa każdego użytkownika.

Wczoraj uwolniłem z bratem 728i z gazu. Ona dostała nowy przepływomierz, a my doznaliśmy olśnienia - nie wiedziłałem (zapomniałem), że 180 koni tak jeździ. Wczoraj był ten dzień w którym z gazem w BMW skończyliśmy raz na zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok :) Przegłosowane! Zostaje tak jak jest. As grey as it gets ;)

 

Dziękuje wszystkim za głosy! :]

BMW 2800 csa 70 Nachtblau

BMW 628CSi 85 Karminrot

BMW 635CSiA 89 Shadowline Highline Motorsport

[ Currently: Motorsport na tapecie ]

[ WSZYSTKIE CZĘŚĆI DO E24 = tel 510635633 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.