Skocz do zawartości

prosze o opinie BMW 725 TDS


masioda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam zamiar kupic BMW. Podaje link http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C1873827. Obecnie posiadam Mercedesa 124 250D. Jestem zadowolony z tego samochodu ale jest on juz trochę za stary.

Eksploatacja niewiele kosztuje i samochod sie nie psuje.

 

Za 35 tys nie kupięc S-ki z dieslem z 1997 roku. Wiec sie zastanawiam nad tym duzym BMW. Kiedys takim jeżdzil James Bond. Auto wizualnie mi się bardzo podoba. Jest piekne. Chce was zapytać jak taki samochód się sprawuje. Czy występują w min awarie? Jeśli tak to co się psuje. Rozumiem ze samochód nie bedzie dynamiczny ale chyba bedzie porównywalny z Mercem 250.

 

Ile powinien palić ropy w mieście?

 

Ciekawi mnie również to dlaczego kasówkarze nie wykorzystują tych samochodów. Przecież oni wiedzą co najlepiej i najtaniej jeździ.

 

Czy BMW są kradzione. Czy może jakieś elementy z nich wyjmują? W mercu zawsze ginęly mi wklady od lusterk i później można bylo odkupić u taksiarza.

 

Jeszcze jedno czy są dobre nie autoryzowane warsztawy w Warszawie gdzie nie zostawi się fortuny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj

Obecjnie jeżdże taką i jestem zadowolony. Tylko jak masz cieżką noge to z tym silnikiem nie poszalejesz. Na trasie jest ok wbrew innym, wyprzedzać sie

da i to nawet całkiem całkiem, ja swoją jechałem 200km/h i jeszcze mogłem, wiec nie jest tak żle.

Spalanie po mieście około 12 l po trasie 7l to jest realne spalanie bo często jeżdże. Oczywiście jak na trasie będziesz ciął ponad 150km/h no to spalanie będzie wyższe.

Wcześniej jeżdziłem octavią 1.9 tdi pomieście na tydzień wydawałem 100zł na paliwo teraz 150zł, ale co tu porównywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu do W124 250d to e38 2,5tds to pocisk...

 

Ja z własnego doświadczenia wiem porównując E300D automat do 525tdsA...Różnica jest znaczna...

Tylko silnik 2,5tds jest delikatny i nie lubi tego co wolnosący merc duszenia w podłogę non-stop...

 

Koszty wyższe...ale czy mocno nie wiem...Wrażliwe są na jakość paliwa tdsy i mają tendencję do padania pomp wody i termostatów...wtedy można przegotować...Po wymianie tych podzespołów powinno śmigać dobrze...

Poszukujemy tunerów !!

Forum samochodowe, forum motoryzacyjne, forum tuningowe

http://samochody.kei.pl/zdjecia/logo_phpBB2.gif

Randki: dates

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód zupełnie ładny, co do wrażeń estetycznych, na pewno się nie rozczarujesz. ja bym jednak szukał bardziej wychuchanego egzemplarza. deska rozdzielcza jest wzorowo "natarta smalcem", natomiast tam gdzie kierowca trzyma nogi jest brudno. oczywiście może to znaczyć wszystko i nic, tak samo jak brudna komora silnika (nie ma na zdjęciach, to tylko rozważanie teoretyczne).

 

mam doświadczenia związane z mercedesem 200D. bmw w mojej opini nie będzie tańsze w utrzymaniu, ale na pewno przyjemniejsze.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mowisz o s-klasie ale z silnikiem 350..to jesli mialbym poradzic to lepsza bedzie 7ka 725tds...nie mylmy z S300 turbodiesel..ten silnik to cacko w tym samochodzie..ogolnie e38 bardzo piekny wygodny i pieeekny samochod..warunek zebys kupil najmniej zniszczona ..

a ja nie sprzedaje swojej 7ki.


odpowiem na kazde pytanie zwiazane z felgami,oponami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warunek zebys kupil najmniej zniszczona ..

 

o tak, racja. nie chcę pisać nie na temat, ale muszę się ztym zgodzić. kupno zużytego samochodu tej klasy, który ma być przez przyszłego użytkownika doprowadzany do stanu używalności, może zbyt dużo kosztować. nie jest to użytkowy typ samochodu, jak fiat czy opel, gdzie takie operacje da rade przeprowadzić za sumę, nazwijmy to umownie, opłacalną.

 

a co do samochodu w ogłoszeniu, to dojrzalem że chyba maska nie za równo się schodzi z lewym przednim błotnikiem. ale być może to tylko tak na zdjęciu widać.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielka szkoda. Dzisija rano samochod poszedl. Przyjechal gość Katowic i mnie wyprzedzil. ALe z waszych opinii to chyba warto zdecydować się na ten model i dlaej szukać.

 

Z czego wynika róznica w cenie miedzy BMW a Mercem S. Za 1998 S 300 trzeba dać sporo wiecej niz 34 000. Czsy części? Czy utrzymanie?

 

Jak gość sprzedal to pogadalem z nim. Powiedzial mi, że mial np taki problem. W tym samochodzie trzeba bardzo pilnować oleju. W autoryzowanej stacji nie chcial wymieniac bo za drogo. A jak wymienil w nieautoryzowanej to nie mieli jak odnotowac zmianę w komputerze. Pozniej komputer robil jakies problemy.

 

Powiedzial tez ze wedlug niego 5 są lepsze. Ta 7 za duza. Ale to nie byla L.

 

 

No to szukam dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 725tds z tego samego roku , z identycznym wyposażeniem i jestem z niego bardzo zadowolony , nie jest to może rakieta , ale można się nim sprawnie i tanio poruszać , w mieście pali mi max 11l w trasie koło 8l na 100km , jak lubisz jazde z nogą w podłodze i wgniatanie w fotel przy dodawaniu gazu to napewno nie bedziesz zadowolony , ale jak na marne 143 koniki to naprawde dobrze jedzie !

 

Mam to auto już prawie rok , przywiozłem je z niemiec i zrobiłem nim 20tyś km po naszych wspaniałych drogach i już coś mi puka w zawieszeniu , ale się nie dziwie i w najbliższym czasie powymieniam co trzeba i znowu będzie jak nówka , silnik chodzi jak zegarek .

 

Oczywiście 730d to lepszy wybór ale też droższy !

 

Przejedź się takim tds'em a napewno ci się spodoba , no i lepiej patrz na jakieś auta z zagranicy i z troszkę większym (oryginalnym) przebiegiem , no chyba że ten ma "papiery" na te 135tyś , no i nie kupuj jakiś "okazji" z super niską ceną , 98 rok z takim wyposażeniem musi min 30tyś kosztować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanie. Ten model ma bardzo duzo elektroniki. Jak wyglada jak cos sie zepsuje. Czy trzeba biec do Smorawińskiego czy jakiś inny warsztat sobie poradzi. Moze znacie jakiś niedrogi godny polecenia warsztaw w warszawie lub okolicach. Moze podacie telefon.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.