Skocz do zawartości

320i dlaczego tyle pali?


Outside

Rekomendowane odpowiedzi

mi ostatnio okazało się że w mieści spalił 15 litrów gazu. PRzy czym odczuwałem takjakby woń gazu. Po roztworze z mydła i popsiukaniu kabli okazało się że gaz z przewodu uciekał. Poprawiłem i teraz wogóleni nie śmierdzi. cały czas w sumie jeżdże po mieście w dużych korkach spalanie wychodzi około 11-13 gazu. A więc całkiem całkiem. Mam sekwencje i nadeszła wymiana filterków więc myśle że spalanie jeszcze spadnie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ja mam katalogowo spalanie w mieście 12,6 i praktycznie dokładnie tyle mi auto pali ,normalna bulwarowa jazda , w trasie 8l przy prędkościach rzędu 90-100km/h

 

No i tyle pali 2.0 Pb. ja mam taki silniczek i tyle srednio wychodzi...(raz mi wyszlo 11,7L ale top pewnie cos zle policzylem:)) )

Naz imnym odcinku i krotkich odcinkach nie ma co sie oszukiwac, ze wyjdzie ci ponizej 11L !!! tymbardziej silnik 2,5:)))

Pozdrawiam Mariusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam katalogowo spalanie w mieście 12,6 i praktycznie dokładnie tyle mi auto pali ,normalna bulwarowa jazda , w trasie 8l przy prędkościach rzędu 90-100km/h

 

No i tyle pali 2.0 Pb. ja mam taki silniczek i tyle srednio wychodzi...(raz mi wyszlo 11,7L ale top pewnie cos zle policzylem:)) )

Naz imnym odcinku i krotkich odcinkach nie ma co sie oszukiwac, ze wyjdzie ci ponizej 11L !!! tymbardziej silnik 2,5:)))

ja i tak jestem pełen podziwu że moje auto przy tej masie, i na tych mega niestandardowych kołach mieści się w 12-13 litrów po mieście , a jak słysze że komus 320 pali 10 w "mieście"no to już sobie wyobrażam tą metropolię :mrgreen: gdzie ruch o 15 godzinie w piątek musi być chyba mniejszy niż u mnie w niedizele o 2 w nocy :mrgreen:

ZAWIOZĘ NA ŚLUB !!!!


%5B640%3A129%5Dhttp%3A//xenonis.whitestarprogramming.de/save_the_e36/img/pics/banner.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie jak sie jeździ ostro w mieście i spalanie nie przekracza 11l/100km.!! Nie mam 2.0, ale przy takiej opcji przy (ostrej jeździe 11l/100) to może sobie zmienie silnik :liar:
"Przyspieszenie, to ciekawy sposób na pokonanie odległości pomiędzy zakrętami"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak to jest możliwe że niektórzy podaja że pali im mniej niż dane katalogowe??

 

Ja powiem tak... z tego co wiem spalanie 2.0 i 2.5 jest bardzo podobne (ciekawe dlaczego) i zejście poniżej 11l w mieście (Warszawa) to chyba Golfem było by średnio mozliwe, nie wspominając już o godzinach szczytu

 

Ale na diagnostykę jadę.. niech sprawdzą co i jak, przynajmniej będą mieli co robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje wszystkim posiadaczą 320 , którym te samochody palą 10l..., ale dziwie się też marketingowcą BMW że zawyżają w danych technicznych aż o 3 litry rzeczywiste spalanie tego modelu :shock:

Poniżej scan instrukcji dla silnika M52 96 rok

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//img219.imageshack.us/img219/3783/instre36pl199ii7.jpg

ZAWIOZĘ NA ŚLUB !!!!


%5B640%3A129%5Dhttp%3A//xenonis.whitestarprogramming.de/save_the_e36/img/pics/banner.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc sami widzicie że spalanie w mieście 320iA na poziomie 15l to jest normalka.... dodać do tabeli wiekowość i mamy bite 15l.... więc jak to jest panowie że niektórzy spalają 8l/100 w takim aucie... albo ściema albo nie jeżdżą po prawdziwym mieście.... Dzięki stary za tabelkę, już wszystko jasne ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby uzupelnic temat dorzucam - spalanie wg instrukcji dla silnikow M50 (bez Vanosa), sorrki za jakosc (tylko telefon).

 

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//img442.imageshack.us/img442/8339/photo0003qh5.jpg

 

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//img340.imageshack.us/img340/20/photo00031ye5.jpg

 

 

Dodam od siebie ze moje 2,5 pali mniej wiecej tak jak przewidzial producent :mrgreen: Mozna spalic 10l/100km w "miescie", ale chyba jadac obwodnica w srodku nocy :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja ma 320 e36 na gazie II generacja i pali mi gazu teraz czyli zima swiatla okolo 14.5 gazu w mieście i 13l w trasie srednie V to 130-140 k/h

 

15 litrow benzyny to ja na moj gust troche za duzo chyba ze zmieniesz biegi od odiecia do odciecie :)

pozdro

MAC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podłączam sie do wypowiedzi Pibulas"a.

Też sie cieszyłem jak na trasie hulałem i to przy prędkościach 110-140km/h. Pali wtedy, tu nie przesadzam i można mówić to co sie chce, 6 do 9 ltr/ 100km. To było w warunkach letnich......Nastąpiła jesień, a teraz zima :D .....

Jednak po mieście...Krótki rozruch, potem jazda i pierwsze "miodern tłoking.. :mrgreen: I wszystko jasne! I tak rano i popołudniu. Nie dziwię się że teraz mam wsazania średnie, około 11 ltr/100km(trasa+miasto).

Tak ma byc widocznie, tylko że boli trochę jak sie ma znowu załadować "pełny magazynek" :norty: Yee!!

Pozdrawiam

Irek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... więc jak to jest panowie że niektórzy spalają 8l/100 w takim aucie... albo ściema albo nie jeżdżą po prawdziwym mieście....

 

Przeczytałam sobie wszystkie posty w tym wątku i nie zauważyłam żeby ktokolwiek napisał że mu auto pali 8 l/100 w mieście...Wg tego co przeczytałam dane o spalaniu są dość precyzyjnie wyszczególnione.

 

A humorystycznie to moje auto albo pali w mieście 0 l/100km ( :lol: mieszkam w centrum..) albo około 10 l/100 km, tylko że ja jestem typem oszczędzającym haśtany pod maską, bo nie uważam, że ruszanie z kopyta na światłach, rondach etc. dodaje mi prestiżu i wolę wydać kaskę na tytułowe "waciki" a nie na kolejny zestaw opon.. A możliwości mojego auta wolę degustować na autostradzie, gdzie przynajmniej mam okazję obudzić Vanosa..

 

Co do zimowego jeżdżenia to wydaje mi się że jeszcze mniej się spali, a myślę tu o jeżdżeniu w trasach, bo i delikatniej bedziemy operowali gazem na śliskich nawierzchniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy post który w temacie będzie miał "spalanie", "pali" itd. będzie się kończył w taki sposób. Nie weim albo tak jest że niektórym przy ostrej jeździe 320 pali 10 w mieście albo tak trudno jest im uwierzyć że to jest więcej a czasem i dużo więcej :!:

Ale dopóki zdania są tak skrejne to będzie tak zawsze :twisted2:

"Przyspieszenie, to ciekawy sposób na pokonanie odległości pomiędzy zakrętami"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam od siebie ze auta zima pala wiecej gazu bo sie zmienia proporcja propanu - butanu, nie pamietam dokladnie ale jeden z gazow jest tylko srodkiem transportowym a drugi sie wlasciwie spala i z niego powstaje energia. teraz zima po prostu wlasciwego gazu jest mniej a wiecej jest bezuzytecznego srodka transportowego, przez to auta sa slabsze, wiecej pala i cena na dystrybutorze wyzsza bo transportowiec jest drozszy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.