Skocz do zawartości

E60 525i / 04r. słabe hamulce


mariusz42

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .. koledzy co może być powodem słabych hamulców w moim E60? domyślam się że pewnie kilka ale tak.. założone nowe tarcze i klocki firmy Bosch na przodzie bo stare biły i wymieniłem płyn hamulcowy. Wszystko odpowietrzone jak należy a samochód hamuje raczej słabo , na pewno słabiej niż moje E 39 na starych tarczach i klockach. Tylne tarcze i klocki jak nowe , ręczny żyleta.... co jeszcze mogę sprawdzić?  Czy to może być wina pompy hamulcowej czy może servo?  podpowiedzcie coś?  pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć dlaczego słabo hamuje ale opiszę moje doświadczenia po 9ciu latach użytkowania mojego e60.

Kupiłem auto z bliżej nieokreśloną marką tarcz kombinowałem z różnymi klockami, Mintex, Textar, Brembo, Ate w międzyczasie wjechały nowe tarcze Ate na przód ale hamulce dalej pozostawiały wiele do życzenia w porównaniu do passerati praktycznie były spowalniaczami. Dopiero jak nadszedł czas na tylny komplet kupiłem Ferodo i po dotarciu poczułem znaczną poprawę hamowania rok później wjechał taki sam komplet na przód i dopiero wtedy auto zaczęło hamować tak jak powinno niestety zaliczyłem dość głeboką kałuże i jedna tarcza się wygięła więc zmieniłem komplet tarcze Zimmermany Z black edytion i klocki Jurid white ceramic ale to już nie jest to co robiło Ferodo, nie jest źle ale odczuwalnie słabiej. Więc jak masz układ hamulcowy sprawny wszystko poczyszczone i nasmarowane jak trzeba to przyczyny szukał bym właśnie w samych tarczach i klockach. Boscha niestety nigdy nie testowałem ale jeśli chodzi o hamulce to raczej jakoś ta marka nie przemawia do mnie, elektryka oczywiście tylko Bosch ale hamulce raczej nie. Nawet Brembo które jest uważane przez wielu za górną półkę wśród hamulców niestety ale okazało się problematyczne kilka razy.

Edit.

E60 też sporo waży i to też ma znaczenie przy hamowaniu.

No i też trzeba dotrzeć tarcze i klocki bo prawie zawsze zaraz po wymianie hamulce są słabsze dopiero po dotarciu zaczynają lepiej hamować.

Edytowane przez Krzyś111685053072
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.