Skocz do zawartości

Asystent utrzymywania pasa ruchu auto z 2017


kapitan.szpunt

Rekomendowane odpowiedzi

Czy moglibyscie sie podzielic tym jak wyglada niezawodnosc asystenta utrzymywania pasa ruchu w waszych egzemplarzach? Interesuja mnie szczegolnie modele z poczatku produkcji czyli rok okolo 2017.

 

W moim egzemplarzu asystent czesto traci synchronizacje (te dwie kreski symbolizujace granice pasa zmieniaja kolor z zielonego na szary). Czy da sie cos z tym zrobic? Czy moze byc to wina braku odpowiedniej kalibracji po wymianie przedniej szyby? Wiem, ze poprzedni wlasciciel wymienial przednia szybe z uwagi na ubytki spowodowane kamykami. Czy zrobil potem kalibracje KAFAS, nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

W przedlifcie działa to co najwyżej średnio. Rozwiązaniem jest przesiadka na polifta. Tutaj rozwiązanie jest dopracowane i działa zdecydowanie lepiej. Nic się nie gubi, nie wyłącza. Można na tym polegać. W przedlifcie w zasadzie tego asystenta nie używałem, bo się nie dało na dłuższą metę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też działa bez zarzutu, wiadomo, że jak wjedziesz na drogę gdzie nie ma białych linii to kolor zmienia się na szary, ale na autostradach czy S-kach działa normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

No to jeszcze doprecyzowując: moje przedliftowe auto było z 2018 roku i o ile na autostradach i międzymiastowych ekspresówkach rzeczywiście większych problemów nie było (ale też nie było idealnie), o tyle już na zwykłych drogach w mieście czy obwodnicach był dramat. Po liftingu asystent został bardzo mocno poprawiony i teraz nieważne gdzie go włączę to po porostu działa i można na nim polegać. Przed liftem trzeba było być znacznie bardziej czujnym, bo nigdy nie znałem momentu, gdy postanowi "zgubić" linie i się zwyczajnie wyłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.