Skocz do zawartości

Zaciski obcierają o felgę BMW f11


Bartek1976

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu, mając zimowe felgi założyłem nowe tarcze plus klocki na przód. Komplet oem, jednakowy jak poprzednio. Dzisiaj po założeniu kół letnich, zacisk zaczął delikatnie obcierać o felgę ( zestaw ten jest używany od 3 sezonów ale na starych klockach i nie było problemów) . Domyślam się że przy nowych klockach zacisk wyszedł trochę na zewnątrz. Chciałem zniwelować tą różnicę dystansem 5mm ale wszystkie są bez kołnierza centrującego, czy będzie to dobry wybór ? Słyszałem też że można podszlifować zacisk, czy to jest bezpieczne ? Proszę o radę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Bartek1976 napisał(a):

Jakiś czas temu, mając zimowe felgi założyłem nowe tarcze plus klocki na przód. Komplet oem, jednakowy jak poprzednio. Dzisiaj po założeniu kół letnich, zacisk zaczął delikatnie obcierać o felgę ( zestaw ten jest używany od 3 sezonów ale na starych klockach i nie było problemów) . Domyślam się że przy nowych klockach zacisk wyszedł trochę na zewnątrz. Chciałem zniwelować tą różnicę dystansem 5mm ale wszystkie są bez kołnierza centrującego, czy będzie to dobry wybór ? Słyszałem też że można podszlifować zacisk, czy to jest bezpieczne ? Proszę o radę. 

Sprawdź odważniki na felgach Ja tak miałem pow wymianie klocków zacisk był troszkę szerszy i haczył o odważniki ktoś źle przykleił 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marko1166 napisał(a):

Sprawdź odważniki na felgach Ja tak miałem pow wymianie klocków zacisk był troszkę szerszy i haczył o odważniki ktoś źle przykleił 

Tutaj akurat nie ma problemu, jest dużo miejsca, tak jak pokazałem na zdjęciu, zacisk trze na styku felgi z piastą. W piątek mają przyjść dystanse 5mm, mam nadzieję że będzie ok. Martwi mnie trochę to że wszystkie dystanse 5mm są bez kołnierza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dystanse założone , prześwit między zaciskiem a felgą teraz jest idealny. Po założeniu dystansów 5mm zostało jeszcze ok. 1 cm kołnierza otworu centrującego , mam nadzieję że będzie ok 👍  IMG_1348.thumb.jpeg.1f4a84efc93b7bb211f2a1d33a1c07db.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno być dobrze.

Konie mechaniczne w skrócie - KM


Myślałeś kiedy by zostać dawcą szpiku kostnego? To nie boli.

http://www.dkms.pl/dawca/rejestracja/index.html


Nie zwracajcie uwagi na mego nicka, najczęściej mąż się wypowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.