Skocz do zawartości

Jaki silnik do e90?


suchatowka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ja trochę z innej strony niż reszta bowiem zastanawiam się czy 43 tyś. za BMW e91 z rocznika 2008 to trochę nie za dużo ( co prawda auto teoretycznie z bardzo niskim przebiegiem). Z tego co udało mi się ustalić auto jest sprowadzone z niemiec a o to jego win: WBAUT31000F022714. W czwartek mam możliwość podjechać go obejrzeć natomiast do komisu mam 500 km. Proszę więc bardziej obeznanych o opinie na temat tego auta i w miarę możliwości o weryfikacje tego niskiego przebiegu. Z góry dziękuję.

 

http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-nowy-rozrzad-bmw-zdunek-fv23-2-0-2-0-ID4oRgAB.html

 

No ja osobiście od tej firmy bym nie kupił nic. Co prawda dopiero od soboty jestem szczęśliwym posiadaczem tej marki :D natomiast firmę tą znam nie od dzisiaj. Czy nie wolisz poszukać czegoś w Niemczech. Ja po obejrzeniu wielu igieł w kraju zdecydowałem się jednak na zakup od prywatnej osoby za granicą. Po sprawdzeniu vinu zakupiłem 2006 rok z przebiegiem 106tyś za kwotę 35tyś zł wraz z kosztami akcyzy rejestracji i podróży. Cena 43tyś wydaje się być trochę zawyżona. Jeśli jednak chcesz mogę podjechać do Zdunka i obejrzeć tą sztukę dla Ciebie, wypytać się szczegółów i porobić kilka własnych zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Fakt. Mam benzynę. Na razie jestem na etapie zabezpieczeń, zmian typu menu PL, dopieszczanie szczegółów i wymiany olei. Później będę się chwalił. Ale to nie ten temat chyba. Natomiast mile widziane uwagi na temat co należy zrobić w pierwszej kolejności w nowym temacie!! :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JachuVU a czemu masz takie złe zdanie o tej firmie ?? Jeżeli dał byś radę podjechać i obejrzeć auto był bym wdzięczny. Pierwszą moja myślą było znaleźć coś przez mobile.de pojechac obejrzeć i przywieżć, natomiast problemem jest to że fajne autka znikają tam w ciągu dosłownie godzin a zorganizowanie takie wyjazdu dla mnie to co najmniej kwestia dwuch dni, inna kwestią jest oczywiście bariera językowa bo po niemiecku umiem powiedzieć tylko "BMW" i "Hitler". Ponadto autka, które wyszukałem albo kosztowały w granicy 40 tyś (+ wszystkie koszty dodatkowe opłaty podatki podroż) albo miały jakieś wady. Zdaje sobie sprawę że w przysalonowym komisie płacę kilka tysięcy więcej niż od osoby pryatnej natomiast jeżeli auto jest sprawdzone i regularnie serwisowane wole zapłacić więcej. Ponawiam pytanie czy ktoryś z użytkowników forum jest w stanie zweryfikować podany w ogłoszeniu przebieg po numerze WIN ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat to, ze kupujesz w przy salonowym komisie za kilka tys wiecej nieznaczy, ze te auto jest takie jak tam je reklamują, wystarczy poogladac turbo kamere i tam nieraz pokazywali jakie to super sztuki są sprzedawane w takich miejscach wiec i takie auto trzeba dokladnie sprawdzic ale juz w serwisie nalezacym do innego wlascicela
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda prosto z zewnątrz i jak na ten przebieg to bardzo zadbane w środku. Z tyłu czujniki PDC nie są w kolorze. Załatw Vin to Ci powiemy czy wszystko jest jak wyjechał z fabryki czy coś było ingerowane. Poza tym kierownica jest po złej stronie.

Import pojazdów z USA, Kanady, Emiratów.


www.importusa.pl

www.facebook.com/importusa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów.

 

Planuję zakup BMW e91 325i lub 325xi. Troszkę sobie już pojeździłem i jeśli chodzi o ogłoszenia:

1)http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-325i-218km-e91-kombi-manual-oplacona-100-oryginalny-lakier-ID4p3Uos.html

2)http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-2-5xi-218km-4x4-xenon-klima-alu-serwis-ID4pbf8L.html

to odradzam wizyty auto pierwsze malowany błotnik i drzwi od kierowcy (lakier miał być oryginalny) i ogólny stan auta kiepski poniszczona tapicerka brak zaślepek do isofix. Drugie auto malowane całe, chyba tylko jeden element nie był, zderzak od z M-pakietu a po VIN-ie żadnej wzmianki o M-pkiecie, elektryka do lamp przednich dynda sobie jakieś kable poucinane odradzam. :evil:

3)http://allegro.pl/bmw-320i-150-km-kolorowa-nawi-oryginal-aso-bmw-i5425138280.html

Trzecie auto ogólnie ok, nie miałem ze sobą miernika, wzrokowo nie było nic widać, jedna uwaga to palone było w środku.

Planuję oglądać to autko:

http://allegro.pl/perfekcyjne-bmw-325-218km-xenon-serwis-z-niemiec-i5448658722.html

Jeśli ktoś coś wie może był oglądać albo wypatrzył coś ze zdjęć proszę o poradę.

 

Mam też pytanko odnośnie napędu na 4x4 w tym aucie. Przeglądając jakieś poradniki w necie na temat zakupu e90 natknąłem się na wypowiedź, że odradza zakup z napędem bez wizyty w ASO :? . Na co zwrócić uwagę przy tym napędzie co tam jest takiego i jak to zbadać czy coś jest nie tak? Miałem już dwa autka z napędem (Honda Cr-V i Suzuki Vitara) wiadomo starsze rozwiązania ale nigdy się nic nie działo.

 

Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kowal_os proponuje zwiększyć budżet jak chcesz ideał tak do 40 tyś...

Jeżeli miało malowane tylko drzwi kierowcy i błotnik a reszta oryginał to bym tego egzemplarza od razu nie dyskwalifikował, swoja drogą jak by ci ktoś przytarł (przez 9 lat jest to możliwe...) to byś tak zostawił i nie malował :duh:

Szukasz auta 9 letniego więc praktycznie nie masz szans na pełny oryginał... Budżet jak na nową biedna skodę fabie a wymagania... :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet i tak kosmicznie napięty :shock: wręcz waham się czy w ogóle sobie nie odpuścić i poszukać czegoś innego :cry: . Ideału nie szukam i jak najbardziej nie dyskwalifikuje auta za to, że ma pomalowane jakieś elementy wiadomo, że się zdarza, ale tamto auto wyglądało na zaniedbane a jak ktoś nie dba o wnętrze to jest spore ryzyko że zaniedbuje także pozostałe elementy (technicznie). Jak komuś to nie przeszkadza to może rzeczywiście nie powinienem odradzać.

 

Jeszcze raz prośba o jakieś spostrzeżenia odnośnie tego ogłoszenia http://allegro.pl/perfekcyjne-bmw-325-218km-xenon-serwis-z-niemiec-i5448658722.html

i o napędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda prosto z zewnątrz i jak na ten przebieg to bardzo zadbane w środku. Z tyłu czujniki PDC nie są w kolorze. Załatw Vin to Ci powiemy czy wszystko jest jak wyjechał z fabryki czy coś było ingerowane. Poza tym kierownica jest po złej stronie.

Przebieg nie jest straszny ??? Ponad 200 000 km ??? Kierownica jest po prawej bo to anglia :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda prosto z zewnątrz i jak na ten przebieg to bardzo zadbane w środku. Z tyłu czujniki PDC nie są w kolorze. Załatw Vin to Ci powiemy czy wszystko jest jak wyjechał z fabryki czy coś było ingerowane. Poza tym kierownica jest po złej stronie.

Przebieg nie jest straszny ??? Ponad 200 000 km ??? Kierownica jest po prawej bo to anglia :p

 

No przecież to diesiel, 200k od 2007 roku to normalny przebieg przy dieslach - nie wiem co w tym strasznego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opadnieteoczko znajomy ma 320d e46 M47 150ps i ma już najechane 320 tyś i dalej bez problemu śmiga... Moje stare volvo s60 d5 u kumpla przebiło już 400 tyś km.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby życie auta kończyło się na 400 tyś to w Polsce można by było chodzić po pustych ulicach środkiem taki byłby ruch, poniemieckie składance mają w większości po pół bańki i wiele więcej :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby życie auta kończyło się na 400 tyś to w Polsce można by było chodzić po pustych ulicach środkiem taki byłby ruch, poniemieckie składance mają w większości po pół bańki i wiele więcej :)

 

Jaka piekna utopia... wlasnie ruszam z pracy do domu... sniff... te niesamowite warszawskie korki !!!

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JachuVU a czemu masz takie złe zdanie o tej firmie ?? Jeżeli dał byś radę podjechać i obejrzeć auto był bym wdzięczny. Pierwszą moja myślą było znaleźć coś przez mobile.de pojechac obejrzeć i przywieżć, natomiast problemem jest to że fajne autka znikają tam w ciągu dosłownie godzin a zorganizowanie takie wyjazdu dla mnie to co najmniej kwestia dwuch dni, inna kwestią jest oczywiście bariera językowa bo po niemiecku umiem powiedzieć tylko "BMW" i "Hitler". Ponadto autka, które wyszukałem albo kosztowały w granicy 40 tyś (+ wszystkie koszty dodatkowe opłaty podatki podroż) albo miały jakieś wady. Zdaje sobie sprawę że w przysalonowym komisie płacę kilka tysięcy więcej niż od osoby pryatnej natomiast jeżeli auto jest sprawdzone i regularnie serwisowane wole zapłacić więcej. Ponawiam pytanie czy ktoryś z użytkowników forum jest w stanie zweryfikować podany w ogłoszeniu przebieg po numerze WIN ??

 

 

Nie będę się rozpisywał o Zdunku bo nie ma sensu bić piany. Pewnie, że dam radę podjechać. Myślę, że jutro uda mi się bez problemu. Natomias jeżeli chodzi o zakup auta w DE to również nie mam ani doświadczenia, ani języka w gębie, ale sobie poradziłem. Co do zorganizowania wyjazdu po znalezieniu odpowiedniej sztuki i sprawdzeniu vinu samochód zarezerwowałem telefonicznie i tyle. Wszelkie rozmowy telefoniczne i mailowe ze sprzedającym prowadził mój kolega od dopytania o auto przez targowanie, rezerwacje i sprawy związane z wyrejestrowaniem i tablicami wywozowymi z czego te ostatnie to już pikuś, bo tam zawsze znajdzie się ktoś kto pomoże i dogadać się można po angielsku. Podróż 1000km w jedną stronę jednym autem i powrót dwoma to około 1000zł. tablice wywozowe i ubezpieczenie na 5 dni 105Euro. Umowę podpisujesz najkorzystniej dwu języczną.

I tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem Panowie kilkanaście ostatnich stron w temacie i generalnie warto byłoby już poruszyć temat ceny za takie auto, bo i o tą kwestię są częste spory. Co prawda dużo osób napisało już za ile mniej więcej można wyrwać dany egzemplarz, ale myślę że można to bardziej sprecyzować.

 

Przykładowo, interesuje mnie taka aukcja:

 

http://www.mobile.de/pl/Samochod/BMW-320i/vhc:car,cnt:de,pgn:20,pgs:10,srt:date,sro:desc,mke:3500,mdl:-21,frn:01-2008,frx:12-2009,prx:12001,ger:manual_gear,vcg:limousine/pg:vipcar/209767738.html

 

Nie jest to wychwalany diesel 3.0, ale też nie jest 2.0 - no dobra jest, ale benzyna. Auto jest trochę mniejsze od BMW z serii 5, więc myślę że te 170 koni raczej nie jest tragedią i można już jakoś pojeździć. Tak jak jest napisane, przy aucie sprawowali pieczę konkretni mechanicy z serwisu, przebieg jest oczywiście podejrzany, samochód mógł mieć również jakąś małą stłuczkę i zaraz wyjdzie, że może zderzak (czy coś tam innego) jest z innego rocznika.

 

Jednak ogólnie jeśli ktoś jedzie obejrzeć, auto okazuje się w porządku, chodzi bez zarzutu to czy jest to felerna oferta? Bo z tego co się naczytałem to każdy chce lalę za 30 tysięcy, ale z kolei podsyłane tu egzemplarze za 40 też były mieszane z błotem. Powyższe BMW spartańskiego wyposażenia nie ma, wygląda ładnie, kosztuje 47 tysięcy więc to faktycznie może być złe auto? Czy można za takie pieniądze kupić poliftową wersję za takie pieniądze, czy każda taka oferta spotka się znów ze skrajnymi opiniami i wyjdzie na to, że trójki nie da się kupić za mniej niż 70 tysięcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duki tu jest kilka osób które naprawdę się znają i poświęcają swój cenny czas żeby zupełnie za darmo po przyjacielsku pomóc w zakupie dobrego egzemplarza, nikt tego nie musi brać za wyznacznik i nikt tu nie powiedział że za 50 tyś nie kupi się lifta, ale jak niektórzy wstawiają tu takie chrupki że po samych zdjęciach aż zęby bolą to nie ma co się dziwić że niektórzy tu są chyba lekko obrażeni że ktoś im skasował wizję zakupu auta a zapewne ten ktoś oceniający z forum jest w błędzie, kolega kowal_os był oglądać 3 auta ja nie jestem żadnym znawcą ale w życiu bym nie pojechał tego ogladać bo po samych zdjęciach widać że to ogórasy.

 

Warto skoro już ktoś tu pyta posłuchać osób które się na tym znają, żeby było jasne nie chodzi o mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha, chrupki, extra określenie :D.

 

Dobrze ubrane w słowa, widzę że dużo ludzi ma przysłowiowy "ból dupy" jak wystawią jakiś pocisk z myślą, że jest godny uwagi, a potem ktoś ich sprowadza na ziemię. Uważam jednak, że jeśli ktoś zaakceptuje drogę kompromisów akceptując przykładowo w danym egzemplarzu konkretnie zrobione niedociągnięcia w skutek wcześniejszej kolizji , czy np. mniejszą jednostkę silnikową (krąży wiele negatywnych opinii o dieslach 2.0 więc podałem poprzednio jako przykład benzynę) to raczej idzie kupić coś fajnego.

 

Dlatego też tak bardzo interesuje mnie ten przedział cenowy, sam jestem laikiem, aczkolwiek śledzę codziennie aukcje internetowe na polskich i zagranicznych serwisach i czasami wystarczy, że spojrzę na cenę a potem wersję silnikową i wiem że to felerna opcja.

 

PS. Sam chciałbym sprawić sobie takie auto na początku przyszłego roku, fajnie byłoby poznać osoby, które faktycznie mają o tym pojęcie. A też nie mam zamiaru wyskakiwać do tego modelu z 25 tysiącami w kieszeni.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.