Skocz do zawartości

Jaki silnik do e90?


suchatowka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

chcesz do kupuj :) ale naprawdę strasznie biedne wersje, jedna to nawet bez alu i navi, po co kupić coś takiego jak tyle tych aut jest że spokojnie wybierzesz coś co będzie cieszyć oko :) tylko nie wpadnij na pomysł zakupu golasa i doposażania go, można połowę auta przepuścić a na koniec trafisz na to forum i napiszą że jakieś kombinowane auto bo się vin nie pokrywa :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Auto zostało sprowadzone w 2009 roku do kraju. Pierwszy właścicielem w Polsce był L. Frankowski brat znanego piłkarza reprezentacji Poslki Tomasza. Ja jestem drugim właścicielem. Po oględzinach na 100% uszkodzony był prawy bok pojadzu. Szyby wszystkie w orginale. Skąd ta nagła obniżka ceny ? Otóż jezeli sie nie sprzeda do konca tygodnia zostawiam to auto w rozliczeniu, gdzie zostało wycenione przy zamianie na 45 tys. Dostaje mnóstwo telefonu, wiekszosc zainteresowanych dzwoniac z gory z pretensjami do mnie, ze to auto jest składane z trzech :mrgreen: Ani jeden klient nie był ogladac na zywo.

 

Kolego, podaj VIN :) Dowiemy się co i jak z nią było :)

Strona internetowa : http://www.moto-check.pl

Kontakt : biuro@moto-check.pl

Tel : 511-105-106, 506-105-106

Na hasło "BMW KLUB" - 15% zniżki, na każdą usługę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witaj kolego :)

 

Auto już było na forum : http://bwww.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=44&t=266305

 

"Oglądalem dzisiaj na giełdzie;) ale tak jak napisałem, nie znam się na BMW. Był malowany błotnik i zderzak tył, sam to powiedział. Auto po polerce, ma trochę rys i obić wynikających z normalnego użytkowania."

 

Historia sprzedażowa :

 

08.02.2015 : Cena 39 900 zł, Przebieg : 228 000 km

http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-d-orginalny-m-pakiet-full-doinwestowane-ID4p8lg1.html

30.03.2015 : Cena 41 000 zł, Przebieg : 229 000 km

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:1247tbvNY48J:en.otomoto.pl/bmw-320-d-orginalny-m-pakiet-full-zamiana-C36152583.html+&cd=3&hl=pl&ct=clnk&gl=pl&client=opera

16.05.2015 : Cena 36 800 zł, Przebieg : 234 000 km

http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-d-m-pakiet-full-opcja-163-km-godna-polecenia-ID6y5e0H.html

 

Trochę skacze z tymi cenami :)

 

Dzięki kolego ;) Mój błąd, że nie szukałem po VINie. Odpuszczę sobie to auto, trochę szkoda bo kusiło wyposażeniem, zwłaszcza m-pakiet. Przez telefon też mi powiedział że było malowane.

 

Rozważam teraz autko jednego z forumowiczów http://allegro.pl/bmw-touring-e91-320d-2006r-automat-prywatna-i5366898619.html szczegółowy opis, szkoda że nie ma tych sportowych foteli, minus taki że trochę daleko, bo jakieś 360km ode mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletny środek M-Pakiet w alcantarze, to koszt około 1800 - 2500 zł, więc zawsze można doposażyć :)

Strona internetowa : http://www.moto-check.pl

Kontakt : biuro@moto-check.pl

Tel : 511-105-106, 506-105-106

Na hasło "BMW KLUB" - 15% zniżki, na każdą usługę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dalej cierpliwie szukam ... mej wymarzonej e90 - cóż najlepiej było by 6rrrr :)
_______________________________________________________________
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to mój pierwszy wpis na forum, więc chciałbym przywitać i pozdrowić wszystkich forumowiczów.

 

Zbieram się do spełnienia jednego z moich marzeń i zakupu mojego pierwszego BMW. Skłaniam się do zakupu BMW E91 320d, najlepiej z nowym silnikiem w wersji 177KM. Szukam modelu po facelifcie.

Autko ma jeździć przez wiele lat i planuje wyjeżdżać około 30tys km rocznie, w większości na trasach. Szukam auta z oryginalnym, małym przebiegiem, bezwypadkowego, z dobrym wyposażeniem (panoramiczny dach, automatyczna klimatyzacja, nawigacja itp.). Autko będzie kupowane w Niemczech, no i nie ma cudów, za uczciwy egzemplarz trzeba będzie zapłacić troszkę więcej, aczkolwiek oczywiście nie chcę przepłacać. Zależy mi na dobrym, najlepiej oryginalnym audio (pewnie drobne modyfikacje nie są trudne do wykonania). Jaka jest różnica między wersją audio business a professional? Rozumiem, że bez większego problemu ktoś za jakąś opłatą może mi wgrać najnowszą mapkę?

 

Natknąłem się na poniższą ofertę. Czy moglibyście skomentować?

 

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=208594821&fuels=DIESEL&transmissions=MANUAL_GEAR&adLimitation=&isSearchRequest=true&emissionClass=&ambitCountry=DE&airbag=&doorCount=&vatable=true&climatisation=&features=PANORAMIC_GLASS_ROOF&zipcode=&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&emissionsSticker=&scopeId=C&usedCarSeals=&categories=EstateCar&maxMileage=125000&maxPrice=15000&minFirstRegistrationDate=2007-01-01&minPowerAsArray=125&minPowerAsArray=KW&maxPowerAsArray=140&maxPowerAsArray=KW&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=10&pageNumber=1#

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta którą wstawiłeś ma jedno z najsłabszych audio, małą navi i nie ma m-pakietu, xenonu itp. poszukaj na spokojnie w PL, tydzień temu kupiłem taką samą 2010 rok, czarna z pełnym m-pakietem wew./zew. przebieg potwierdzony w servisie za 70 tyś, z tym że rok młodsza i ciekawsze wyposażenie, myślę że warto chociaż sprawdzić przed wyjazdem do DE co jest w okolicy, mapami się nie przejmuj to drobiazg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, a xenon jest niezbędny. Czego nie wspomniałem to to, że samochód będzie eksportowany do Szwajcarii (tutaj za podobną specifikację trzeba sobie doliczyć kolejne 5tyś EUR)(plus niższy VAT), aczkolwiek szukam tu i tu, dlatego kupowanie w Polsce jest mi troszkę nie podrodzę w szczególności, że będę się ubiegać o zwrot VATu(eksport poza Unię Europejską) co jest o niebo łatwiejsze w Niemczech.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, a xenon jest niezbędny. Czego nie wspomniałem to to, że samochód będzie eksportowany do Szwajcarii (tutaj za podobną specifikację trzeba sobie doliczyć kolejne 5tyś EUR)(plus niższy VAT), aczkolwiek szukam tu i tu, dlatego kupowanie w Polsce jest mi troszkę nie podrodzę w szczególności, że będę się ubiegać o zwrot VATu(eksport poza Unię Europejską) co jest o niebo łatwiejsze w Niemczech.

 

Tomek99 jak już szukasz to lepiej z silnikiem 184KM od 2010roku produkowany do dziś i wyeliminowany problem silników 177KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie takie będzie najlepsze rozwiązanie. Zwiększyć trochę budżet i upolować coś z zmodernizowanym silnikiem i poprostu zapomnieć o jakichkolwiek problemach z rozrządem w przyszłości.

 

Widzę, że jest sporo egzemplarzy z automatyczną skrzynią. Nie mam specjalnie dobrych doświadczeń z automatami, zawsze wydaje mi się, że zmienia biegi za wolno, no i manual sprawia więcej frajdy. No i troszkę boję się kosztami naprawy (robocizna gdzie mieszkam przyprawi każdego o ból głowy).

 

Jeżeli ktoś posiadał taki i taki, to fajnie było by się podzielić wrażeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automat dobrze pasuje do trojki 2.0d ze wzgledu na duzy moment obrotowy dostepny juz w niskim zakresie obrotow silnika. Inaczej jest w benzynie, przynajmniej w silnikach bez turbo skrzynia automatyczna zamula. Automat w E91 nalezy do trwalych i raczej nie powinien sprawiac probelmow.

2009-2013 E46 330iA; 2013-2014 E91 318dA; 2014-2016 F34 320dA; 2016-2019 F34 330xdA; 2018-2020 G30 540xiA

2020-2023 F98 X4M; 2022-2026 G08 iX3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automat ma tez opcje manual shift, wystarczy przesunac lewarek w lewo i mozna wybierac przelozenie. W praktyce skrzynia ZF tak szybko zmienia biegi, ze zmiana manualna jest raczej rzadko wykorzystywana. Czasami zaskakujace jest jak sprawnie automat ZF zmienia biegi, np. ZF8 w F3x potrafi zaraz po ruszeniu spod swiatel i osiagnieciu predkosci 50 km/h (okolo 3 sekundy) byc juz na 4 lub 5 biegu. Reczna zmiana tylu przelozen bylaby mniej wygodna i duzo wolniejsza

2009-2013 E46 330iA; 2013-2014 E91 318dA; 2014-2016 F34 320dA; 2016-2019 F34 330xdA; 2018-2020 G30 540xiA

2020-2023 F98 X4M; 2022-2026 G08 iX3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automat dobrze pasuje do trojki 2.0d ze wzgledu na duzy moment obrotowy dostepny juz w niskim zakresie obrotow silnika. Inaczej jest w benzynie, przynajmniej w silnikach bez turbo skrzynia automatyczna zamula. Automat w E91 nalezy do trwalych i raczej nie powinien sprawiac probelmow.

 

a do trójki 3.0d pasuje jeszcze lepiej, potwierdzam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretnie :D Cena nie jest dobra? W niewiele niższej kasie chodzą dobrze utrzymane e90 z 2011r a to jednak starszy model i dwa lata starsze auto. Każdy dołożyłby kilka tysięcy i kupił F30 chociaż tego czegoś samochodem nazwać nie można :norty:

Import pojazdów z USA, Kanady, Emiratów.


www.importusa.pl

www.facebook.com/importusa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.