Skocz do zawartości

Jaki silnik do e90?


suchatowka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam!

Czy jesteście mi w stanie napisać mniej więcej jak powinny się kształtować ceny e90 rocznikowo 2005-2006 w modelach 318i a jak 320i.

Powiedzmy, że mogę mieć na sam samochód 35 tys zł. i nie wiem czy warto podchodzić do e90 z takimi pieniędzmi.

 

Pozdrawiam Marcin

_______________________________________________________________
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czy jesteście mi w stanie napisać mniej więcej jak powinny się kształtować ceny e90 rocznikowo 2005-2006 w modelach 318i a jak 320i.

Powiedzmy, że mogę mieć na sam samochód 35 tys zł. i nie wiem czy warto podchodzić do e90 z takimi pieniędzmi.

 

Pozdrawiam Marcin

Powiem tak ,musisz szukać a nóż ci sie poszczęści :wink: ,prędzej za 40tyś znajdziesz coś sensownego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie napewno cos znajdziesz ale doloz sobie 5k na pompe podcisnieniowa, nowa klapke plastikowa z tylu silnika, uszczelke pokrywy zaworow, uszczelki elektrozaworow, swiece, i pare innych rzeczy i wtedy bedziesz zadowolony .

Ja nie kalkulowalem tych 5k przy zakupie i teraz zaluje na maxa :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powi

W tej cenie napewno cos znajdziesz ale doloz sobie 5k na pompe podcisnieniowa, nowa klapke plastikowa z tylu silnika, uszczelke pokrywy zaworow, uszczelki elektrozaworow, swiece, i pare innych rzeczy i wtedy bedziesz zadowolony .

Ja nie kalkulowalem tych 5k przy zakupie i teraz zaluje na maxa :/

 

To znaczy, że jak dołoże te 5 tyś to nię będę musiał tego robić ?

35 tyś zł zakłądam na zakup samochodu. O 2-3 tyś w kieszenie nie piszę aby mieć na opłaty plus najpotrzebniejsze zabiegi

_______________________________________________________________
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie kupuj samochodu na granicy swoich możliwości finansowych obojętnie jakiej marki a szczególnie marek premium.

 

Zawsze jak ktoś sprzedaje to trzeba cos zrobić bo mało jaki sprzedawca robi cos z napraw przed sprzedażą. Moga to byc drobiazgi świece itp ale zawsze muszisz zrobić tzw zestaw startowy i może coś jeszcze wyjść.

 

Tak jak kolega pisze coś kaski na zapas lepiej mieć na wszelki wypadek.

W cenie 30 tysi możesz mieć inne autka w PB tez ładne i dobre a piąteczke zostawiasz sobie. Jak zostanie i nic sie nie zepsuje to wydasz ją na wakacje :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko pytam - ile musze mieć w kieszenie aby być spokojnym za wyżej wymienione modele.

Dorzuciłbym jeszcze 318D - ale diesli się boję bo ja miesięcznie robię około 400 km i to w krótkich odcinkach i w cyklu miejskim/korokowym.

 

Chodzi mi o to, że mając ok 40 tys złotych czy jest sens pakowania się w model e46 - bo wolałbym coś bardziej świeżego :) - dlatego przyszło mi do głowy e90.

_______________________________________________________________
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można pewnie w tej cenie cos poszukać ale jest to dolna granica i może się trafić jakiś kiepski model.

Chyba ,ze nie chcesz miec wypasionej to jakiegoś golca znajdziesz.

 

Musisz się zastanowić czego oczekujesz. Napisz co chcesz od samochodu, czy ma byc pojemny, duzo miejsca z tyłu, czy ma być dużo wypasionej elektroniki itd

 

W kaście e 46 bym nie brał z końca produkcji a raczej zaraz po lifcie z 2001 roku bo szkoda płacić podobną kasę jak za e90 z 2004 r .Lepiej więc kupić tańsza e46 z 2001 roku polatać roczek a potem sprzedac i kupic e 90 jak stanieją.

Diesla sobie odpuść przy tych przebiegach i w mieście , masz rację :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam wychuchaną Vectre B po lifcie 100 KM Rocznik 2000 . PIerwsza rejestracja 2001 maj. Pisze wychuchaną bo autko jest od nowości w rodzinie i obecnie ma 116700 km. Długo szukałem co by tu kupić. Jaka marke wybrać. Wujek od którego mam Vikusie kupił Passata B6 - 2.0 FSI - 150 KM. Ładna buda jednak ten samochód wewnątrz mnie niczym nie zachwyca - na pewno nie plastikami jakie w nim siedzą. W dodatku jest za duży - to juz taka limuzyna.

 

BMW ma to coś, ta składność, wszystko mam wrażenie jest tam gdzie powinno być. Gabarytowo mi bardzo odpowiada bo to zbliżone do Vectry. Nie szukam w samochodzie wodotrysków elektronicznych. Cenie sobie czystość - to aby materiały były nie zmęczone nie wytarte - aby kokpit cieszył oko. Cenię sobie kulturę pracy silnika. Passiak wujka pracuje glośniej od mojej Vikusi - sam przyznał, że jest ciszej do 3 tyś obrotów. Oczywiście super by było gdyby miała NAVI w desce - to jest taki smaczek ... ale szukam bardziej zdrowego nie zmęczonego samochodu.

 

Czyli rozumiem ... na samochód 37-38 tyś złotych muszę mieć plus 5 tyś w kieszeni ?

 

pozdrawiam

_______________________________________________________________
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym został przy oplu jak jest pewny a bume kupił jak będa tańsze czyli tak jak chcesz 35 tysi. wystarczy poczekac parę miesięcy i bedzie wiekszy wybór w tej cenie szczególnie, że jest już nowa 3 wiec budy e9x będą lecieć w cenie.

 

Ja gdybym miał 35 tys to bym kupił Mondeo 2.5 litra :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuję już. Mogę czekać nawet do maja- lipca. Jednak obiecałem odstąpić w marcu rodzicom Vikusie - bo ich fiat ledwo zipi. Fakt - Vectra jest zdrowa i pewna od samego początku.

 

To czemu jeździsz BMW a nie Fordem ? :)

_______________________________________________________________
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowicjuszem w sprawach zakupu samochodu, od dłuzszego czasu przymierzam się do zakupu E90, proszę o dorady na jakie rzeczy zważać przy zakupie. Nastepne pytanie to co sadzicie o tym egzemplarzu, takie własnie szukam z podobnym wyposażeniem:

http://otomoto.pl/bmw-320-163-km-xenon-skora-szyber-C23292992.html

..a i jak sie ma Mazda 6 II (2008r) do E90 ?

Podstawa to niekupienie auta ktore przeszło przez ręce handlarza. Prawie 100 procent szans na przekręt. Należy szukać aut od osoby prywatnej lub firmy która kupiła auto w polskim salonie. To tez nie daje gwarancji, ale przynajmniej jest duza szansa, że będzie ok. Do handlarzy nawet nie warto sie fatygować.

 

Cruzier jeśli masz dobre i pewne auto to nie sprzedawaj dopóki nie trafisz na coś równie pewnego ,chyba ze ktoś da ci dobre pieniądze . Ja mam podobna sytuacje. Mam auto w perfekcyjnym stanie od nowości u mnie i choć mam ochotę i potrzebę kupna większego to nie zrobię tego dopóki nie dostanę rozsądnych pieniędzy za swoją trójkę. Inaczej będę jeździł nawet jeszcze ze dwa lata.

Edytowane przez K8v8M

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko pytam - ile musze mieć w kieszenie aby być spokojnym za wyżej wymienione modele.

Dorzuciłbym jeszcze 318D - ale diesli się boję bo ja miesięcznie robię około 400 km i to w krótkich odcinkach i w cyklu miejskim/korokowym.

 

Chodzi mi o to, że mając ok 40 tys złotych czy jest sens pakowania się w model e46 - bo wolałbym coś bardziej świeżego :) - dlatego przyszło mi do głowy e90.

Słuszna decyzja ja też wolał bym poszukać e9x chociaż bym miał dołożyć pare groszy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mondeo, nawet ST220 to zupełnie inny samochód niż 9X (oczywiście biorąc po uwagę wersje o porównywalnej mocy (nie tylko 325 czy 330 al też 320d po chipie)- znacznie większe i choćby przez to dające mniej funu. No i marka - ford to ford a BMW to BMW. W mojej ocenie to jak porównywanie Timexa z Tissotem. Też zegarek :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim BMW ma tylny napęd. Plus wywazenie. To są powody dla których jeżdżę BMW.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To czemu jeździsz BMW a nie Fordem ? :)

 

 

przypadek :mrgreen:

 

To nie złośliwość z mej strony i daleki jestem od tego.

 

Sprzedałbyś swoją 3-jkę i kupił za nią forda ?

_______________________________________________________________
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To czemu jeździsz BMW a nie Fordem ? :)

 

 

przypadek :mrgreen:

 

To nie złośliwość z mej strony i daleki jestem od tego.

 

Sprzedałbyś swoją 3-jkę i kupił za nią forda ?

Ja niestety chyba tak będę musiał zrobić :( niestety w trójce zaczyna brakować miejsca z tylu dla trójki pasażerów. Jedyna opcja z BMW to 5GT, ale to nie jest nawet w połowie tak wygodne jak S-Max. Oczywiscie mowa tylko o tylnej kanapie i komplecie pasażerów.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.