Skocz do zawartości

318d LCI drenaż akumulatora


tomek9210

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
mam problem z drenażem akumulatora i problemem z odpaleniem auta.
 
318d LCI, 232k km przebiegu, aku zmienione na nowy agm przy 219k km, zakodowane btoolem.
 
Tydzień temu nie mogłem odpalić samochodu, po podpięciu btoola był błąd klemy IBS, po skasowaniu, wyjęciu kluczyka i włożeniu, zakręcił długo i odpalił. Kilka dni później aku było już tak wydrenowane, że nie mogłem otworzyć auta pilotem. Samochód uruchomiłem z boostera, pokazął napięcie na aku ok. 12V.
Aku doładowałem prostownikiem (btool pokazał 74%), jeździłem normalnie, dziś znowu problem z odpaleniem. Błędu klemy nie ma, były tylko błędy C588 (zbyt niskie napięcie CiC), E1CD (nie mogę znaleźć info) i 5DF4 (też zbyt niskie napięcie DSC). Po skasowaniu błędów i uruchomieniu za 2 razem, pojeździłem trochę, btool pokazał stopień naładowania aku 59%, po 10 km wzrosło do 61%.
 
Gdzie szukać rozwiązania? Co można sprawdzić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mały update. Kilka kabli pod maską wymienionych. Drenaż dalej występuje. 

Wcześniej pojawił się na chwilę błąd A0C1 i A0C2 jednak po skasowaniu nie wróciły. Czy w wyniku rozładowania akumulatora mogło się coś rozsynchronizować? Cas-dde? Czy ponowna synchronizacja w ista nie zaszkodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Wymieniłem aku na nowy, zarejestrowałem wymianę w ISTA, doszła też nowa klema ibs. Odpala jak złoto.
Pytanie czy to normalne, że podczas jazdy napięcie na Aku w btoolu jest czasem ok 12 V a przy odpuszczaniu gazu i hamowaniu silnikiem ponad 14 V? Mam wg vinu odzysk energii z hamowania.
Stan naładowania akumulatora też się zmienia od niecałych 80 do ponad 90. Na razie zrobiłem ok 50 km od wymiany aku i ibs. Nie wiem czy tak to powinno wyglądać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.