Skocz do zawartości

koło pasowe w b47d20 luz


nomad66

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś zmieniał już w swoim b47 koło pasowe? U mnie 230tyś przebiegu, mogę z założonym paskiem ruszyć 1mm na boki koło, więc raczej do wymiany.
Czy jest jakaś pewna alternatywa dla ASO? 

Samochody które były złe jak były nowe, odradzają się w Polsce jako używane BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda do innego silnika ale kupiłem chyba koło febiego już nie pamiętam nawet jaka to była firma było to z 5~6 lat temu i jakieś 80 do 100k przebiegu od wymiany.

Edit______________

Sprawdziłem na ebay był to lipiec 2018 ale aukcja już nie istnieje i nie moge zweryfikować producenta ale skłaniam się że że mogło to być coś w stylu QH lub podobne bo ten sprzedawca ma takie teraz w ofercie.

Edytowane przez Krzyś111685053072
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

koło pasowe wymienione, około 2000zł na ASO nowe.
dopuszczalne bicie promieniowe to 0,4mm, bicie boczne to 0.4mm.
U mnie palcami można było dopchać koło na pasek do części "nieruchomej" koła, były odbite ślady pracy.

Po zmianie koła gładki rozruch i gaszenie silnika, wcześniej były spore wibracje i dźwięk tłuczenia się części metalowych (można pomylić z rozrządem).
Do tego znikły wibracje z silnika które nie były regularne np w czasie zatrzymywaniu się na światłach raz czuć było wibracje raz nie. Teraz problem nie występuje, silnik chodzi tak miękko jak może b47 :classic_wink:

Więc jak ktoś ma podobne objawy to warto sprawdzić


 

Samochody które były złe jak były nowe, odradzają się w Polsce jako używane BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.