Skocz do zawartości

Przestawienie lampa na ruch prawostronny - lampa zwykła, z ringami.


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, miałem stłuczkę i dostała lampa od pasażera. Dorwałem lampę z drugiej ręki Valeo, na której umieszczone są strzałki w obu kierunkach. 

Czytałem, że to pozwala na ustawienie lampy na ruch lewo lub prawostronny.  Może ktoś wie jak to zrobić?  Lub uświadomi mnie jednak, że jest to niemożliwe i muszę kupić typowo europejską lampę.

Pozdrawiam

IMG_5202.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy halogenowej nie "przestawisz" na ruch prawostronny. Taką możliwośc mają wyłącznie reflektory soczewkowe, z dwoma małymi ale:

- nie wszystkie mają tę mozliwość,

- te co mają, umozliwiają wyłącznie przestawienie z EU na płasko lub z UK na płasko. Nie ma mozliwości zmiany z EU na UK i na odwrót.

Poza tym - tu masz ewidentnie strzałkę w prawo co oznacza ruch lewostronny, plus masz oznaczenie RHD - czyli auto z kierownicą po prawie stronie. 

 

2 strzałki w lewo nie mają większego znaczenia (jedna oznacza pozycję kierunkowskazu względem oznaczenia\, a druga stronę montazu reflektora). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kkx5 napisał(a):

Nie ma lamp w szeregu e8x e9x z mozliwoscia zmiany przyslony.

Jesteś pewny? Miałem E83 ze skrętnym bixenonem i tam była dźwigienka do przestawienia przesłony na płasko. 

Nawet jest o tym w instrukcji obsługi:

image.thumb.png.568599f63532ccd2f42da0fe588d8940.png

 

Jedyna różnica taka, że w instrukcji jest błąd, bo sam z ciekawości tę dźwignię kiedyś ruszyłem i lampa zaczęła świecić płasko, nie przestawiła się na UK. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jestesmy w dziale "nowszych" beemek, nazwijmy to, od modulu cas w gore. E8x/e9x zawsze oznacza serie 1 oraz 3. Nikt nie pisze o e8x jako e83, ktora jest e46 w budzie suva, wiec tak, jestem pewien, e8x/e9x nigdy nie mialy fizycznego przelacznika. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

W takim razie musimy doprecyzowac wiadomosci. Wiadomo ze na 100% w lci nie ma, tam jest bixenon, wiec w jakich wystepuje? Prelci, lampa hella? Valeo? Zkw? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pre-lci e92 bixenon

Nie wiem jaka lampa, chyba hella, ale musiałbym sprawdzić.

Fizyczny przełącznik to trochę na wyrost - nie wygląda tak jak to było/jest w e46 - to coś w rodzaju dźwigni którą najlepiej wcisnąć z przodu lub z tyłu płaskim długim śrubokrętem, tak jak to jest opisane w instrukcji.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy ta strzałeczka widoczna na moim zdjęcia pod numerami 5518, 5519 wskazuje w jakiś sposób stronę ruchu dla którego lampa jest przeznaczona?

Pytam w kontekście innej lampy jaką kupiłem, gdzie sprzedawca zarzeka się, że jest z EU ale ma identyczne oznaczenia na obudowie (naklejki brak)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.