Skocz do zawartości

530i kierownica ciężko chodzi w pewnych zakresach


fold

Rekomendowane odpowiedzi

Wymieniałem gumy stabilizatora nowe, odkręcałem łączniki stabilizatora. Auto stało przynajmniej dwa tygodnie na podnośniku.

Po wymianie kierownica dziwnie pracuje. Przy skręcie w okolicach godziny 3 i 9 ciężko chodzi, początkowy zakres lekko i końcowy też.

Nie wiem czy wiązać to z tą naprawą ale nie pamiętam by tak było wcześniej. Co może być przyczyną takiego zachowania? Dodam że łożyska amortyzatorów są świeże, zbieżność ok. Opór przy skręcie jest na tyle duży ze po zakręcie kierownica nie wraca naturalnie do pozycji wyjściowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jeśli na podniesionych kołach tak ciężko chodzi to bym rozpiął łączniki. Jeśli nic się nie zmieni to raczej nie ma związku z naprawą. Łączniki są różne L/P, ale nie wiem czy da radę odwrotnie założyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyrazilem sie precyzyjnie. To ze ciężko chodzi kierownica zauwazylen dopiero jak stało na kołach. Łączniki tylko rozpinalem os stabilizatora wiec nie pomylilem stron.

Mam servotronic. Czy on moze być przyczyna? Albo pomp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Opublikowano (edytowane)

Servotronic, nie sądzę. To tylko zawór skorelowany z prędkością auta. Pompa będzie jęczeć, hałasować jak jest na ukończeniu plus mętny płyn. Mam wrażenie, że raczej problem z maglownicą.

EDIT:

Jeśli na podniesionych kołach też będzie przycinać, to jak bym spuścił cały płyn i jeśli wtedy też będzie się kręcić z jakimiś oporami to wykluczysz, że to nie pompa.

Edytowane przez Fuser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.