Skocz do zawartości

E61 ostrzeżenia o świetle hamulca


akoo

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, 

W moim E61 525xi z 2006r notorycznie w trakcie jazdy pokazuje się ostrzeżenie o zepsutej żarówce hamulca. 

Żarówka jest ok. Na parkingu wszystko działa dobrze. Wymieniłem żarówkę i nic. Przeczyściłem styki i nic. Zamieniłem oprawy żarówek stronami - dalej to samo. Wtyczka od klastra świateł wydaje się jak najbardziej w porządku - profilaktycznie prysnąłem to sprayem do czyszczenia styków - też nie pomogło. 

Macie drodzy forumowicze jakieś sugestie co dalej? Nie podoba mi się idea żeby problem był w wiązce albo w LM2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, akoo napisał(a):

Macie drodzy forumowicze jakieś sugestie co dalej? Nie podoba mi się idea żeby problem był w wiązce albo w LM2.

Zmierz miernikiem rezystancje pomiędzy kablami zasilającymi żarówki stopu z prawej i lewej lampy a masą, zrób to na wtyczce do modułu świateł. Jak rezystancja jest +/- taka sama to raczej moduł jest problemem a jak jest znaczna różnica to wiązka, żarówka albo jakies połączenie po drodze.

Ja poszedłem na skróty (wiem, druciarstwo) i wyłączyłem sprawdzanie lewej postojówki i kierunkowskazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się dojść do tego że włączyłem żarówkę Autelem (świeci się), w momencie kiedy był obecny kod 🙂

Podobne "jaja" mam ze lewym kierunkowskazem oraz "right clearance light" (A8AD). 

Trochę dużo tych błędów jak popatrzę na historię (zrzuty z Autela z dwóch różnych dni)

Jeszcze fizycznie miga mi prawy marker (czasem się włącza, czasem nie). 

Jutro dobiorę się do modułu. 

Tak z ciekowości, oczywiście dla kolegi..., to gdzie wyłączyć to sprawdzanie?

 

PXL_20240210_121445908.jpg

PXL_20240203_145117413 (1).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam miałem to samo ,po wymianie żarówki stopu po 1dnym dniu zaczęły pokazywać się notorycznie błędy przepalonej żarówki.(w e60 2008r lci) są po dwie żarówki stopu na stronę ,zewnętrzne i wewnętrzne ) Mi wywalało te zewnętrzne niby świeciły przy naciśnięciu ale były jakieś takie nadpalone.Problem polegał na tym że żarówki z dolnej półki zazwyczaj nie spełniają norm/wartości które odpowiadają oryginalnym. Komputer odczytywał inne napięcie niż powinno być i myślał że coś nie gra i dlatego ten błąd. Proponuję zmienić żarówki na te troszkę lepsze niż po 3zl za parę 🙂 ja tak zrobiłem i Pomogło! Potem wszystkie 4 wymieniłem na diodowe i jest jeszcze lepiej 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 23.02.2024 o 09:51, Brusss napisał(a):

Witam miałem to samo ,po wymianie żarówki stopu po 1dnym dniu zaczęły pokazywać się notorycznie błędy przepalonej żarówki.(w e60 2008r lci) są po dwie żarówki stopu na stronę ,zewnętrzne i wewnętrzne ) Mi wywalało te zewnętrzne niby świeciły przy naciśnięciu ale były jakieś takie nadpalone.Problem polegał na tym że żarówki z dolnej półki zazwyczaj nie spełniają norm/wartości które odpowiadają oryginalnym. Komputer odczytywał inne napięcie niż powinno być i myślał że coś nie gra i dlatego ten błąd. Proponuję zmienić żarówki na te troszkę lepsze niż po 3zl za parę 🙂 ja tak zrobiłem i Pomogło! Potem wszystkie 4 wymieniłem na diodowe i jest jeszcze lepiej 🙂

Zamówiłem oryginalne żarówki BMW. Sprawdzę. Dobierać do LM2 aby zmierzyć rezystancje wiązki jeszcze się nie zebrałem. Natomiast przy usuniętych żarówach widzę lekko inne różnice potencjału na lewym i prawym klastrze, co jest zastanawiające. 

Bawiąc się komputerem diagnostycznym dotarłem do takiej zasady działania:

  • restart ECU 
  • czytam kody - pokazuje się błąd A8B5 jako aktywny
  • odpalam lewą żarówkę z komputera - świeci się
  • sprawdzam kody - A8B5 zniknał. 🙂
  • po restarcie ECU dalej to samo

Z tego co rozumiem to rozumiem że błąd jest powodowany "cold monitoring". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.