Skocz do zawartości

Bagażnik


coder89

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem na etapie zakupu auta i cały czas waham się między X3 (praktyczność) i X4 (wygląd).

Regularnie jeździmy z żoną w podróże (a teraz jeszcze ze średniej wielkości psem) i bagażnik ma dość istotne znaczenie (ale bez przesady). I stąd moje pytanie... Jaka jest wysokość bagażnika w najniższym miejscu (tak żeby klapa się domknęła)?

Albo inaczej... czy zmieszczą się w nim 2 duże walizki (np. 80x50x34cm) położone na sztorc (czyli 50cm do góry) a obok jakieś dwa standardowe plecaki albo jakaś walizka kabinówka?

Próbowałem szukać w necie i znalazłem wszystkie wymiary oprócz tego "w najniższym miejscu". W salonie zapraszają żeby sobie pomierzyć samemu (tacy zajęci...) z tym że najbliższy salon mam jakieś 100km od domu 😕 i jeśli to możliwe to na tym etapie nie chciałbym jeszcze tam gonić z walizkami żeby sobie "spróbować". 😄 Stąd byłbym wdzięczny za info z pierwszej ręki od posiadacza G02 czy da radę się zapakować z takim majdanem?

Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Jeśli ma to dla was znaczenie to z tyłu w X4 i X6 osoba 180 cm+ nie podróżuje komfortowo. Pod względem miejsca z tyłu już seria 3GT przebija X6.

Mówię to w kontekście użyteczności, gdzie X4 i X6 mają kompromisy na rzecz opadającej linii dachu.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa strona nakładająca zdjęcia X3 oraz X4 na siebie. Możesz wybierać sobie elementy, które chcesz porównać na zdjęciach. Np. widok bagażnika - trzeba wejść w detale i następnie plusik przy nadkolu samochodu.

https://autokatalog.pl/zdjecia360/bmw-x3-vs-bmw-x4/8512-8252

Wymiary wskazane wyżej przez kolegę Borsuczka nie odpowiadają na jedno pytanie - jaka jest górna długość bagażnika. Wysokość bagażników na obydwu zdjęciach jest podobna, ale przecież oczywistym jest, że X4 ten wymiar ma tylko na początku bagażnika, później linia nadwozia schodzi w dół.

U mnie proces myślenia też był podobny - praktyczność (ja) vs wygląd (moja druga połowa). Ale kiedy koleżanka powiedziała żonie, że jak wsiadała do tyłu w X4 w salonie to uderzyła się w głowę, to praktyczność (ja) zwyciężyła. Mamy X3 i to zresztą już drugie.

 

Edytowane przez pulower
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka 

Jeżeli chodzi o X4 to nie rozumiem krytyki jeżeli chodzi o tylną kanapę i ilość miejsca.Mam 180 cm i spokojnie za sobą mogę usiąść z tyłu miejsca na kolana więcej jak w seri 5 a X4 to samochód klasę niżej nad głową również wystarczająco miejsca mimo że mam panoramę.Jezeli chodzi o transport psiaka to faktycznie x3 bardziej się sprawdzi ma bardziej regularny bagażnik.Mam X4 już 2 rok i nikt się jeszcze w głowę nie uderzył wchodząc do tyłu 😁więc to chyba raczej nie uwaga człowieka jak wada samochodu😌Do bagażnika spokojnie wchodzą dwie walizki lotnicze i bagaż podręczny do samolotu.

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie X4 rzeczywiście ma lepszy wygląd. Cała linia SUVów coupe zapoczątkowana przez X6 (później mercedesy i audi też poszły w tym kierunku) wygląda bardziej agresywnie, sportowo - o ile w ogóle można w takich kategoriach mówić o SUVach.

Ja mam dwójkę dzieci, synka wkładam jeszcze do fotelika i dostęp do tylnej kanapy, wysokość otworu na drzwi jest dla mnie po prostu wygodniejsze w X3. To samo dotyczy bagażnika, jest oczywiście większy w X3. Dlatego też dla mnie lepszym wyborem było X3. 

Jeżeli jednak nie trzeba uwzględniać przy wyborze samochodu komfortu tylnej kanapy i rozmiarów bagażnika, to X4 jest jak najbardziej dobrą opcją. 

Jeszcze tylko jedno słowo o wsiadaniu do tyłu. To, że jest niższa linia dachu sprawia, że wejście na tylne siedzenia jest oczywiście niższe. Jeżeli się człowiek do tego przyzwyczai i będzie uważał to nie się nie uderzy. Przywołałem jako przykład, to co powiedziała koleżanka mojej żony, a dotyczyło to sytuacji, kiedy oglądali następny samochód przesiadając się z Tiguana. Była po prostu przyzwyczajona do wyższego dostępu do tylnych siedzeń. Ale pewnie można się przyzwyczaić. W końcu ludzie wsiadają do serii 1 i 3 i tam też jest nisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.