Skocz do zawartości

Woda w paliwie


Filipe36

Rekomendowane odpowiedzi

żadne środki, żadne cuda - zlej to do jakiejś bańki i zostaw np do przemywania. ile kosztuje bak paliwa? 70L x 4,50 = 315zł lub 70 x 4 = 280

to chyba niedużo w porównaniu z późniejszymi kosztami, a jak zalałeś za mniej to bilans wychodzi jeszcze lepiej. ja w zime też miałem wode w paliwie (na tyle mało ze nie poczułem za bardzo spadku mocy) i mi zamarzło. pompa paliwa do e30 z m20 (wewnętrzna) ok 550zł, filtr paliwa jakieś 30zł i jeszcze jakieś duperelki do tego... z tym że do m50 pompa jest inna i zdaje sie nowa kosztuje dwie czy trzy stówy, tak więc może cię stać...

rdgs, sweet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a masz gaz w samochodzie???? prawdopodobnie nie zatankowałe benzyny z wodą tylko woda sama powstała w efekcie zmian pogodowych (prawdopodobnie jezdzisz z małą ilością paliwa a większa część baku wypełnia powietrze które pod wpływem temperatury zamienia sie w wode i miesza sie z paliwem. moja rada taka zalej bak do pełna , a potem utrzymuj stan w połowie. efekt niedotankowania benzyny odczuje równiez pompa poniewaz zasysa powietrze

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobisz jak uznasz za stosowne. ale ja generalnie odradzam zabawe z paliwem. to przeciez jest zwyczajnie NIEBEZPIECZNE. tak jak radzi dwoch kolegow - wlej butelke denaturatu i dolej benzyny 98. to stary, prosty i skuteczny sposob na wode w zbiorniku. generalnie w zimie nalezy jezdzic z duza iloscia paliwa bo zmiany temp (np. cieply parking podziemny) powoduje skraplanie sie powietrza na sciankach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.