Skocz do zawartości

BMW E39 M5 czy warto???


Alf007

Rekomendowane odpowiedzi

ostatnio widzialem na allegro 2002 rok z niemiec za 88tys...cena okazyjna ale kto wie co z nia jest ,znalazlem natomiast taka tansza http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C1780673 , tak jak mowilem spalanie to nie problem ,aczkolwiek dalo mi do zastanowienia jak ktos wyzej napisal koszty eksplotacji 540 + 80% jakby nie bylo M5 trzeba w ASO serwisowac aczkolwiek bo ostatnich postach zwiazanych z aso to jakos moje zaufanie spadlo do nich wiec w sumie kluczem do sukcesu sa oryginalne czesci chociaz i tak pewnie innych nie ma:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tomas_M5 ja tez nie lubie kredytów ale co innego jak jest to kredyt bez procentów brany z rodzinnej kasy:) ja i tak pracuje w rodzinnym biznesie wiec z pracy mnie tez nie wyrzuca:) a jaka cene za swoja zadasz?tylko ze ja najpierw musialbym i tak sprzedac moja 540 i motocykl:/ a naprawde jest taka duza roznica miedzy przed a po liftingu ??przypominam ze ma to byc niejako auto hobby wiec w dalekie trasy to chyba tylko wakacje itp .kastor a jaka cene zada Twoj sasiad???pzdr

 

róznica nei jest duża, najistotnijsza to ta z silnikiem i braniem oleju. po lifcie ma fajny panoramiczny TV no i nowe ładne swiatła (ringi i diody). moja moze zmienić własciciela za 105 tyś.

535d M-pakiet, M5 E39
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sie pogoda poprawi to zrobie foto, mam ją dopiero tydzien i ciągle pada.

 

Tydzien :worried:

Na innym jako nowy nabytek E39 M5 przedstawiałes z pół roku temu :cool2:

Ale moze to inna :dance:

Oto wspaniałe wozy Thomas-a :wink:

http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=473&start=0

E39 M5 na stronie nr 2 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla siebei na handel co za róznica, fajnei sie jeździ co chwila fajnym autem. poza tym M5 to nie jest za bardzo handlowe auto, gdybym tak naprawde chiał na tym zarabiac to bym kupił 330d albo 530d schodza jak bułki. co to za interes kupic M5 na zime :D
535d M-pakiet, M5 E39
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sie pogoda poprawi to zrobie foto, mam ją dopiero tydzien i ciągle pada.

 

Tydzien :worried:

Na innym jako nowy nabytek E39 M5 przedstawiałes z pół roku temu :cool2:

Ale moze to inna :dance:

Oto wspaniałe wozy Thomas-a :wink:

http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=473&start=0

E39 M5 na stronie nr 2 :wink:

 

 

inna, po tamtej miałem już kilka fajnych aut.

535d M-pakiet, M5 E39
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sie pogoda poprawi to zrobie foto, mam ją dopiero tydzien i ciągle pada.

 

Tydzien :worried:

Na innym jako nowy nabytek E39 M5 przedstawiałes z pół roku temu :cool2:

Ale moze to inna :dance:

Oto wspaniałe wozy Thomas-a :wink:

http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=473&start=0

E39 M5 na stronie nr 2 :wink:

 

miło zobaczyc swoje auta, dzieki już zapomniałem że jest taki post, dodałem mój nowy nabytek :D

535d M-pakiet, M5 E39
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.5 litra to nie mało, pytanie jeszcze z jakiego miesiąca miałes auto, silnik zmieniony był kilka miesiecy przed liftem, chyba w maju a lift troche póżniej. te z nowym silnikiem a przed liftem miały nowy kluczyk to chyba jakoś tak razem zmieniono. moja poprzednia czarna z lipca 2000 nei brała wcale a była też przed liftem ale już z nowym silnikiem, za to kolegów 1998 i 1999 brały sporo ale też w zależności od stylu jazdy. jest też opcja ze taka przed majem 2000 ma nowy/wymieniony silnik, bo tak czesto bywa u niemców i tez juz nei bierze. w każdym razie róznica jest ogromna.
535d M-pakiet, M5 E39
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za pytanie wyrwane z kontekstu, ale dlaczego nazywasz RS6 smiesznynm autem??

Z tego co pamietam to troche stala kolo "laptopow" na slowaku.

Troche sie nia chyba pobujales?

Jaka roznica pomiedzy RS6 a M5 bo to chyba glowni rywale?

Zapraszam na forum uzytkownikow Diesla


http://www.bmw-diesel.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

były tam dwie S8 no i RS. RS6 miałem 2 misiące tylko. dlaczego smieszne? tak mi sie napisało, to bardzo fajne auto ale już wiecej nie kupie chyba ze jakas mega okazja, ja szukam w autach tego "czegos" a audi tego nie ma. Lubie audi bo są dobrze wykonane ładne i wygodne, niekóre bardzo szybkie ale RS6 jakoś nei przypadł mi do gustu, może pzrez 4x4 i automat, poza tym nie jest tak szybki jak by sie mogło wydawac.
535d M-pakiet, M5 E39
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubie audi bo są dobrze wykonane ładne i wygodne, niekóre bardzo szybkie ale RS6 jakoś nei przypadł mi do gustu, może pzrez 4x4 i automat, poza tym nie jest tak szybki jak by sie mogło wydawac.

 

Mnie akurat 4X4 bardzo pasuje. RS6 faktycznie jest bardzo spowolniony przez automat. Lepsze parametry od M5 nie przekładają się na jazdę. Do naprawdę szybkiej jazdy to tylko RS4.

"Aerodynamika jest dla tych, którzy nie potrafią budować silników" - Enzo Ferrari
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RS6 faktycznie jest bardzo spowolniony przez automat. Lepsze parametry od M5 nie przekładają się na jazdę.

 

jakiś czas temu troche inaczej mowiłes-

 

Ale jeśli porównamy wersje topowe: E39 M5 i Audi RS6 to niestety BMW wymięka pod każdym względem.

 

RS6 ma wszystkie parametry lepsze od E39 M5. Wystarczy porównać dane...

 

Co do prowadzenia to RS6 jeździłem 3 miesiące a M5 jeden dzień, ale RS jest o klasę lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahaha dobre. dla laika porównywalne modele audi wydają sie lepsze, ładniejsze, wiecej bajerów nawet katalogowe parametry lepsze, jednak BMW M5 czy M3 to sa naprawde sportowe samochody z jajem a audi RS6 czy RS4 to tylko szybkie samochody rodzinnne. M5 w porównaniu do RSa wydaje sie lekko przesarzałe mimo iż sa to porównywalne auta co do wieku konstrukcji. z RSie jednak po np. jakims wyścigu czułem niedosyt, z M5 wysiadam i cały drżę, emocje, adrenalina, dreszczyk, troche ryzyka czyli to o co chodzi w sportowym samochodzie. RS był zbyt oczywisty no i rozczarował mnie jeśli chodzi przyspieszenie, żeby był tak szybki jak podają w katalogu trzeba było go troche nawdyrężac, głównie mówie o skrzyni.
535d M-pakiet, M5 E39
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myśle ze da sie w trasie ok 10 ale jadac normalnie ok 12, jak ostro to i 14 jak bardzo ostro to i wiecej :D jak każde auto z takim silnikiem, po miescie ale wiemy że są różne miasta i rózne pory bo np. moge wieczorkiem polatac na lajcie i sie postarac zeby było 13 ale normalnie w Gdańsku na krótkich odcinkach w lato pali ok 18 jak sie trafi wiecej wyścigów niż jeden to średnio 19-20, jak non stop w palnik non stop sie scigasz (sam ze sobą bo konkurencji za wiele nie ma) to i 25 ale sredniej z baku nigdy takiej nie miałem. dla przykładu dodam że w moich warunkach leon turbo palił mi 20 ( sprawny) moje aktulane audi A6 3.0 tdi 4x4 pali mi ok 13. Mką za 100 zł robie po mieście ok 140 kilometrów a A6 ok 200 tyle samo robiłem golfem 5 2.0 FSI, M5 pali wiecej to jasne ale ta róznica jest do przyjecia, tym bardziej ze daje sporo w zamian.
535d M-pakiet, M5 E39
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludziska, ktoś kto się szykuje na auto o mocach powyżej 300 KM nie powinien się specjalnie skupiać na spalaniu.

I tak będzie powyżej 20 i tak.

I tak co drugi dzień trzeba wlać za stówke żeby jeździć po mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:arrow: Boogie.

Dokladnie sie z Toba zgadzam,spalanie to jeda sprawa w takim aucie a po drugioe serwis.

Bylo to maglowane wielokrotnie, serwis takiej np e39 M5, czy nawet e34M5 jest cholernie drogi, wiec po co kupowac sobie auto zeby nie bylo stac na normalne uzytkowanie, albo Boze uchowaj gazowac M-ke.

Zapraszam na forum uzytkownikow Diesla


http://www.bmw-diesel.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja wrecz przeciwnei nei dziwie sie że ludzie pytaja, generalnei kraży legenda plotka że to sa kosmicznei drogie auta, nei mając doświadczenia z samochodem tego typu wydaje sie ze to róznica do zwykłego auta typu np BMW 540 czy 730 jest ogromna a tak nie jest. dlatego łatwiej sprzedac 540 niz M5 mimo że ci co kupują 540 czesto myślą o M5 ale sie boją. ja piersze swoje M5 kupiłem szukajć 525, jak zobaczyłem M5 mimo iż sliczne i cena była na moja kieszeń pszeszedłem obok i nawet nei pomyślałem że moge to miec, wtedy wydawało mi sie ze to tak jak bym kupił ferrari. nadal szukałem 525 i znowu trafiłem na to sliczne M5 tym razem juz pogadałem z włścicielem ale mu nei wierzyłem w to ile pali w o ogóle, ale już sie bardziej zainteresowałem i po chwili już ja miałem, teraz jak kupuje BMW to tylko M miałem kilka 540 tek ale to tylko tak na chwile bo nei było ładnej M5 akurat albo nei było tyle kasy. dla mnei BMW to tylko ///M.
535d M-pakiet, M5 E39
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RS6 faktycznie jest bardzo spowolniony przez automat. Lepsze parametry od M5 nie przekładają się na jazdę.

 

jakiś czas temu troche inaczej mowiłes-

 

Ale jeśli porównamy wersje topowe: E39 M5 i Audi RS6 to niestety BMW wymięka pod każdym względem.

 

RS6 ma wszystkie parametry lepsze od E39 M5. Wystarczy porównać dane...

 

Co do prowadzenia to RS6 jeździłem 3 miesiące a M5 jeden dzień, ale RS jest o klasę lepszy.

 

 

I zgadzam się z tym co pisałem. Mimo zdecydowanie lepszych parametrów nie przekłada się to na jazdę. Nie "czuć" tego (chociaż od M5 jest o klasę lepszy).

Jeżeli komuś nie zależy na wielkości i komforcie to polecam RS4.

 

Samochody z napędem na ośkę będą zawsze tylko namiastką 4X4. Owszem, po prostej, na suchym da się pojechać ale to takie oglądanie panny przez szybę...

"Aerodynamika jest dla tych, którzy nie potrafią budować silników" - Enzo Ferrari
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.