Skocz do zawartości

Klocki hamulcowe do M


iap1107

Rekomendowane odpowiedzi

Kończą mi się przednie klocki hamulcowe do M Sport 2.0/252 KM. W ASO twierdzą że jedynie OE się nadają. Cena w ASO (klocki OE, czujnik, kołki) z wymianą to koszt ponad 3 tys. Same klocki to ok 2400 złotych.  Gdy pytam o zamienniki to twierdzą że do wersji M ( niebieskie zaciski) żaden zamiennik nie wchodzi w rachubę. Pomyślałem że skoro Brembo oferuje zaciski do tego modelu to może klocki (650 złotych) byłyby odpowiednie. Jakie macie doświadczenia jeżeli chodzi o zamienniki: warto czy lepiej oryginał? Może inny producent? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Mam w swoi. też te zaciski i jak ostatnio patrzhłem to jest zamienników pełno. Nie muszę ich jeszcze wymieniać, ale w ASO

 raczej nie będe szedł. 

https://czescidobmw.pl/wyniki-wyszukiwania?q=34116888457

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wyszukiwarce też widzę sporo zamienników, wiem że są. Tylko czy się sprawdzają? Jesli tak to jakie? Najbliżej mi do Brembo, bo skoro zaciski to może i klocki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co komputer wylicza, że jeszcze 3900 km można na dotychczasowych klockach wykonać. W związku z tym nie ma spiny. Pogrzebałem trochę i dowiedziałem się, że do mojego auta klocki mają nowy nr katalogowy i kosztują właśnie 2400 zł. Jednak te same klocki wcześniej miały inny nr katalogowy  i można je zakupić ponad połowę taniej. Zakupiłem więc klocki OE za 1100 zł ze starym numerem katalogowym i czekam na komunikat o konieczności wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadam może głupie pytanie, ale gdzie w ID7 jest informacja o pozostałym czasie do wymiany klocków.

W F25 (chyba ID5) w menu potrzeby serwisowe miałem zarówno olej, jak i płyn hamulcowy oraz hamulce przód i tył. Obecnie w ID7 w menu potrzeby serwisowe mam jedynie informację o następnym serwisie olejowym, płynie hamulcowym oraz przeglądzie (sam ustawiam).

Czy coś się zmieniło ? Czy ID7 ma gdzieś indziej tę informację? Czy ewentualnie serwis hamulców zgłosi się, kiedy klocki będą wymagały zmiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdorazowo przed uruchomieniem silnika na wyświetlaczu między/pod zegarami wyskakuje komunikat o najbliższym serwisie (w tym przypadku klocki hamulcowe przednie) wraz z szacowanym pozostałym przebiegiem km, który "topnieje" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.