Skocz do zawartości

Tunning wykastrowanego 430i


reaver

Rekomendowane odpowiedzi

Historycznie miałem najpierw poprzednią 430i GC (252KM), potem pre-LCI G20 330i (258KM) a tearz przymierzam się do nowej 4ki.

Wczoraj jeździłem nowym modelem i auto wydaje się zamulone w stosunku do poprzednich, mimo że na forum czytałem zarzekania że jeździ równie dobrze. Na papierze straciła 13KM do 330i, do setki w stosunku względem 7 letniej 4ki ma 0.3s gorzej do setki (rwd).

Niby to wszystko marginalne, ale mam nieodparte wrażenie oszustwa i ekobubla, bo oczywiście cena w góre jakby postęp był znaczny.

Mając odniesienia do poprzednich aut wydaje mi się to zakup bez sensu jak nie ma opcji tego dłubnąć, ktoś coś z tym zrobił bez utraty gwarancji? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez utraty gwarancji nic nie podłubiesz no chyba że jakiś box ale to pewnie też jest do zauważenia w logach auta. Nie lepiej w takim przypadku kupić wersje 40i?

Edytowane przez adiki

IMG_6104.PNG.8fd0433272655eff0993e663d10ad490.PNG 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, reaver napisał(a):

Niby to wszystko marginalne, ale mam nieodparte wrażenie oszustwa i ekobubla, bo oczywiście cena w góre jakby postęp był znaczny.

Pomijam czy bubel czy nie ale zauważyłeś ze w ciągu 3 lat ceny wzrosły 30-50%? wiec nie wiem co w tym dziwnego ze auto tez podrożało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to cos wniesie, ale po odbiorze 430i wydawało mi sie mniej dynamiczne niz 320i, z którego sie przesiadlem, ale po pewnym dotarciu (ok 1000 km) jest subiektywnie znacznie lepiej.

Natomiast wg mnie przesiadka 330i -> 430i jest kompletnie bez sensu :) znajac nature ludzka nie będziesz zadowolony, bo nie będzie przeskoku w osiagach czy praktyczności (a nawet lekkie pogorszenie). tylko wygląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.