Skocz do zawartości

e39 i czujnik kąta skrętu


520i

Rekomendowane odpowiedzi

auto jest z 11.1998. silnik M52 na dwóch vanosach..... ASC na pokładzie

zapaliła się kontrolka trójkąta otoczonego strzałką.....auto straciło moc.....

INPA zgłasza błąd IFH0019 (ten standardowy gdy nie ma komunikacji z modułem). Gdy wybieram auto w INPA - "czujnik położenia skrętu" niby jest w spisie. Mimo to, brak połaczenia.  

ISTA znajduje ten sam błąd. Próba skasowania teg obłędu kończy się fiaskiem. ISTA podpowiada że odpowiedzialne są bezpieczniki 18 i 31.....wymieniłem.

I teraz najciekawsze: otóż na kolumnie kierowniczej w miejscu łączenia, czujnik kąta skrętu nie jest zamontowany (z powodu ASC?).

Kontrolka zgasła samoistnie po około 10 minutach od wyłączenia auta. Auto normalnie się zachowuje i reaguje.

o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ale jaki czujnik kąta skrętu? ASC nie posiada tego czujnika. Jakie są błędy w pompie ABS/ASC?

Nawet zepsuty zegar dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem że ASC nie posiada tego czujnika.... Dziwne jest to, że i INPA i ISTA go wykazują (błędy z nim związane)

jutro podepnę INPA i sprawdzę ABS. Dziś po normalnej jeździe do pracy i z pracy- wszystko ok....

moja interpretacja tego błędu związana jest z pogodą.....nawaliło tu tego białego gówna około 15-20 cm, dodatkowo przez tydzień były "arktyczne mrozy" - od - 1 do -4 (u kolegi w Minnesund (nad Oslo) w tym czasie było średnio -25 :-) -  i nagle z dnia na dzień to wszystko zaczęło topnieć bo się zrobiło +3..... Podejrzewam że koło uślizgnęło się na jakimś lodzie, załączył się ABS i potem ASC.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ogarnąłeś temat? Z 2 miechy temu miałem coś podobnego, śniegu w ch*j, -20stopni, obróciłem auto na parkingu i zdechło, myślałem że ją przydusiłem, odpaliła ale jakby ciężej. Po odpaleniu świeciła się kontrola trakcji i nie dało się jej zgasić, auto jakby miało przez pół mocy. Dojechałem tak do domu, na drugi dzień wszystko gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no więc tak: błąd już sie nie powtórzył. Wychodzi na to, że winne były warunki pogodowe. śnieg i inne badziewie zniknęło - auto chodzi normalnie. Błędów brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.