Skocz do zawartości

N47T 320d - Akcja serwisowa


Aaronier0O

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

noszę się z zamiarem zakupu F30 z silnikiem N47T.

Sprawdzam właśnie jeden z egzemplarzy który mnie zaciekawił i w historii ASO jest wpis w bezpłatnych naprawach pogrwarancyjnych:

obraz.png.947ab8705da3cd3ddb0721d6397ba986.png

Mam w związku z tym kilka pytań:

1. Rozumiem, że nikt z właścicieli nigdy nie był na takiej akcji?

2. To jest ta słynna akcja przez którą mógł spłonąć pojazd?

3. Jeżeli to była ta słynna akcja z zapaleniem się auta to czy pojechanie na serwis eliminuje problem bezpowrotnie?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi

 

 

Było:

BMW E60 525D WBANC51020B134888 - Rozbita

BMW E60 525D WBANC51080B130215 177KM -> 221KM + xHP Stage 3 - Sprzedana

Aktualnie:

Mercedes W212 E200 CGI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Na to wygląda. Możesz jeszcze sprawdzić tutaj: https://www.bmw.pl/pl/footer/quick-link/bmw-vehicle-recalls.html

2. Tak, ta akcja serwisowa ma zapobiec wycieku płynu chłodniczego przez który dochodziło do zapalenia się samochodu

3.  Wcześniej na akcjach serwisowych wkładano te same części co nie pomogło w tym problemie. Jakiś czas temu BMW przeprojektowało chłodnicze i zawór EGR aby wyeliminować ten problem i znowu wzywa te same samochody na wymianę. Mój egzemplarz był wezwany rok temu przez co miałem już drugi raz wymieniany EGR i chłodniczkę.  Podobno teraz ma być wszystko ok 🫠

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, mikoha napisał(a):

1. Na to wygląda. Możesz jeszcze sprawdzić tutaj: https://www.bmw.pl/pl/footer/quick-link/bmw-vehicle-recalls.html

2. Tak, ta akcja serwisowa ma zapobiec wycieku płynu chłodniczego przez który dochodziło do zapalenia się samochodu

3.  Wcześniej na akcjach serwisowych wkładano te same części co nie pomogło w tym problemie. Jakiś czas temu BMW przeprojektowało chłodnicze i zawór EGR aby wyeliminować ten problem i znowu wzywa te same samochody na wymianę. Mój egzemplarz był wezwany rok temu przez co miałem już drugi raz wymieniany EGR i chłodniczkę.  Podobno teraz ma być wszystko ok 🫠

Dzięki za rozwianie wątpliwości, chociaż teraz jak sprawdziłem na tej stronie co podesłałeś to komunikat jest taki:

obraz.png.24bb25d78f25da843f10557023472ffe.png

Z ciekawości zadzwonię jutro do ASO Bmw i zapytam o to auto bo dostrzegam sprzeczność między raportem z ASO z komunikatem z tej strony 🙂

Jako ciekawostkę dopowiem, że poza przeprojektowaniem chłodniczki i zaworu EGR to ASO przeprogramowuje komputer w aucie, że gdy wykryje nieszczelność to odcina moc (bodajże turbo) aby zmniejszyć dopływ powietrza i auto wpada w tryb awaryjny aby chociaż gdzieś dojechać. Wyczytałem to na zagranicznym forum.

Było:

BMW E60 525D WBANC51020B134888 - Rozbita

BMW E60 525D WBANC51080B130215 177KM -> 221KM + xHP Stage 3 - Sprzedana

Aktualnie:

Mercedes W212 E200 CGI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
11 godzin temu, Aaronier0O napisał(a):

Jako ciekawostkę dopowiem, że poza przeprojektowaniem chłodniczki i zaworu EGR to ASO przeprogramowuje komputer w aucie, że gdy wykryje nieszczelność to odcina moc (bodajże turbo) aby zmniejszyć dopływ powietrza i auto wpada w tryb awaryjny aby chociaż gdzieś dojechać. Wyczytałem to na zagranicznym forum.

No tak nie do końca, miałem wymienianą 3 razy i bez programowania 🙂

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kuj0n napisał(a):

No tak nie do końca, miałem wymienianą 3 razy i bez programowania 🙂

Poszukałem trochę o tym co napisałeś i faktycznie, u nas zmiany softu nie realizują, tylko za granicą..

Było:

BMW E60 525D WBANC51020B134888 - Rozbita

BMW E60 525D WBANC51080B130215 177KM -> 221KM + xHP Stage 3 - Sprzedana

Aktualnie:

Mercedes W212 E200 CGI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.01.2024 o 06:07, Kuj0n napisał(a):

No tak nie do końca, miałem wymienianą 3 razy i bez programowania 🙂

Potwierdzam. Jak zapytałem swojego opiekuna o aktualizacje oprogramowania w ramach tej akcji serwisowej to tylko głupio się na mnie spojrzał i powiedział że to ekstra płatne jest 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tamtym roku byłem na programowaniu. Co prawda b47.

10013500300 - Programowanie sterowników

10013670300 - Test pojazdu przed wykonaniem innych prac

Po otrzymaniu auta wszystko co sobie ustawiłem w bimmercode było zresetowane. 

Później wizyta na wymianę chłodnicy z egr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.