Skocz do zawartości

Klapy wirowe - zużyta kinematyka lub złamana dźwignia.


ogor89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :),

spotkało mnie nagłe nieszczęście. BMW 2016 rok, 88 tys. przebiegu (potwierdzone z salonu odkupiony z historią) i nagle z dnia na dzień bez żadnych objawów stracił moc. O ile do 60-80 km/h jakos się rozpędza to powyżej to dramat. Przy 100-120 przyśpieszyć nie ma szans. Byłem przekonany że to turbo, ale wygląda na to że nie. Kolega niespecjalizujący się w BMW koleżeńsko zbadał mi komputerem błąd. I jest taki jak w załączniku. Czy ktoś z kolegów zmagał się z tym ? Czy faktycznie konieczna jest wymiana całego kolektora dolotu ? Czy jest szansa na wymianę samych klap kolektora ? I gdzie szukać zamienników/regenerowanej wersji ? Samochód ogólnie po skasowaniu błędu odzyskuje moc można się przejechać i w pełni się rozpędza, ale po zgaszeniu zapłonu i odpaleniu silnika błąd powraca... Dodam że często mam problem z DPF bo robię krótkie odcinki i co rok robiony jest ręczny dopalanie DPF nie wiem czy to ma znaczenie ? (aktualnie był DPF 12 g sadzy po wypaleniu ręcznym spadło do 9g)

Pozdrawiam1705221305977.thumb.jpg.22dae12456c1022ff2b9f493fb25def7.jpg

Edytowane przez ogor89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro robisz krótkie odcinki to pewnie dolot jest zawalony sadzą. Jak najszybciej wyciągnąć kolektor, zobaczyć co się dzieje i wyczyścić. Możliwe, że jest zbyt duży opór na klapach i siłownik nie ma siły ruszyć syfu w kolektorze.
W razie w ReiSelCar jest polecany do regeneracji kolektora, nie robiłem u nich bo moje 25d robi trasy i przy 220 tyś kolektor był dość czysty, klapki również wyglądały ok. Nowy kolektor ponad 4tyś.

Sportmile i EKG auto serwis na swoich socialach dużo pokazują brudu w kolektorach, sztandarowy przykład to audi sq7 :classic_tongue:

Samochody które były złe jak były nowe, odradzają się w Polsce jako używane BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.