Skocz do zawartości

Dołożenie relingów dachowych


Danielsky

Rekomendowane odpowiedzi

Mógłby ktoś proszę cyknąć fotkę G02 z relingami dachowymi z perspektywy jak na moim zdjęcie? 

Przygotowuję się do montażu ich u siebie i zaczynam nabierać wątpliwości czy to takie hop-siup, że wystarczy zastąpić listwy zaślepiające w dachu -> relingami. Coś mi się wydaje, że relingi zaczynają się trochę dalej na dachu i zostanie dziura, która powinna być wypełniona chyba dłuższymi listwami bocznymi przy szybie czołowej. 

A może ktoś montował je u siebie i coś podpowie...

pozdrawiam,

Daniel 

IMG_0258.thumb.jpeg.9829037aa98010d15ec762493a264cbb.jpeg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę: https://www.szybkiplik.pl/files/d7aadb83376d74119fa94adf5bb1bf9d.pdf

I niestety z tego co wynika z tego manuala, nie jest to takie proste i wymaga demontażu mnóstwa rzeczy. Trzeba rozebrać całą podsufitkę, wszystkie osłony słupków A, B i C i jeszcze porozpinać jakieś moduły. Ja bym się chyba na pewno za to nie brał. 

To jest co prawda dla wersji z panoramicznym dachem ale bez panoramy czynności masz te same i tak czy inaczej, musisz zrzucić podsufitkę. 

Edytowane przez dizel1982
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję kolego. 
tak, ja sobie zdaje sprawę ze skomplikowania tej wymiany - BMW wyceniło mi samą robociznę na 3,5k - i tak się wahałem trochę czy robić to samemu czy dawać do nich.
Ale też bardziej chodzi mi o części - gdzie wycenili same relingi plus nakrętki i to mi nie pasuje właśnie, bo relingi są krótsze od zaślepek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No robocizna na pewno będzie droga bo to wymaga pracy raczej 2 osób więc policzyć roboczogodziny 2 pracowników, zwłaszcza w ASO to tak wyjdzie. A myślę że będą robić to cały dzień jak nie lepiej. Do relingów dolicz sobie koszta dodatkowe bo wątpię aby wszystkie spinki ładnie powychodziły. Poza tym ja wychodzę z założenia, że jak się już raz jakąś spinkę wyjmie, to powinno wsadzić się nową bo ta sama drugi raz już tak trzymać nie będzie i później jest efekt taki, że wszystko w samochodzie skrzypi i trzeszczy. 

Edytowane przez dizel1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 13.01.2024 o 17:01, dizel1982 napisał(a):

Proszę: https://www.szybkiplik.pl/files/d7aadb83376d74119fa94adf5bb1bf9d.pdf

I niestety z tego co wynika z tego manuala, nie jest to takie proste i wymaga demontażu mnóstwa rzeczy. Trzeba rozebrać całą podsufitkę, wszystkie osłony słupków A, B i C i jeszcze porozpinać jakieś moduły. Ja bym się chyba na pewno za to nie brał. 

To jest co prawda dla wersji z panoramicznym dachem ale bez panoramy czynności masz te same i tak czy inaczej, musisz zrzucić podsufitkę. 

Mogę prosić o manuala

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.