Skocz do zawartości

BMW SERVICE INCLUSIVE


Stashek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Uważam, ze żadna przesada nie jest dobra. Zrobic dodatkowa wymianę pomiedzy interwałami fabrycznymi ( 30 tys km) brzmi rozsądnie. Wymiany częstsze to już w mojej opinii sztuka dla sztuki i niepotrzebne nieekologiczne działanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
4 godziny temu, Michael1916 napisał(a):

Uważam, ze żadna przesada nie jest dobra. Zrobic dodatkowa wymianę pomiedzy interwałami fabrycznymi ( 30 tys km) brzmi rozsądnie. Wymiany częstsze to już w mojej opinii sztuka dla sztuki i niepotrzebne nieekologiczne działanie.

 

Otóż to, szczególnie że Fabrycznie to jest co 24-25tys km, więc akurat dodatkowa to wyjdzie 12tys km.

Ja wymienialem dodatkowo po 2tys km po dotarciu zgodnie z instrukcją, więc zakładam że to też ma sens. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, BMFun napisał(a):

Otóż to, szczególnie że Fabrycznie to jest co 24-25tys km, więc akurat dodatkowa to wyjdzie 12tys km.

Ja wymienialem dodatkowo po 2tys km po dotarciu zgodnie z instrukcją, więc zakładam że to też ma sens. 

Zrobiłem identycznie w moim 40i, a teraz zbliża się powoli moja pierwsza wizyta a ASO na pierwszą wymianę oleju. 

Jeżeli zakładasz, że autem chcesz pojeździć dłużej niż leasing to nie ma się co zastanawiać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba też zależy kto ile robi km, ja robie mało około 10 tyś rocznie i pierwsze aso na kompie już miałem przy 14 tyś a po dotarciu przy 2,5 tyś robiłem i tak olej.

Teraz mam w Lutym mija rok od wizyty w aso i kolejny serwis pokazuje za rok, troche słabo jak bym miał jeździć dwa lata bez wymiany oleju.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to możliwe zeby ASO nie wpisało do historii wymiany oleju jak ktoś chce częściej? 
czy ta wątpliwości dotyczyła warsztatów spoza ASO? 

ja też planuje wymienić pierwszy pewnie przy 2.5-3k  aczkolwiek przy hybrydzie gdzie mam 60% na prądzie to chyba dopiero przy 5k ? 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.