Skocz do zawartości

[E61] Szum otoczenia z przedniej szyby


Paulo25

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć 

Zastanawia mnie kwestia dźwięków otoczenia z przedniej części auta, konkretnie jak bardzo słychać otoczenie przez przednią szybę. U mnie głównie jak drogi są mokre dość wyraźnie slychac poprzedzający samochód i taki jakby szum spod jego kół. Ogólnie hałas otoczenia nie jest tak izolowany jak się spodziewałem po serii 5. Podczas jazdy po autostradzie wyraźnie słychać mijanie pojazdy głównie ciężarówki. Wydaje mi się, że słychać to najbardziej jakby spod deski rozdzielczej jednak ciężko to konkretnie określić. Próbowałem zaklejać uszczelki boczne na słupkach taśmą a do tego wymieniłem górna uszczelkę szyby i większych zmian nie zauważyłem. Panoramę również zaklejalem ale nie jest to ten trop. Pod podszybiem widzę, że wygłuszenie jest, samo podszybie wygląda ładnie nie jest popękane. Z przodu nie mam zaluzji w grillu jeśli miałoby to mieć znaczenie. Spotkał się ktoś z takim przypadkiem? Może te plastiki są nie poskładane prawidłowo chociaż wyglądają że tak. Jeśli ktoś wie na co zwrócić uwagę to proszę o poradę bo w moim odczuciu poprzednie E46 lepiej izolowalo dźwięki od zewnątrz (tyle że nie miało szyberdachu). Zaznaczam że auto nie jest po dzwonie i nie jest zmęczone życiem, jedynie szyba przednia jest wymieniona na oryginał (tak wnioskuję bo jak na 2008r nie jest mocno zrysowana). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś pracując w ASO cieżarowej marki spotkałem się ze źle wklejoną fabycznie czołową szybą. Tylko objawy były innego typu, bo było to słyszalne wraz ze wzrostem prędkości takie pogwizdywanie, buczenie. Po wycięciu szyby było widać nidociągnięcie w kleju i stąd ten dźwięk. Może jak ktoś wymieniał szybę niedokładnie na dole położył klej? Zaciekać nie ma jak, ale dźwięk przepuszcza? Jak wszystkie tropy sprawdzałeś, może pójść topem źle wklejonej szyby. W sumie dla dobrego fachowca to żaden problem wcyciąć i ponwonie wkleić szybę, a na pewno widać będzie, czy to może dawać taką nieszczelność. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko opisać dźwięk i szumy, ale E61 nie jest jakoś super wyciszone, jeździłem dużo cichszymi autami.

Może warto pogadać z kimś w okolicy - kto ma E61 i porównać na żywo.

Na pewno bym tak zrobił przed wycinaniem szyby i ładowaniem się w może niepotrzebne koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
4 godziny temu, yarko2000 napisał(a):

Ciężko opisać dźwięk i szumy, ale E61 nie jest jakoś super wyciszone, jeździłem dużo cichszymi autami.

Jakie są dużo lepiej wyciszone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E 61 nie są super wyciszone..... Jak masz panoramę to przy dużych prędkościach potrafi szumiec z uszczelki, nawet jak się raz źle domknie (np jakiś potyczek, igły) potrafi się odkstalcic.... Po drugie sprawdzić trzeba górną uszczelke przedniej szyby czy dobrze siedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie wpadłem na pomysł że wyciągnę jedną kabinowke, na desce w środku położę kartkę papieru i dmuchne od zewnątrz kompresorem pod przednią szybę. Jeśli gdzieś jest nieszczelność to powinno ruszać kartką. 

 

Ogólnie co do wygłuszenia to też mam wrażenie że rewelacji nie ma, spodziewałem się więcej w tej kwestii. Tak jak pisali gdzieś inni że nadkola i drzwi. Wyraźnie słychać mijane auta przez drzwi, dociągnie nic nie daje więc to nie kwestia uszczelek. Panorama swoją drogą, uszczelki będą do wymiany chociaż to te niby poprawione bo auto z grudnia 2008 ale w żadnym aucie nie musiałem tego robić. Przednią uszczelkę wymieniałem, bez efektu. Poszło tak świetnie że szyba pękła więc i tak będzie trzeba ją prędzej czy później wymienić. Dobrze że nie pękła przez środek tylko w narożniku mały kawałek. Szyba jest minimalnie wyżej z jednej strony dlatego uszczelka ciaśniej siedziała z jednej strony. Aso tak wstawiło bo szyba jest oryginalna. Jak coś namierzę to się podzielę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkleilem szybę taśma butylowa od spodu, podszybie wygląda ładnie, wszystko jest kompletne i nie jest połamane. Ogólnie nie zauważyłem nic niepokojącego, może minimalna różnica. Nie mam już pomysłów i albo ja sobie coś wymyśliłem albo tak ma być. Jedyne na co liczę to jak wymienię uszczelkę od dachu że trochę się odizoluje wnętrze od zewnątrz ewentualnie że jak wykleje nadkola plastikowe to trochę się koła wyciszą. Najbardziej słychać jak ktoś jedzie przede mną po mokrym. Swoje koła to jedno ale moim zdaniem za bardzo słychać poprzedzający samochód. Zastanawia mnie czy brak żaluzji w nerkach może tak dźwięk przenosić do środka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W dniu 27.12.2023 o 00:28, Baks 43 napisał(a):

E 61 nie są super wyciszone..... Jak masz panoramę to przy dużych prędkościach potrafi szumiec z uszczelki, nawet jak się raz źle domknie (np jakiś potyczek, igły) potrafi się odkstalcic.... Po drugie sprawdzić trzeba górną uszczelke przedniej szyby czy dobrze siedzi

Mam bez dziur w dachu, fura nie bita i szyby fabryczne, a drzwi okleiłem matami (co też dość dużo poprawiło), przy 80km/h praktycznie nie słychać, że się jedzie. Przy 180 na autobanie niemieckim bez podnoszenia głosu mopgę porozmawiać z lubą, czy upomnieć dzieci, żeby sciszyły laptopa (z gównianymi wbudowanymi głośniczkami) na tylnej kanapie, więc wydaje się, że nie jest źle. W porównaiu do e220cdi z 2008 którym czasem jeźdzę, naprawdę jest dużo lepiej, wbrew moim oczekiwaniom o jakości merca.

Z rzeczy które ostatnio zrobiłem i mega się poprawiło szczególnie przy większych prędościach to łożyszka i tuleje pływające z tyłu. Po tym szumy toczenia praktycznie zniknęły, komfort dużo się poprawił.

Dla porónania miałem na dzień nowgo SuperBa z klejonymi szybami bocznymi i panoramą w dachu. W skrócie - był dramat w porównaiu do mojego e61, fura jakby wcale nie wygłuszona, przy 120 już było nieznośnie dla mnie.

Edytowane przez madseason
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.