Skocz do zawartości

e61 m57 tu2 - 2006 - xDrive - skrzynia głośniej chodzi na D i R


madseason

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Ktoś może podpowie co może być przyczyną charczenia na D i R jak na filmiku?
Głośniej to na biegach, ciszej na N i P.

 

Olej w skrzyni wymieniany chyba ze 30 tysięcy km temu dynamicznie. Nalotu już ma 360 tysi. Chyba wcześniej takich dźwięków nie wydawała, albo nie zwróciłem uwagi 😄

Konwerter? Elektrozawory?

https://rumble.com/v40kzgg-e61-skrzynia-charczy.html

Edytowane przez madseason
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, ja tylko powiem, że wszyscy ludzie z ZF jakich znam mówią, że w tych skrzyniach nie wymienia się oleju dynamicznie. Widziałem też wpis na stronie niezależnego serwisu BMW, że po doświadczeniach i chęci świadczenia usług najwyższej jakości rezygnują z dynamicznej wymiany oleju i pokazane były tam dokumenty na ten temat. Ja wymieniałem w swojej statycznie, zostawiłem na całą noc i z zestawu zostało mi nieco ponad 0,5 l oleju. Mysle, że robiąc to statycznie, ale dając sobie czas na ścieknięcie oleju usuwamy ponad 90 % oleju. Co więcej trzeba?  Czy dynamiczna wymiana mogła się do tego przyczynić? Obawiam się, że tak. Wiele osób znających temat od dawna ostrzega przed wymiana oleju (statyczną) jeżeli nie jest znana historia auta, a to temu, że świeży olej w przypadku bardzo zaniedbanej skrzyni może spowodować jej uszkodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.