Skocz do zawartości

Przewody do ładowarki mobilnej


Pe.te

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Kupując dodatkowe przewody do ładowarki mobilnej uważajcie na wersję ładowarki.

Okazuje się bowiem, że pomimo iż ładowarka mobilna do iX wygląda dokładnie tak samo jak ładowarka mobilna do iX3/i4 - to przewody dodatkowe nie są pomiędzy nimi wymienne.

61448490509.jpeg.9b42daa40abddb1d04b37d4485d75c60.jpeg

 

Obie wersje przewodów dodatkowych, do każdej z ładowarek (na zdjęciu poniżej przewód trójfazowy 32A) wyglądają identycznie - nawet obudowa wtyczki wielopinowej (tej małej czarnej) ma taki sam rozmiar i z zewnątrz wygląda identycznie.
Różnica jest natomiast wewnątrz gniazda ładowarki - piny w obu ładowarkach mają taki sam rozkład, ale inną długość.
Łatwo kupić niewłaściwy przewód, bo sprzedawcy najczęściej nie zaznaczają w opisie, która to jest wersja przewodu.

kabel-przejsciowy-32a-czerwony-3-fazowy-bmw-61905a138d8.jpg.916bbcbbeecccda7eafa15d0e92c0ae2.jpg

W każdym razie w przypadku iX jest to Flexible Fast Charger wersja 2.0 - i taki przewód trzeba kupić (natomiast w iX3/i4 jest to wersja 1.0)

 

Przy okazji polecam rozwiązanie (jeśli komuś zdarza się korzystać z ładowarki mobilnej "w trasie"), o którym pisałem kiedyś na forum iX3 - aby zakupić powyższy przewód dodatkowy BMW w wersji 32A, a oprócz tego przejściówkę trójfazową 32A/16A (dowolnego producenta).
Mając taki zestaw będzie można w razie potrzeby skorzystać z każdego rodzaju gniazda trójfazowego - zarówno 32A (bezpośrednio) jak i 16A (przez przejściówkę).

 

Adapter-wt.-16A5st-_-gn.-32A5st-601-0001_00014_38014_2.jpg.9517e396cb249e110fbce90f056f7adc.jpg

Edytowane przez Pe.te
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

a czy przy zakupie iX dostałeś do ładowarki taką czarna torbę jaka były w zestawie do iX3. Mnie w BMW powiedzieli, że już nie ma tych toreb w zestawie i nie wiem czy to ściema czy faktycznie BMW oszczędza na torbie choć coś nie chce mi się w to wierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie ma torby w iX 😀

Jest ładowarka mobilna (w nowej wersji 2.0) w komplecie z przewodem zasilającym jednofazowym (czyli tak samo jak w iX3, ale bez torby).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.