Skocz do zawartości

Jakie oleje do VTG(xDrive) i dyfrów BMW F10


elvisek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam dylemat odnośnie olei do mojego BMW F10,zalecane oleje to : xDrive- BMW DTF1 , dyferencjał tylny- BMW Hypoid Axle Oil G1 , dyferencjał przedni- BMW Hypoid Axle Oil G2 ,zastanawiam się czy kupić oryginalny olej BMW DTF 1 czy zamiennik Ravenola Transfer Fluid DTF 1 ? Który olej polecacie ? Jak jeszcze cena oleju OEM DTF1 jest jeszcze do przeżycia tak cena 185zł za 0,5l oleju G1 lub G2 to jest jakieś nieporozumienie. Więc raczej będę patrzył za Ravenolem DGL SAE 75W-85  Słyszałem że kiedyś Castrol produkował oleje dla BMW a teraz robi to Ravenol. Co ogólnie o tym sądzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zamiast DTF-1 może być wspomniany Ravenol albo Fuchs, Febi czy Swag. Podobnie są zamienniki dla G1. Będzie chodzić 🙂 

Ciężko jest z G2. Dla G2 nie ma(?) zamiennika. To olej specjalny i tu powinien być lany oryginał. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Borsuczek napisał(a):

Zamiast DTF-1 może być wspomniany Ravenol albo Fuchs, Febi czy Swag. Podobnie są zamienniki dla G1. Będzie chodzić 🙂 

Ciężko jest z G2. Dla G2 nie ma(?) zamiennika. To olej specjalny i tu powinien być lany oryginał. 

 

Z tego co wyczytałem to G2 ma taką samą właściwość jak G1 czyli 75W85 i olej Ravenol SAE 75W85 LS w specyfikacji spełnia wymagania zarówno oleju G1 jak i G2 a nawet G3 , nie chce niepotrzebnie przepłacać, wiadoma sprawa że każdy podchodzi do tego indywidualnie dlatego chciałem zobaczyć opinie innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
4 godziny temu, elvisek napisał(a):

Z tego co wyczytałem to G2 ma taką samą właściwość jak G1 czyli 75W85 i olej Ravenol SAE 75W85 LS w specyfikacji spełnia wymagania zarówno oleju G1 jak i G2...

No to jest git 🙂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.