Skocz do zawartości

E46 M54 przeciwwskazania do odłączania pompki paliwa na gazie


PatrykO2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów, czy to forum jeszcze żyje? Trochę się tu zmieniło od ostatniej zmiany silnika forum i problemów z zalogowaniem, mam nadzieję że wielu użytkowników nie odpadło po tych zmianach, ale do rzeczy.

Zastanawiam się nad zamontowaniem układu odcinającego prace pompy paliwa na gazie, miałoby to działać tak że układ po otrzymaniu sygnału o przełączeniu się na gaz po 5 sekundach odcina pompę paliwa (np po sygnale z elektrozaworu w butli) a po zaniku od razu ją załącza. Bufor 5 sekund wprowadziłem, bo nie mam pewności czy auto przełącza się na gaz od razu po otwarciu elektrozaworu czy np przez chwilę pobiera jeszcze benzyne.

Czy są jakieś przeciwwskazania żeby coś takiego wprowadzić? Ostatnio zatarła mi się pompka paliwa i pomyślałem że tak możnaby wydłużyć jej żywotność. Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak zgadza się, przed awarią przejechałem kilkaset kilometrów na ostrej rezerwie (autostrada) i kilka dni później pompka zdechła. Teraz już wiem że pompka pracuje (żyłem w przekonaniu że się wyłącza w trakcie pracy na gazie) i nie dopuszczam do rezerwy. Mimo tego nie widzę celu żeby pompka pracowała podczas jazdy na gazie więc chciałbym ją automatycznie odłączać. Czy są jakieś powody dla których pompka powinna pracować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jak miałem wyciek paliwa to odłączałem pompę paliwa wyjmując bezpiecznik i tak jeździłem, nawet trasy 500km. Więc wg mnie nie ma przeciwskazań. Jedyny problem może pojawić się w momencie skończenia się gazu, wtedy pompa paliwa nie poda ciśnienia tak szybko i może ci zgasnąć. 

Pozostaje pytanie czy ma to sens. Ja jeżdżę na gazie od 6 lat i zero problemów z pompą paliwa (oryginalna od 24 lat), utrzymuje poziom benzyny od połowy do rezerwy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Co prawda pozbyłem się już LPG z auta, ale też chętnie bym się dowiedział jak to jest. Kiedyś słyszałem że mimo przełączenia na LPG dalej coś tam paliwa jest dotryskiwane. Nie wiem może to jakieś mity które powielam. Chętnie dowiedziałbym się jak to jest naprawde. Może jest tu jakiś gazownik i się wypowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

jeśli jest wtrysk pośredni czy tak jak w silnikach w e46, paliwo nie jest wtryskiwane. Chodzi tylko pompa paliwa cały czas, ale wtryski są "zamknięte". 

Dotrysk paliwa jest w silnikach z wtryskiem bezpośrednim, jest to związane z koniecznością ich chłodzenia, wtedy dodatkowo oprócz gazu spala nam 2-3 litry benzyny na 100km. Np. BMW F10 silnik 3.0 turbo (N55) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.