Skocz do zawartości

E39 dziwne działanie ogrzewania


doominn.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jeśli był już taki temat to z góry przepraszam. Mianowicie ogrzewanie auta działa w dziwny sposób, tzn. ogrzewanie działa normalnie na przednią i tylną szybę, lecz po jego wyłączeniu w środku robi się zimno, po ustawieniu max. temp. jak i trybów nadal leci zimne powietrze. Ktoś ma pomysł co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.10.2023 o 13:02, Arclight napisał(a):

Pewnie jez

raczej nie.... gdyby to był jeż, ogrzewanie nie działałoby także na klimie.....

 

W dniu 19.10.2023 o 13:02, Arclight napisał(a):

co tutaj ma za znaczenie klima

tylko informacyjne...z jakim rodzajem mamy do czynienia...może kogoś to naprowadzi na właściwy trop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, podepnę się do dyskusji jeśli to jeszcze ktoś czyta, u mnie coś podobnego dziwnego z ogrzewaniem, płyn w porządku, temp idealnie na środku, elektrozawory sprawdzone, węże za elektrozaworem ciepłe, nie gorące ale ciepłe a w środku leci zimne powietrze. Na niskich obrotach ogrzewania leci dość letnie powietrze, jak zwiększę obroty żeby dmuchało więcej wtedy leci zimne. Panel IHKA jeżeli się nie mylę. Temperatura ustawiona po obu stronach na + 32 stopnie. Co jeszcze mogę sprawdzić?? Pomóżcie.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, 520i napisał(a):

na desce rozdzielczej, na środku (nad radiem) masz klapki wentylacyjne, a pomiędzy nimi masz pokrętło - jak ono jest ustawione? na czerwonych kropkach czy niebieskich?

na czerwonych..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
19 godzin temu, PiterGP napisał(a):

węże za elektrozaworem ciepłe, nie gorące ale ciepłe

Dlatego masz w aucie zimno. 

 

19 godzin temu, PiterGP napisał(a):

elektrozawory sprawdzone

Jak je sprawdzałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Fuser napisał(a):

Dlatego masz w aucie zimno. 

 

Jak je sprawdzałeś ? 

Zdemontowałem całość, rozebrałem na części, uszczelki np.wyglądały na w miarę nowe, gumy te w środku też wyciągnąłem, nic nie wyglądało żeby było jak niektóre co ludzie pokazywali na zdjęciach, wg.mnie idealnie, trzpienie w środku świecą się i chodzą ładnie góra dół, przedmuchałem i złożyłem do kupy z powrotem. No chyba,że powinienem kupić zestaw naprawczy i mimo to wymienić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wypnij wtyczkę na zaworach, wtedy będziesz mieć "full open" i porównasz temperaturę węży. Z tym, że ja tego nie robiłem więc nie wiem czy nie zapisze błędu w IHKA, którego nie trzeba będzie skasować. Tak czy inaczej zanim wymienisz panel to sprawdź z INPA czy on cokolwiek gada. Może czujnik temperatury wewnętrznej leży, albo po prostu masz zapowietrzony układ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.11.2023 o 21:19, Fuser napisał(a):

Wypnij wtyczkę na zaworach, wtedy będziesz mieć "full open" i porównasz temperaturę węży. Z tym, że ja tego nie robiłem więc nie wiem czy nie zapisze błędu w IHKA, którego nie trzeba będzie skasować. Tak czy inaczej zanim wymienisz panel to sprawdź z INPA czy on cokolwiek gada. Może czujnik temperatury wewnętrznej leży, albo po prostu masz zapowietrzony układ.

Dziekuję za pomoc, do środy muszę czekać na inpę, podejrzewam czujnik temp.wew., panel też choć wszystko na nim działa, dziwne właśnie że jakąkolwiek temp.ustawię jest tak samo czyli zimno. Nie rozumiem zapowietrzenia układu, temp stoi w pionie, no może delikatnie poza, odpowietrzałem wg.filmików z YT i wydaje mi się ze jest dobrze, termostat mnie zastanawia jeszcze ale nie wiem czy ma to znaczenie..sprawdzę węże po odpięciu kabli jeszcze. Tak czy inaczej podzielę się tym co odkryję..Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.