Skocz do zawartości

e61 525d 197KM drgania na biegu jałowym


pluskwa9

Rekomendowane odpowiedzi

na biegu jałowym mam drgania które czuć na kierownicy i na karoserii. Wszystkie parametry silnika są OK. Wymieniłem poduszki silnika na FEBI. Zastanawiam się czy ktoś testował te poduszki bo być może to ich wina jest. Koło pasowe podmienione na inne i zero zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podciśnienia poduszek? Nie wiem jak w 525d ale w 530d na jałowym podciśnienie jest odłączone, dopiero po przekroczeniu bodajże 40 km/h dochodzi podciśnienie i poduszki się utwardzają. Można wykonać test zawieszenia silnika w btool, w ista chyba też jest. Może wężyki zamienione przy zaworku, albo sam zaworek uszkodzony. U mnie na starych poduszkach przy teście w btool po przełączeniu na "twarde" wibracje się zwiększały na jałowym, na nowych poduszkach tego nie ma. Dodatkowo, stare poduszki nie trzymały podciśnienia. Jeśli chodzi o sam zaworek to króciec "na wprost" to zasilanie vacuum, a króciec z boku zaworka to wyjście podciśnienia na poduchy. Albo pozostaje kwestia samych poduszek. Być może tylko oryginał w pełni zdaje egzamin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dyzio255 napisał(a):

mam gorsze i nie drży . Raczej nie tędy droga...

Napisz kolego jakie masz poduszki pod silnikiem jeśli możesz. Fabryczne? czy już zmieniane jeśli tak to jakie. Sam jestem ciekaw rozwiązania bo zmieniałem poduszki na corteco, ale jakieś minimalne drgania zostały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Corteco. Zresztą jak masz Febi to masz Corteco bo febi ich nie robi tylko paluje.

Ja zmieniłem profilaktycznie bo jedna mi się nie podobała.

Zmieniłem wszystkie poduszki jakie są za jednym razem.

 

 

Edytowane przez dyzio255
Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.