Skocz do zawartości

Delikatne wibracje M550i


derlysy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam z tematem klasyki gatunku. Delikatne wibracje wyczuwalne w przedziale prędkości 120-130. Mocniejsze przy hamowaniu. Wymienione tarcze i klocki z przodu na oem. Bez poprawy. Oczywiście piasty i tarcze zmierzone po założeniu. Obie strony po 2 setki bicia więc tu jest ok. Gdzie szukać dalej? Półosie? Przeguby wewnętrzne? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rufio napisał(a):

Co robiłeś wcześniej, że to się pojawiło?

Zmiana opon, hamulców, inne naprawy. ?

Nic bo auto kupiłem niedawno. W kwietniu miał przegląd w aso bez zastrzeżeń. Byłem pewny że tarcze bo już zbliżał się ich kres. Stąd wymiana. 

 

Godzinę temu, Krzysiek.P. napisał(a):

Kurczę, trochę wróżenie z fusów, ale wibracje często maja swoje powody z braku wyważenia np wału albo półosi. Może coś lekko krzywe. Można iść w tym kierunku. Są tego typu przypadki w necie,l.

To świeże auto wiec czy rozważać krzywy wal albo półoś. Ciężko powiedzieć. Jak wspomniałem wyżej auto w kwietniu po dużym serwisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
6 godzin temu, derlysy napisał(a):

Witam z tematem klasyki gatunku. Delikatne wibracje wyczuwalne w przedziale prędkości 120-130. Mocniejsze przy hamowaniu. Wymienione tarcze i klocki z przodu na oem. Bez poprawy. Oczywiście piasty i tarcze zmierzone po założeniu. Obie strony po 2 setki bicia więc tu jest ok. Gdzie szukać dalej? Półosie? Przeguby wewnętrzne? 

Ale czemu chcesz szukać przyczyny na własną rękę? Odstawiasz do ASO, mówisz co Ci nie pasuje i czekasz aż wyeliminują problem. Choćby mieli wymienić pół samochodu. Bo potencjalnych możliwości jest chyba zbyt wiele, żeby poprzez forum i nie mając auta pod ręką próbować rozwiązać tę zagadkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, s0nar napisał(a):

Ale czemu chcesz szukać przyczyny na własną rękę? Odstawiasz do ASO, mówisz co Ci nie pasuje i czekasz aż wyeliminują problem. Choćby mieli wymienić pół samochodu. Bo potencjalnych możliwości jest chyba zbyt wiele, żeby poprzez forum i nie mając auta pod ręką próbować rozwiązać tę zagadkę.

Bo może nie ma auta juz na gwarancji? 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
10 godzin temu, Adzio202 napisał(a):

A ciekawe bo u mnie się niedawno pojawiło właśnie takie drganie przy ok 130-135 km/h. Jedyne co się zmieniło to opony się troszkę zużyły i miałem parę hamowań z większych prędkości. Niedługo wymieniam opony na zimowe i zobaczę czy się poprawi. 

U mnie tarczę były zajechane. Wymiana na nowe z przodu i drgania ustały. Dodatkowo opony po przednim właścicieli nie wyważone jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.