Skocz do zawartości

Międzyinterwałowa wymiana oleju silnikowego a kasowanie wpisu w historii.


darekas

Rekomendowane odpowiedzi

 

Przytrafiła mi się dzisiaj taka niespodzianka

Pojechałem swoim X5 na obowiązkowy przegląd. Była to pierwsza wymiana płynu hamulcowego po 3 latach użytkowania. 

Wymieniem też olej silnikowy silnikowy. Wymiana oleju silnikowego nie była obowiązkowa ale staram się wymieniać olej silnikowy co 15000km.

Wymian oleju silnikowego została wpisana do historii serwisowej. 

Kolejny obowiązkowy przegląd wypada 10.2024 lub za 9000km wtedy zgodnie z harmonogramem powinna był wymiana filtru powietrza oraz oleju silnikowego. 

Tylko po serwisie wyświetlił mi się komunikat o przekroczeniu terminu przeglądu.

Wg ASO BMW system zakwalifikował dzisiejszą wymianę oleju jak przegląd obowiązkowy

ale bez wymiany filtra powietrza i check vehicle.  Dlatego teraz wyświetla się komunikat o zaległym serwisie. 

Czy to napewno jest przyczyną?  Czy kasujecie wpisy przy interwałowej wymianie oleju?

Dokładnie rok temu czyli 10.2022 też wymieniałem olej z kasowaniem wpisu i takich problemów nie było. 

ASO BMW zaproponowało że spróbuje wykasować wpis o wymianie oleju. Ale tylko jedna osoba w ASO potrafi to zrobić. 

Co teraz zrobić bo nie ma pewności że wpis uda się usunąć. 

Mam jeszcze rok rozszerzonej gwarancji BMW

 

Edytowane przez darekas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sprawa o której pisałem wyżej został wyprostowana tzn udało się cofnąć wpis w historii serwisowej 

Niestety okazało się że jest kolejny problem.

Otóż okazało się w 2022 miałem podczas przeglądu obowiązkową wymianę filtra kabinowego, filtra klimatyzacji który nie został wymieniony. 

Filtr wymieniłem teraz jak się okazało że mam zaległy przegląd. 

Powiedziecie mi skąd mam wiedzieć co należy wykonać podczas każdego przeglądu. 

Nie ma książki serwisowej gdzie mógłbym sprawdzić wykaz obowiązkowych czynności podczas przeglądu

Mam jeszcze rok dodatkowo wykupionej gwarancji. Ciekawe czy brak wymiany filtra klimatyzacji może być pretekstem 

do utraty gwarancji, jak myślicie. 

A może jest tak że nie mam konkretnego terminu na wymianę filtra kabinowego tylko są jakieś widełki od ... do...

Serwis na razie tłumaczy się w ten sposób ze to pewnie ja sam zrezygnowałem z wymiany filtra.

Będą sprawdzać czy mają jakieś kopie mojego podpisu.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak miałeś obowiązkową wymianę to jak go nie wymienili? Masz pakiet serwisowy? Zakładam, że jak masz to chyba sam ze swojej woli nie zrezygnowałeś z czegoś co było i tak wliczone w pakiet?

A jak nie masz pakietu to chyba jakiś papier powinien zostać ze zleceniem czy coś. Jakaś faktura? Pamiętasz ile skasowali?

Co to za ASO z ciekawości?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.