Skocz do zawartości

e39 hamulce tył


520i

Rekomendowane odpowiedzi

założyłem dziś na tył komplet EBC. Tarcze GD860 i kloki greenstuf DP21091....

Przy okazji, wyszło dlaczego nie mam ręcznego..... Z lewej strony był założony maxgear i to on właśnie się odkleił. Z prawej mam założone brembo i trzyma....Teraz na lewym, też jest brembo...

Przy okazji - kiedy zakładałem nowe szczęki, "rozlatał' się uchwyt mocowania linki. Założyłem go jak widać na zdjęciu nr 1 i 2.... Tyle że z prawej strony, ten uchwyt mam założony odwrotnie (zdjęcie nr 6) ... który sposób montowania jest dobry? Przejrzałem literaturę, ale odpowiedzi nie znalazłem....  

IMG_20230930_113945.jpg

IMG_20230930_113948.jpg

IMG_20230930_115031.jpg

IMG_20230930_120400.jpg

IMG_20230930_121440.jpg

IMG_20230930_123506.jpg

Edytowane przez 520i
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Miałem ręczny dopóki nie zdjąłem tarczy, bo wysypały się okładziny 😁 Teraz będę zmieniał klocki tył w drugim aucie i chyba zamówię ręczny również, żeby nie przedłużać naprawy. Wymieniany 10 lat temu przez poprzedniego właściciela.

Co do rozpieraka to nie mam pewności czy po obu stronach jest identycznie. Nie mam zdjęcia z drugiego koła.

Edytowane przez Fuser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Fuser napisał(a):

Co do rozpieraka to nie mam pewności czy po obu stronach jest identycznie.

kiedy już to wszytko poskładałem, z kluczem 12 i odpowiednimi nasadkami (ręczny w kabinie odpuszczony) wyruszyłem w drogę. Co sklep, to sprawdzenie czy koła się grzeją. Temperatura obu kół taka sama (zmieniałem okładziny ręcznego tylko w lewym). Wiec najprawdopodobniej jest ok. Na razie starałem się nie używac ręcznego, choć dwa razy się zapomniałem (przyzwyczajenie zaciągania ręcznego) i go użyłem. potem normalnie odpuścił..... Czyli najprawdopodobniej mam ok. W tygodniu pewnie rozbiorę i sprawdzę.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.