Skocz do zawartości

Zakup używanego BMW w ASO sprawia więcej kłopotów, niż zakup używanego Forda czy Renault.


chebum

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie w życiu kupiłem 5 używanych samochodów w ASO: Citroena (w 2016), Renault (w 2017), Forda (w 2021), BMW (w 2022) i Mini (w 2023). Zakup pierwszych trzech odbył się bez zarzutu, zgodnie z ustaleniami. Jednak przy zakupie samochodów w ASO BMW miałem nieprzyjemne sytuacje w obu przypadkach.

Przy odbiorze już opłaconego BMW okazało się, że salon jednak nie ma dowodu rejestracyjnego, ponieważ został zatrzymany przez ich bank. Podobno banki, aby uniknąć wpisów o zestawie w historii pojazdu.org, odbierają dokumenty u dealerów przed rozliczeniem za samochód. Może zdarzyła się jakaś pomyłka, albo dealer spóźnił się z zapłatą raty - nie wiem. Jednak zamiast odebrać samochód, musiałem czekać tydzień-dwa, aż ASO załatwiło sprawę ze swoim bankiem.

Po kilku tygodniach od odebrania Mini (kupionego w innym ASO) dostałem wezwanie do zapłaty składki OC. Okazało się, że dealer zawarł umowę OC z odroczoną płatnością, a dług za OC przeszedł na mnie razem z zakupem samochodu. Dodam, że w chwili sprzedaży samochodu miałem już wykupione własne ubezpieczenie, więc nie zdziwiło mnie, że dealer nie przekazał mi swojego OC. Samo wydanie zostało opóźnione o dwa tygodnie, a dostawa kół do samochodu trwała jeszcze dodatkowy miesiąc.

Czy to zbieg okoliczności, że miałem problemy tylko z ASO BMW? Czy rzeczywiście ASO BMW nie radzi sobie z procesem sprzedaży samochodu? Czy jest na to jakieś wytłumaczenie? Wydaje się, że proces sprzedaży samochodu każdej marki powinien być mniej więcej taki sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.09.2023 o 10:24, nomad66 napisał(a):

może zależeć od konkretnego dilera i ludzi tam pracujących, a nie od marki

Zgadzam się. Dlatego drugi samochód kupiłem w innym ASO. Niestety, znów mam problemy z dostawą samochodu.

Myślałem, że być może jestem jakimś nietypowem klientem, bo zakup za gotówkę, a nie leasing. Ale gdy 60% mieszkań jest sprzedawanych za gotówkę, to i 60% samochodów pewnie też jest sprzedawanych za gotówkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Sebu1685052068 napisał(a):

Cześć,

Pytanie mam czy jak kupowałeś używkę w ASO BMW to udało Ci się ugrać jakiś rabat ?

Nie. Tylko to, że w końcu sprzedali w oferowanej cenie bez ich finansowania. Później, przez historię z bankiem, widziałem ich fakturę zakupową. Na samochodzie zarobili 5 tyś brutto, więc nie było za bardzo miejsca na rabat.

Edytowane przez chebum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, chebum napisał(a):

Niestety, znów mam problemy z dostawą samochodu.

Biorąc pod uwagę co się dzieje na rynku wcale się nie dziwię, jak auto spalinowe to nie wiadomo kiedy na prawdę się wyprodukuje. Ciśnięcie jest na elektryki, jednym się to podoba innym nie

Samochody które były złe jak były nowe, odradzają się w Polsce jako używane BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, nomad66 napisał(a):

Biorąc pod uwagę co się dzieje na rynku wcale się nie dziwię, jak auto spalinowe to nie wiadomo kiedy na prawdę się wyprodukuje.

Pisałem o zakupie samochodów używanych, stojących na placu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.