Skocz do zawartości

Migająca kontrolka ciśnienia oleju


sebxx4

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Dziś zaobserwowałem coś dziwnego, mianowicie gdy wbiłem R (wsteczny, automat) i obroty trochę siadły tak do 500 lub odrobinę niżej, zaświeciła się na chwile kontrolka oleju na czerwono. Podobna sytuacja miała miejsce gdy włączyłem światła. Próbowałem powtórzyć kilka razy ten efekt i kilkukrotnie się udało. Raz zaświeciła się ciągłym światłem na sekunde czy dwie, innym razem zamigała kilka razy i zgasła.

Sprawdziłem poziom oleju na bagnecie - jest połowa.

Jak sądzicie, czujnik ciśnienia oleju? Dodam tylko, że w czasie jazdy nigdy się nie zaświeciła, a teraz próbowałem znowu i już się tak nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może, już kiedyś nad tym myślałem, ale dopiero teraz połączyłem kropki.

Często mam tak, że po odpaleniu, jak wcześniej troche postoi to słychać przez może sekundę takie stukanie jakby się łańcuch o coś obijał. Podejrzewałem że schodzi ciśnienie z napinaczy i zanim je nabije to mija właśnie ta chwila.

Również kontrolki ładowania i oleju powinny chyba gasnąć równocześnie, a zazwyczaj kontrolka oleju gaśnie nawet sekundę później niż ładowania.

Edytowane przez sebxx4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat.

Od dwóch dni nie zaobserwowałem tego problemu z kontrolką oleju, ale za to teraz gdy odpalę zimny silnik to przez kilka sekund słychać jakbyś coś tam gdzieś tarło, tak jakby jakaś rolka albo alternator. Jak się chwile pokręci to przestaje wydawać taki odgłos.

Nie wygląda to na mające związek z ciśnieniem oleju, ale dziwi mnie taki zbieg okoliczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Zasłużeni forumowicze

Sprawdź po długim postoju czy w podstawie filtra oleju jest olej (odkręć pokrywę).

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.