Skocz do zawartości

Wysokie spalanie


mati-1

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny temat, tym razem nt. spalania - chciałbym sie dowiedzieć w jaki sposób zmniejszyć spalanie. Silnik 3 litrowy, 6r. 258hp. Jedna turbina, średnie spalanie wynosi 14l wiec jest to ogrom jak na taki silnik. Co musiałbym zrobić, jakaś mapa? Nowy wydech?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, QWERtyy napisał(a):

Po pierwsze co to za silnik, bo jak e9x 328i to nie ma tam żadnej turbiny. Poza tym nie napisałeś jak i gdzie nim jeździsz. Producent deklaruje 13l w mieście, więc 14l nie byłoby zaskoczeniem.

Jeżdżę dynamicznie, turbina jest jedna ale wiadomo, że nie fabrycznie. Wiem, że producent deklaruje 13l ale ja pytam jak to zmniejszyć - 335i które ma znacznie lepsze osiągi ma spalanie przy dynamicznej jezdzie max 13, chore jest to spalanie jak na tak mały i słaby silnik jaki u mnie jest.

 

Silnik n52b30

Edytowane przez mati-1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.09.2023 o 19:44, kkx5 napisał(a):

Jak masz dolozone turbo do n52 to jaki on maly i jaki on slaby? Przynajmniej 300 koni tam musi byc wiec spalanie na poziomie 14L byloby super wynikiem. 

14l przy 300 koniach to super wynik? m3 e92 420hp ma spalanie 15... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, QWERtyy napisał(a):

Zawsze możesz założyć lpg, jeżeli koszta paliwa Cię przerażają 😄

nie przerażają, stać mnie na utrzymanie - chcialbym miec pewnosc ze wszystko jest w porządku (po waszych odpowiedziach sądzę, że tak)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
9 godzin temu, poltor napisał(a):

To faktycznie żre dużo ja mam n53 325i co prawda wolno ssący ale też ma 250 KM no i zużycie paliwa prawie o połowę mniejsze coś ta turbina założona mało profesjonalnie

Chyba 250 niuta bo koni to masz 215... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

e90 2006 328i AT - głównie miasto i spalanie 11,7l przy spokojnej jeździe, przy deptaniu 12,5l + to średnia. W drugim X3 f25 335i XDrive 2014 spalanie 12,6l. Jazda spokojna, bez palowania. Tak to wyglada w moim przypadku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

No popatrz, ja mam n53 zrobiony dolot, wydech, oraz nieco ostrzej zapłon ustawiony i robię 5.6 powtarzalne przy 301hp i 344nm także nieźle kłamiesz 🙃

  • Haha 1

Diagnostyka silników N53 i N43

Możliwość zdalnej diagnostyki, szczegóły zapraszam na PRIV

6CiWSrm.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, lukaszewski napisał(a):

No popatrz, ja mam n53 zrobiony dolot, wydech, oraz nieco ostrzej zapłon ustawiony i robię 5.6 powtarzalne przy 301hp i 344nm także nieźle kłamiesz 🙃

nie kłamie, po prostu nie jesteś w stanie przyjąć prawdy :P Niuta to masz malutko, u mnie 400 ponad jest. Nadal sie dziwisz? 🙃🙃

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Mati, wez daj luz chlopie,  mam w swoim e90 800NM i 400 koni. Rozumiesz ze twoje wyniki na wielu nie robia wrazenia. Pytales o spalanie. Dostales odpowiedz. Zakopiesz sie w polemike z nami, za duzo wiemy a ty wiesz zbyt malo... 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.10.2023 o 11:35, kkx5 napisał(a):

Mati, wez daj luz chlopie,  mam w swoim e90 800NM i 400 koni. Rozumiesz ze twoje wyniki na wielu nie robia wrazenia. Pytales o spalanie. Dostales odpowiedz. Zakopiesz sie w polemike z nami, za duzo wiemy a ty wiesz zbyt malo... 

ale ja nie napisałem pierwszy o tych wynikach (które nie robią wrażenia), to Pan łukaszewski niestety zaczął wałkować temat mocy :)) Zastanów sie co piszesz, te twoje 800nm i 400km chodzi prawdopodobnie jak kosiarka ale to już swoją drogą xD

Edytowane przez mati-1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.