Skocz do zawartości

Digital Key na Androidzie


Kingu

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Jarsonik napisał(a):

Kupiłęm używane. produkcja 2019 rok

W 2019 było to już dostępne. Wejdź w samochodzie w Ustawienia, a potem w ustawienia drzwi. Tam powinna być sekcja BMW Digital Key. I tak jak już wcześniej wspomniano, powinieneś mieć też kartę cyfrową. Ew. podjedź do najbliższego serwisu i poproś o sprawdzenie po VIN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, apzs napisał(a):

W 2019 było to już dostępne. Wejdź w samochodzie w Ustawienia, a potem w ustawienia drzwi. Tam powinna być sekcja BMW Digital Key. I tak jak już wcześniej wspomniano, powinieneś mieć też kartę cyfrową. Ew. podjedź do najbliższego serwisu i poproś o sprawdzenie po VIN.

ZdjcieWhatsApp2023-08-08o20_08_041.thumb.jpg.5bb01d096487baeabd450c175c7e4842.jpgZdjcieWhatsApp2023-08-08o20_08_04.thumb.jpg.732792a3998ca12b2a55d5bf860bc438.jpg

No jest coś...tylko kompletnie nie wiem gdzie jest ten uchwyt. Kładłem telefon na miejscu ładowania, ale nic się nie dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jarsonik napisał(a):

No jest coś...tylko kompletnie nie wiem gdzie jest ten uchwyt. Kładłem telefon na miejscu ładowania, ale nic się nie dzieje

To już prawie w domu jesteś 🙂 Miejsce jest właściwe, ale musisz mieć na telefonie wywołaną funkcję Apple Wallet.

W aplikacji My BMW powinna być do tego opcja. Jeżeli nie jest dostępna, musisz znaleźć przyczynę - może niekompatybilny model telefonu, być może nie używałeś wcześniej Apple Wallet i jakieś zabezpieczenia nie są aktywne. Ciężko wyczuć.

Jedno jest pewne, bez wywołania funkcji dodawania klucza na urządzeniu, samo położenie telefonu nie zadziała.

 

W kwestii Key Card. Powinieneś ją mieć. Zobacz czy czasem nie jest włożona w okładkę z instrukcją pojazdu. Jeżeli nigdzie jej nie ma w samochodzie, spytaj poprzedniego właściciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, apzs napisał(a):

To już prawie w domu jesteś 🙂 Miejsce jest właściwe, ale musisz mieć na telefonie wywołaną funkcję Apple Wallet.

W aplikacji My BMW powinna być do tego opcja. Jeżeli nie jest dostępna, musisz znaleźć przyczynę - może niekompatybilny model telefonu, być może nie używałeś wcześniej Apple Wallet i jakieś zabezpieczenia nie są aktywne. Ciężko wyczuć.

Jedno jest pewne, bez wywołania funkcji dodawania klucza na urządzeniu, samo położenie telefonu nie zadziała.

 

W kwestii Key Card. Powinieneś ją mieć. Zobacz czy czasem nie jest włożona w okładkę z instrukcją pojazdu. Jeżeli nigdzie jej nie ma w samochodzie, spytaj poprzedniego właściciela.

problem polega na tym, zę ja mam Samsunga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Jarsonik napisał(a):

problem polega na tym, zę ja mam Samsunga

Ou. To tak czy siak, profil BMW ID zalogowany w aucie. Profil BMW ID zalogowany w aplikacji. Przescrollowac listę dostępnych funkcji (typu kamery 360) w telefonie, aż dotrzesz do Digital Key. Dalej nie wiem, nie używam Android.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ogarnąłem BMW Digital Key na Samsungu S21FE 🙂

Jest na liście kompatybilnych telefonów: Samsung Galaxy S22 / S22+ / S22 Ultra / S21 / S21 Ultra / S21 FE / Z Fold4 / Z Flip4 / Note20 / Note20 Ultra with Android 12 or newer.
(wg tego artykułu https://faq.bmw.ee/s/article/Digital-Key-Availability-Overview-of-compatible-devices-and-countries-q28Mk?language=et)

Problemem w polskich warunkach jest brak aplikacji Samsung Wallet, która jest wymagana do przechowywania klucza cyfrowego. Niestety Samsung ma dziwną politykę, że jeśli nie wspiera Samsung Pay w danym kraju to nie udostępnia też aplikacji takiej jak Samsung Wallet. Przez to nie użyjemy telefonu Samsung do przechowywania klucza cyfrowego. Sprawdzanie odbywa się poprzez weryfikację kodu CSC telefonu, ponieważ telefony na różne rynki mają różnie ustawiony kod CSC (regionalny kod oprogramowania systemowego telefonu).

Rozwiązaniem jest zmiana CSC na kod takiego kraju, w którym jest obsługa Samsung Pay. Ja zmieniłem CSC na XEC, co jest bodajże kodem dla Hiszpanii, i od tego momentu mogłem zainstalować Samsung Wallet, a co za tym idzie skonfigurować BMW Digital Key i w tej chwili działa mi to identycznie jak na iPhone poprzez NFC: dotknąć klamki, położyć telefon na półce z czytnikiem.

Zmiana kodu CSC bywa kłopotliwa, zwykle wymagało to podmiany firmware lub rootowania telefonu. Jest jednak bezinwazyjne narzędzie SamFWTool, którym można to zrobić bez reinstalacji telefonu.

Pełny manual tutaj: https://forum.xda-developers.com/t/changing-csc-for-free-using-samfw-tool-no-root-required-a-brief-guide.4529925/

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.